Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

zavisi sta bude kriterijum da se ucenik smatra zarazenim. prosle godine smo prvo, skoro do polugodja, imali izbegavanje od strane sistema da se deca i mladi uopste testiraju, onda smo imali gomilu njih koji su dobili negativan brzi antigenski, pa se posle pokazalo da su pozitivni, a u medjuvremenu isli u skolu. bilo je i dosta ucenika koji su imali simptome, ali su znali da je to "samo prehlada", pa su bar neko vreme isli u skolu.

 

  • +1 1
Link to comment

I ova narandzasta zona za srednje skole nema smisla. Mnogi su u domu ucenika, i kako ce da funkcionise to dan uzivo/dan onlajn? 

U prevodu, nece ih testirati i gurace se dok se skola sama ne zatvori (nema nastavnika, nema ucenika)

Link to comment

naravno da nishta nema smisla kad je unapred dizajnirano da svi kazu nema shanse i odu kuci. oni se zapravo mole bogovima da za 10 dana bude takvo chudo da shkola ni ne krene. drugim rechima, usrali su neshto shto je nekako radilo isuse.gif

nije ono da smo sami na svetu, naprotiv :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.





Link to comment

pa 5% ucenika je za odeljenje od 20, samo 1 dete :blink:, znaci u momentu kada se drugo razboli prelaze na mesoviti on-line ???

 

i uopste kako ce da prate prijavljivanje bolesnih ?

ma kao i sve ostalo, ovo je samo jos 1 pokazatelj koliko su razjebali prosvetu i koliko realno nema pilota u avionu!

Link to comment
3 minutes ago, jorma shparga said:

pa 5% ucenika je za odeljenje od 20, samo 1 dete :blink:, znaci u momentu kada se drugo razboli prelaze na mesoviti on-line ???

 

i uopste kako ce da prate prijavljivanje bolesnih ?

ma kao i sve ostalo, ovo je samo jos 1 pokazatelj koliko su razjebali prosvetu i koliko realno nema pilota u avionu!

Shvatila sam 5% na nivou skole

Link to comment

ma da, na nivou skole. za nasu skolu je 5% oko 40 ucenika. cak ni u vreme najjaceg talasa nismo imali toliko potvrdjenih, testiranih pozitivnih ucenika - imali smo kada se racunaju oni sa simptomima i oni koji su u izolaciji zato sto su roditelji pozitivni. 

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, Sandradjer said:

Shvatila sam 5% na nivou skole

 ja sam shvatio na nivou skolskog okruga.

sta ako nastavnik radi u 3 skole i sve tri su u razlicitoj zoni. nemoguce je za organizovati.

Edited by munze
Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Shvatila sam 5% na nivou skole

jeste na nivou skole, ali to mu na nivou odeljenja dodje na to ( odeljenja su u principu iste velicine pa proporcija radi ubpotpunosti...)

Link to comment
1 hour ago, jorma shparga said:

jeste na nivou skole, ali to mu na nivou odeljenja dodje na to ( odeljenja su u principu iste velicine pa proporcija radi ubpotpunosti...)

Ali skola menja rezim rada ako ih u svim odeljenjima bude po taj 1 u tvom primeru sa 20 ucenika. 

Ako je u skoli 20 odeljenja po 20 ucenika nista se ne desava ako ih je u jednom npr 5 zarazenih a u ostalim odeljenjima niko. Takve mere nisu bile prosle godine, takvo odeljenje, tacnije polovinu odeljenja su slali na onlajn.

Link to comment
1 hour ago, Lena said:

Kod nas nema odeljenja sa po 20 učenika, a u odeljenjima petog i šestog razreda ih je po 28-30. Biće veselo sad kad se svi naguraju u učionicu.

 

Ima skola i sa 35-36. Mislim, nije za neku utehu, posto je sve preko 15-20 previse. Stedi se 

Link to comment
52 minutes ago, gospa buba said:

ovo je trebalo da nas nauchi da je mnogo lepshe u odeljenjima do 20 uchenika. al nishta to.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

A toliki viskovi u prosveti, to nikome nije u interesu osim sefovima. Mi radimo duplo za male pare, ucenici ne dobijaju kvalitetnu nastavu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...