Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

@Milosh76 Otkucah, relativno obavešten izvor, videćemo, ja nešto ne verujem: Birfest je, kao, zadnje dozvoljeno masovno okupljanje.

 

Zaječarska Gitarijada nije ni zakazana, znači nešto znaju; možda grešim, ne mogu da se setim šta je prošle godine bilo, a šta nije.

 

Nebitno to, nema šanse da osnovne škole prorade normalno, ako i bude, biće kratko, jer se delta soj sprema da "zablista" u punoj snazi, onda odma' odosmo komplet na onlajn, bez prelazne faze u vidu skraćenih časova i podele na grupe (s obzirom na % vakcinisanih, s obzirom pretežno kojom vakcinom, s obzirom na starosnu strukturu vakcinisanih itd itd). Voleo biH da grešim, spremio sam se za kućnu nastavu, videćemo...

Link to comment
14 hours ago, Aleksija said:

slazem da bi prvo odrasli trebalo da isprimaju vakcine. 

ali posto je ovde vec ocigledan raspad sistema, posto ni u kovid ambulantama  nisu svi vakcinisani, posto ni deo lekara i sestara u kovid sistemu ne nosi masku, odlicno, mozda korona stvarno ne postoji, oni ljudi valjda znaju.

svako nek se osloni na verovatnocu i srecu, i deke i bake, i lekari i ucitelji, i roditelji i deca. to je ocigledno jedino moguce ovde.

Moram priznati da mi nije baš najjasnije ovo iza čuvenog ali.

Da li smatraš da nije bezobrazluk da deci od 12 godina pohađanje škole uslove vakcinacijom? Pukovnik je to najavio. Ne najavljuju obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika, niti obračun s antivakserima među lekarima. 

Vidim i da nekim nije jasno zašto je bezobrazno očekivati da neko decu vakciniše fajzerom kako bi zaštitio babe i dede koje nisu htele da prime tu istu vakcinu, jer je... 

P.S.

Moje dete nema još 12, pa me ovo ne pogađa lično. No, nije lepo samo na sebe misliti.

Link to comment
11 minutes ago, duma said:

Moram priznati da mi nije baš najjasnije ovo iza čuvenog ali.

Da li smatraš da nije bezobrazluk da deci od 12 godina pohađanje škole uslove vakcinacijom? Pukovnik je to najavio. Ne najavljuju obaveznu vakcinaciju zdravstvenih radnika, niti obračun s antivakserima među lekarima. 

Vidim i da nekim nije jasno zašto je bezobrazno očekivati da neko decu vakciniše fajzerom kako bi zaštitio babe i dede koje nisu htele da prime tu istu vakcinu, jer je... 

P.S.

Moje dete nema još 12, pa me ovo ne pogađa lično. No, nije lepo samo na sebe misliti.

bas mi podmeces. to ali nema nikavo znacenje, jasno sam rekla za sta nisam. 

to konovo je bezobrazluk i vrlo stetna izjava.

ja samo vrlo jasno govorim da je u toku raspad sistema, da se svi moramo ponasati kao da  drzava ne postoji i cuvati se - ili ne - prema svojim procenama. 

mislim da je uzasno ziveti u drzavi u kojoj lekari iz kovid ambulanti ne postuju mere. a za vakcinaciju dece - kako god hocete. nece to mnogo promeniti u ovom raspadu.

 

licno mislim da je predjena granica kad mozemo bilo sta da preduzmemo i manje-vise mi je svejedno. vec danima sam u kontaktu sa stotinama ljudi koji ne nose maske, sta da se radi, od necega se mora ziveti. ako se razbolimo, onda cemo videti kako dalje.

  • +1 6
Link to comment
4 minutes ago, Aleksija said:

bas mi podmeces. to ali nema nikavo znacenje, jasno sam rekla za sta nisam. 

to konovo je bezobrazluk i vrlo stetna izjava.

ja samo vrlo jasno govorim da je u toku raspad sistema

Izvini, ali stvarno mi nije jasno čemu onda to ALI. Kakve veze jedno s drugim ima. 

Potpuno se slažem da je raspad sistema. Pušteni su Exit, Guča i sva narodna veselja. Rade diskoteke i klubovi. 

