Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Nema na čemu :)

Mogu da rade 120 minuta, pa koliko se ko zadrži. Na probnom se dežurstva i pregledanje rasporede u okviru škole.

Ovo je smejurija, ali kad me postave za supervizora na završnom sve mi se smrkne.

Link to comment
36 minutes ago, Aleksija said:

od ponedeljka u skolu, svakako.

na vreme, moram priznati da mi je onlajna preko glave na svaki nacin.

 

Meni je gore bilo na pocetku,  nesto su mi deca bila nemotivisana totalni.  Sad smo se usemili onlajn, kad ono povratak.  

Sigurno se vracamo u ponedeljak? 

Link to comment

Poprilicno pouzdana informacija i sjajne vesti.  U jednoj srednjoj strucnoj skoli u BG se vakcinisali svi sem dvoje (60 nastavnika + ostali zaposleni). Od onih koji su imali koronu (desetak) usli su neki u proces vakcinacije. 

Nadam se da mi necete zameriti sledece sto cu napisati.  Vecina zaposlenih su inzenjeri.  U mojoj skoli smo miljama daleko (nema inzenjera,  druga struka). Uhhhh kad bi bilo neko istrazivanje na tu temu

  • +1 2
Link to comment

Kod meni  u skoli bili komunalci danas,  pisali kazne ko je bez maske (znam da su presreli jednu nastavnicu,  videla svojim ocima). Dosli kad je zvonilo za pocetak casa i na hodniku lovili u prizemlju. Posle spremacica uzrujano upadala na casove i saopstavala obavezne maske.  Postoji jos neki slucaj toga? 

Link to comment

Kod nas je tih kontrola bilo u prvom polugodištu.

Ne samo na hodniku, pokucaju zajedno sa direktorom i u toku časa i proveravaju da li se u učionici nose maske. Bilo je nekoliko upozorenja, ne znam da je neko dobio kaznu.

A dešavalo se i da direktor zove na razgovor ako preko kamera vidi nekog od nastavnika bez maske na hodniku.

Link to comment

Kod nas u skoli dete uciteljice iz produzenog boravka pozitivno, doktor joj rekao da moze da dolazi na posao posto je revakcinisana. Jel to sad postala praksa? Posto pola skole prodje kroz taj produzeni boravak

Link to comment
  • 3 months later...

https://www.danas.rs/drustvo/svi-djaci-u-kupama-od-1-septembra-casovi-45-minuta/

Ministarstvo prosvete teži tome da školska godina počne regulrno, da svi učenici krenu na redovnu nastavu i da časovi traju po 45 minuta.

Međutim, konačna odluka o tome kako će škole raditi od 1. septembra biće doneta posled sednice Kriznog štaba u ponedeljak, potvrdili su za Danas Zvonimir Jović, iz Unije sindikata prosvetnih radnika Srbije i Valentina Ilić, predsednica Sindikata obrazovanja Srbije, posle sastanka sa ministrom prosvete Brankom Ružićem.

Ilić kaže da je na sastanku iznet plan da bi svaka školska uprava trebalo da prati epidemiološku situaciju u školama i da se spram toga donose odluke na koji način će se organizovati nastava. To praktično znači da će, tamo gde bude buknula epidemija, svaka škola pojedinačno odlučivati da li će se preći kompletno na onlajn nastavu ili će se raditi po kombinovanom modelu, kakav je bio i prošle školske godine.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...