Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

10 hours ago, Jozef K. said:

Mislim da je kod fakulteta drugačije. Profesore boli uvo, pogotovo ove koji imaju ogroman priliv studenata. Tako da mislim da će oni gledati da bude online.

 

Nije mi uzorak reprezentativan™, to stoji, i mozda je drugacije na drugim fakultetima (svaki ima neke svoje specificnosti), ali ovo sto znam pouzdano (i to za fakultet koji je dominantno brbljatorski i kod kog se onlajn nastava sustinski nije specijalno razlikovala od klasicne) jeste da se u velikom procentu nadaju da ce da se vrate u klupe i da bi nastavno osoblje™ na nekom glasanju, ako tako nesto postoji, verovatno mahom glasalo za povratak u ucionice. 

 

Naravno, fakulteti i skole nisu bas uporedivi, iz milion razloga. Opet, zbog Bolonje, i nastavnici na fakultetima su se navikli na skolski nacin rada i moguce je da im nedostaje ucionica. 

  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, Jozef K. said:

Kakve veze ima da li je neko vakcinisan u smislu održavanja nastave?

pa valjda da sto manje prenosi virus drugima, bilo bi pozeljno.

i da, ako neko zaglavi u bolnici nekoliko nedelja, ne moze da drzi nastavu. 

Edited by Aleksija
Link to comment
8 minutes ago, Jozef K. said:

Pa ako nije svestan da može da zaglavi, plus ne postoji volja da se propiše obavezna vakcinacija određenih zanimanja ne treba da bude rešenje otkaži nastavu. 

a ko je rekao da treba otkazati nastavu zbog nevakcinisanih nastavnika?:blink:

samo bi bilo bolje da ih ima vise. 

 

  • +1 1
Link to comment

Uspela sam na daljinu da izlobiram za jednog djaka srednjoskolca (koja je sama trazila da se vakcinise) da se vakcinise cim izgura 10 dana nakon antibiotika sto trenutno uzima (preporuka lekara). Mama joj je busterovana Fajzerom posle dve kineske i prelezanog Kovida i baka, dijabeticar, prvog Fajzera. Dosada su/smo je cuvali posle “lakseg” sloga.

 

Kako to u “selu” ide kad zaba vidi da se konji kuju, koliko sutra i jos tri clana uze i sire familije idu na busterovanje.

 

Danas je i nasa skolska, cerka nastavnika fizike iz mog vremena dovela svog sina srednjoskolca po vakcinu. 
 

Hvala ostacima SFRJ obrazovanja i zdravog razuma i drzite se. Ima tu jos zdrave pameti samo se ne istice :).
 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

zar nema svake godine sve manje dece sto povlaci rastuci visak nastavnika?

jel ima drzava resenje za to?

e pa tih 52+ posto nevakcinisanih je resilo da resi problem bez otpremnina i slicne birokratije! (nek predmetni nastavnik predaje u npr 8 odeljenja u kojima ima po 25 djaka - to je 200 bliskih kontakata nedeljno sa populacijom koja je realno inkubator virusa..)

da je radikalno resenje jeste ali spada pod darvina jbg!

Link to comment

Iz relativno obaveštenog izvora: čeka se da se završi Birfest, nakon toga je zatvaranje (zaječarska Gitarijada ove godine nije ni zakazana).

 

Škole će raditi isto kao i prošle godine (bar osnovne, za srednje ne znam).

 

Jbg, izborna je godina, neće biti nikakvih ni nepopularnih ni obavezujućih odluka.

 

Bilo pitanje zašto Fajzer samo za starije od 12 godina: zato što su Ameri sistematski ispitivali tu populaciju, mi to samo kopiramo. Kada budu odradili, recimo uzrast 7 - 12 godina, onda će i ovde da "preporuče" tu vakcinu.

 

Potpuno se slažem sa svim što je otkucala @Aleksija, biće šou program, cirkus, tragedija u nekoliko činova itd.

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, stray cat said:

čeka se da se završi Birfest, nakon toga je zatvaranje (zaječarska Gitarijada ove godine nije ni zakazana).

 

 

Jbg, izborna je godina, neće biti nikakvih ni nepopularnih ni obavezujućih odluka.

 

Da li moze detaljnije malo? Kako zatvaranje (sta tacno znaci?) a nece biti nepopularnih mera?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...