Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

zasto ovu zenu nista ne pitaju, bila bi savrsen organizator

 

seklerov doprinos je: bogu hvala, hvala bogu, nisam doktor al mogu da pomognem, deca su bolja(ajde), sta fali meracima temperature

 

maknuo je ozbiljnu minutazu jednom strucnjaku

 

https://rs.n1info.com/vesti/gosti-n1-skepsa-povodom-1-septembra-odrasli-se-ponasaju-kao-deca/

 

 

trazili da septembar bude obuka o koroni i nista...sto vise slusam sve mi teze

 

 

 

 

Edited by villiem
Link to comment
28 minutes ago, Milošica said:

?

Ne znam sta me tacno pitas. Ova tvrdnja je vredna nobelove nagrade, ako je dokaziva. Ako ima neko naucno istrazivanje pokriveno dokazima racunam da necemo dugo deliti ovu virtuelnu zajednicu jer ce biti okupiran trosenjem svoje tesko zaradjene nagrade.

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, Facundo Orellana said:

@Aleksija

Ja računam da smo već prosečno u žutom.

ja sam danas za nas ovde na brzinu izracunala da smo vec odavno onlajn :D

Link to comment
[mention=135]gospa buba[/mention]
 
Naravno, pojedinačna situacija može biti drugačija, ali kažem generalno.
 
Kapiram šta hoćeš reći za socijalizaciju, ali mislim da je podsvesno to mnogo šire od "druženja po četvorkama" kako zaista izgleda na prvi pogled i da mnogo znači za kasnije snalaženje u životu. Ko uspe da napravi babl kao odrastao, dovoljno će mu biti i to "druženje po četvorkama" iz školskih dana, ali mnogi to ne mogu iz raznih objektivnih i subjektivnih razloga. 
 
Ovo o čemu pričam nije nešto opipljivo, dosta je stvar podsvesti, i tek će se pokazati, ako se ovo online školovanje nastavi još nekoliko godina.
 
A ima i nešto i te kako opipljivo, što sam u prošlom postu pomenuo, a to je samo obrazovanje. Čak više na fakultetima, jer kada vratim film, iz osnovne i srednje škole mi sada mnogo više znače pozitivna i negativna iskustva socijalizacije, nego samo obrazovanje čije su osnove naravno esencijalne, ali kasnije u životu se osim osnova to svede na profesiju i ono što tebe zapravo zanima da istražuješ.
to je sve super i sve je proshlost u tom smislu, i moje i tvoje. ovo danas je izuzetno neposhteno prema deci, da se shalju meshani signali na granici idiotizma iz bukvalno svake oblasti shkoskog zivotà. bukvalno nishta vishe u vezi sa shkolom nije vazno, osim celodnevnog naricanja nad unishtenim mladim zivotima, koje unishtava ne znam tachno ko, pa zna se ko. i nema veze sa kovidom nego sa dokrajchivanjem sistema koji se drzao na koncima i dobroj volji i odgovornosti pojedinaca.. nema tu k od kovida, nego samo beskrajno zajebavanje ljudi. a na kraju ce da bude i kovid.

dal da se porazboljevaju da bi se socijalizovali, to je bulshit od pochetka do kraja. a neko ce i da umre, ali to je sad popularno mishljenje, mora se umreti od nechega. pa i mlad mora, zashto ne sad i ovako.

deca moraju da zive, i to sad iznenada u punoj uchionici, ceo dan, nagurani jedni na druge i namerno izlozeni i neobezbedjeni, pa hajde i taj eksperiment da vidimo, shta moze da podje po zlu?

ja naravno uvek idem na to da ja nisam u pravu, slabo mi ide, al shta da se radi, vechna mi je nada s_w.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 5
Link to comment

Pa da i socijalizacija je i osnaživanje empatije, psihološka podrška, razgovori, razumevanje, strpljenje,  dosledne poruke, osećaj da će se odrasli i institucije pobrinuti da budeš zdrav i siguran u stresnim vremenima i da će ti se olakšati snalaženje u konfuziji,  a sve to izostaje u ovim mlevenjima i histeričnom donošenju glupih odluka. 

