Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

mozemo da licitiramo dan kad krece vriska zatvaraj shkole pobice nam decu.

ja istina pochinjem vec juche, ali to sam samo ja :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

ako imaju online za nesigurno, treba i za sigurno online opcija, nesto mislim da nece bas razumeti sta mi treba i sta ih pitam.

to ukrstanje podataka mogu da naprave da svuda bude 1 model a da imaju papir i pecat.

 

 

Link to comment
8 hours ago, Aleksija said:

takve fokus grupe, nisu upali rizicni.

samo umeju fg i da zaokrenu, kad bas prigusti, pa pocnu da traze onlajn. taj momenat zaokreta se obicno dobro primeti na drustvenim mrezama. bas da vidimo.

 

mislim da cu da iskoristim pravo koje mi je dao krizni stab i da budem potnecijalni kliconosa bez maske, bas da testiramo sve opcije.

 

Trebalo bi, tri doze vakcine. 

Ja idem da odradim antitela danas (prvi put) da vidim na cemu sam. 

Imam mesec dana do trece doze a skola pocinje ovako kako pocinje. 

Pitam se sta sam se cuvala dok sam i imala antitela, sad cu da nagrabusim. 

Izgleda postajem Nestorovic :D

Link to comment
17 minutes ago, Sandradjer said:

Trebalo bi, tri doze vakcine. 

Ja idem da odradim antitela danas (prvi put) da vidim na cemu sam. 

Imam mesec dana do trece doze a skola pocinje ovako kako pocinje. 

Pitam se sta sam se cuvala dok sam i imala antitela, sad cu da nagrabusim. 

Izgleda postajem Nestorovic :D

 

Nemoj da radiš antitela, pusti zebnju, nadu, strah, veru i ostale suptilne emocije na površinu da ih osetiš, jednom se živi...

Edited by stray cat
Link to comment
4 minutes ago, stray cat said:

 

Nemoj da radiš antitela, pusti zebnju, nadu, strah, veru i ostale suptilne emocije na površinu da ih osetiš, jednom se živi...

Ma kakvi, idem na popravni (nisam im ja dala jedinice, u komisiji sam da potpisem da sve znaju) i pravac Inep :D

Link to comment
1 hour ago, Sandradjer said:

Trebalo bi, tri doze vakcine. 

Ja idem da odradim antitela danas (prvi put) da vidim na cemu sam. 

Imam mesec dana do trece doze a skola pocinje ovako kako pocinje. 

Pitam se sta sam se cuvala dok sam i imala antitela, sad cu da nagrabusim. 

Izgleda postajem Nestorovic :D

 

Ako nista, sada cemo konacno da izmerimo at,

Samo da bude nesto malo, da izdrzimo dok ne zatvore :D

  • +1 1
Link to comment

Biće zanimljivo ako fakulteti ponovo pređu na online...Studirati inženjerski faks online treću godinu zaredom :laugh: Ruku na srce, profesori i asistenti se trude maksimalno i izvlače maksimum iz situacije, ali nije to to.

 

Da sam znao, odmah posle srednje bih otišao na praksu neku.

 

A i što se osnovnih i srednjih škola tiče, ne znam da li je tačno da je drastično porastao broj odličnih...A sudeći na koje načine prolaze neki srednjoškolci, ne bi me čudilo da je tačno, i to nikako nije dobro. I to nije kritika profesorima, šta da rade ljudi u ovakvoj situaciji... A ima i ta socijalizacija dece, koja nikako nije precenjena, sa svim dobrim i "lošim" iskustvima koje nosi ista.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

eto moje dete nije uchestvovalo u porastu broja odlichnih, nego naprotiv.

socijalizacija je bulishit, druze se u chetvorkama, ochima ne mogu da se vide.

socijalizacija prvi i drugi razred i shta je bilo to je.




sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 1
Link to comment

sigurna sam da bi moglo bi da se radi uzivo, uz postovanje pravila, sa dosta smanjenim rizikom, maltene sigurno.

samo sto je skoro dat signal da se maske ne moraju nositi, a i da nije,  srbija je vec uveliko skinula maske, tesko ce se vratiti natrag.

to da vakcinisani nastavnici ne nose maske je takodje poprilicno suprotno onome sto naucnici po svetu vriste da ne treba jos dopustati, jer prenosioci.

nije ovde problem modela, problem je sto svi znamo da je ovo pustanje nastave normalno, prakticno bez ogranicenja, u sred delta talasa.

mozda su i prvi put vakcinisani nastavnici bezbedniji od dece, a narocito od porodica dece koje nisu vakcinisane. mozda i nisu, ostaje da se vidi. 

samo ne valja kad razbucas drzavu potpuno, ima nekih stvari u kojima je jos potrebna.

 

  • +1 1
Link to comment

@gospa buba

 

Naravno, pojedinačna situacija može biti drugačija, ali kažem generalno.

 

Kapiram šta hoćeš reći za socijalizaciju, ali mislim da je podsvesno to mnogo šire od "druženja po četvorkama" kako zaista izgleda na prvi pogled i da mnogo znači za kasnije snalaženje u životu. Ko uspe da napravi babl kao odrastao, dovoljno će mu biti i to "druženje po četvorkama" iz školskih dana, ali mnogi to ne mogu iz raznih objektivnih i subjektivnih razloga. 

 

Ovo o čemu pričam nije nešto opipljivo, dosta je stvar podsvesti, i tek će se pokazati, ako se ovo online školovanje nastavi još nekoliko godina.

 

A ima i nešto i te kako opipljivo, što sam u prošlom postu pomenuo, a to je samo obrazovanje. Čak više na fakultetima, jer kada vratim film, iz osnovne i srednje škole mi sada mnogo više znače pozitivna i negativna iskustva socijalizacije, nego samo obrazovanje čije su osnove naravno esencijalne, ali kasnije u životu se osim osnova to svede na profesiju i ono što tebe zapravo zanima da istražuješ.

Edited by Milošica
Link to comment

Moje dete ne bi upisalo faks na budžetu da nije bilo onlajn nastave: lepša polovina i ja smo odradili određen broj kontrolnih i pismenih, taman da prosek za 4. razred bude veći za oko 0,5. Prijemni nisu "olakšali" zbog situacije, čega smo se najviše plašili, tkd je potomak koji je prve tri godine bio jedva vrlo dobar uspeo da pretekne gomilu odličnih, čak i par vukovaca. Možda su i ostali uspeli da "nabiju" prosek na istu foru, ali, generalno, parcijalno, oportuno + sebično: fala koroni.

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, stray cat said:

Moje dete ne bi upisalo faks na budžetu da nije bilo onlajn nastave: lepša polovina i ja smo odradili određen broj kontrolnih i pismenih, taman da prosek za 4. razred bude veći za oko 0,5. Prijemni nisu "olakšali" zbog situacije, čega smo se najviše plašili, tkd je potomak koji je prve tri godine bio jedva vrlo dobar uspeo da pretekne gomilu odličnih, čak i par vukovaca. Možda su i ostali uspeli da "nabiju" prosek na istu foru, ali, generalno, parcijalno, oportuno + sebično: fala koroni.

 

Opušteno, nadoknadiće on to obnavljanjem godina :fantom:

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, Friend said:

Moram da te razocaram da je socijalizacija determinisana vecinski kroz genetiku i takodje da je sve u vezi socijalizacije nadoknadivo u zivotu.

Meni to deluje uprošćeno, ako gledam ovako žive primere i kako su određeni ljudi/događaji uticali na njihovo socijalno ponašanje kasnije.

Edited by Milošica
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...