Posebno bih istakao da je odnos lekarske komore sraman. Ništa nije urađeno protiv antivaksera. Na prodržavnim medijima i dalje je legitimno da u vezi korone priča ko šta hoće, bez ikakve posledice. Doktori odvraćaju od vakcinacije. Tvrde i da su sve vakcine štetne. Za to mora da se gubi licenca. 

Link to comment

ma ali je zaista nebitno, vise je sluzilo da kazem da je cela prica postala besmislena. prosle godine je mozda moglo da se polemise o merama, ove godine nema o cemu da se polemise jer mera nema.

a to sto pricas o lekarskoj komori i doktorima antivakserima je u sustini najstrasnije. nama narasta jedan antinaucni i antimedicinski front sa kojim ne znam sta cemo raditi. situacija je taman takva da ce procvetati i ucvrstiti se neka jos ociglednija talibanstina ovde.

  • +1 4
Link to comment
7 hours ago, Aleksija said:

 

 

licno mislim da je predjena granica kad mozemo bilo sta da preduzmemo i manje-vise mi je svejedno. vec danima sam u kontaktu sa stotinama ljudi koji ne nose maske, sta da se radi, od necega se mora ziveti. ako se razbolimo, onda cemo videti kako dalje.

Vec stizu informacije da ljudi primaju bez poziva trecu dozu, omasovilo se. Nije lose mozda uraditi to dok ne zavedu "red"

  • Hvala 1
Link to comment

https://www.danas.rs/drustvo/pocetak-skolske-godine-tri-zone-i-tri-modela-nastave/

Nešto određeniji je bio Sindikat obrazovanja Srbije koji u izveštaju posle sastanka navodi su čelnici Ministarstva ukratko predstavili mogući način rada, ukoliko ga Krizni štab bude prihvatio.

„Sam model decentralizovanog procesa određivaće se indikatorima na teritoriji, pa će školske uprave, shodno broju pozitivnih na nivou opština, određivati da li će biti u zelenom, žutom ili crvenom modelu rada. Časovi će trajati 45 minuta uz poštovanje svih higijenskih mera, a direktori će svakog utorka podnositi izveštaj školskoj upravi. Žuta zona će podrazumevati pet do deset odsto pozitivnih škola, kao i prelazak na kombinovani model nastave (neposredna i onlajn), ali ne na sedmičnom nivou, nego dan za danom. Crvena zona će značiti isključivo onlaj rad“, navodi se u izveštaju Sindikata obrazovanja Srbije, čija predsednica Valentina Ilić kaže za Danas da je na sastanku rečeno i da vakcinisani nastavnici neće morati da nose maske u školi.
Link to comment
19 minutes ago, Lena said:

...kao i prelazak na kombinovani model nastave (neposredna i onlajn), ali ne na sedmičnom nivou, nego dan za danom...

Ovo ako uspeju, svaka čast. Prošle (šk.) godine podaci iz škola neažurni/frizirani, decu nisu uglavnom ni testirali a sad "dan za danom". Setimo se Šarčevića i njegovih "mobilnih lekarskih ekipa koje će krstariti školama". Jel' smo ovim oslobođeni "snažnog preporučivanja"?

Link to comment

Ja vise ne mogu da razmisljam sta i kako i da se nerviram, kako odluce ja cu raditi i to je to. Maska, provetravanje, treca doza... svaki put kad pocnem da razmisljam o skoli i koroni ja pocnem da pusim, a nisam vec dva meseca dana zapalio cigaru

  • +1 1
Link to comment

u svici nema vise obaveznog maskiranja starije djece u skolama, niti nastavnika. preporucuje se prve 2 nedelje zbog povratnika sa odmora, a posle jebigica. skola pocela pre cetiri dana.

ceka se online nastava kad se razbukta u skolama, jebeni retardi.

 

Link to comment
17 hours ago, de Sisti said:

Ja vise ne mogu da razmisljam sta i kako i da se nerviram, kako odluce ja cu raditi i to je to. Maska, provetravanje, treca doza... svaki put kad pocnem da razmisljam o skoli i koroni ja pocnem da pusim, a nisam vec dva meseca dana zapalio cigaru

Ja juce pocela da radim. Jedan dan skole i kao da nisam bila na odmoru. Koji haos, nista se ne zna. 

Ovaj plan koji su predlozili samo ce da bude na papiru. Ako se razbukta i desetkuje nas zatvorice se skole same 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...