 

Mislim, maska na 1.5 metar i nešto nešto, jbt.

Edited by Taihoskopija
  • +1 5
Link to comment

dada, nishta ali baah oshtro. a onda od sutra tabloidi da cepaju svi cete pomreti, a nestor da viche ahahaha. divota.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • +1 1
Link to comment

da ne prepricavam, jedna anketica o kombinovanoj nastavi iz juna ove godine, srednja skola - (skoro) reprezentativan uzorak, od prvog do cetvrtog razreda

Spoiler

Негативне изјаве:

 

- учим напамет, јер не разумем увек материјал, а нисмо у учионици да питамо; теже се савладава градиво, жива реч је незаменљива, без објашњења професора је доста тешко; на онлајн настави не показујемо наше право знање, школа и директна комуникација између професора и ученика је најбоља - 8 одговора

- нередовно учење, накупи се много градива, па онда све одједном; нема континуитета, заборавим на школу током онлајн недеље, губе се радне навике, мањи се учи генерално - 6 одговора

- генeрално недостатак мотивације и интересовања због онлајн наставе, прекидања и измена, немогућности планирања - 5 одговора

- стручне школе не могу да функционишу без праксе; пракса највише недостаје, недостатак мотивације јер нема где да се примени научено (као што је раније било на вежбама или блоку) - 5 одговора

- теже се концентришем - 4 одговора

- овај вид наставе је јако утицао на моје психичко стање (анксиозност, депресија, плач, изгубљеност, усамљеност...) - 3 одговора

- професори превише траже, а материјал није лако разумети без објашњења, много је захтевније, напорније, треба потпуна концентрација - 3 одговора

- изгубљене радне навике, мање се учи - 3 одговора

- притисак због нагомилавања градива, више пропитивиња и контролних у истом временском периоду - 2 одговора

- мање учим, више пишем; доста времена одузима праћење наставе, па преписивање – 2 одговора

- добијамо више материјала онлајн него кад се иде редовно у школу - 1 одговор

- имам минимално времена за себе и нека своја интересовања - 1 одговор

- оцене много варирају - 1 одговор

- смета што много времена проводим на телефону - 1 одговор

- осећам се одвојено од осталих другова из одељења - 1 одговор

- потребно је уложити много више труда, потребно је одрицање и веома чврст карактер и доста воље – 1 одговор

- оваквом врстом наставе не постижемо апсолутно ништа - губимо много праксе која нам је битна, и школу као и обавезе које имамо не схватамо озбиљно, јер је онлајн лако добити оцену, па када дођемо у школу настају проблеми - 1 одговор

 

Неутралне изјаве:

 

- некад теже кренем да учим, али кад почнем, све иде добро - 2 одговора

- начин учења исти, ретко кад губим концентрацију – 1 одговор

- јесте да одузме мало више времена, али и на тај начин учимо и савлађујемо градиво - јесте мало теже али се опет учи – 1 одговор

- више времена за учење, у току часа могу да се преслишам, подсетим, али је теже за неке предмете попут физике, хемије... да се савладају – 1 одговор

- колико је добро толико је и лоше – ипак, лакше се поправљају оцене – 1 одговор

- оваква настава је лакша за ученике, али усвајају мање знања – 1 одговор

 

Позитивне изјаве:

 

- градиво прегледније онлајн - 1 одговор

- некад имам више времена за учење током онлајн наставе – 1 одговор

- током онлајн наставе имам бољу организацију, концентрацију и резултате - 1 одговор

- допада ми се овај вид наставе - 1 одговор

- блажи критеријуми за оцењивање, па је лакше - 1 одговор

- лакше је, више слободног времена, више се трудим самостално, једино је практични део проблем – 1 одговор

- доста сам упорнији и постижем боље резултате него претходне године - 1 одговор

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

teskoce sa ucenjem, paznjom i koncentracijom, nazalost, necemo resiti prostim boravkom u skoli na casovima od 45 min. koliko vidim, niko ne planira da se ove godine time bavimo. a krucijalno je.

 

moje iskustvo je da je socijalni zivot relativno malo stradao kod skolske gradske omladine tokom prosle godine, kod seoske je bilo nesto teze.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...