Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

Just now, gospa buba said:

ali naprotiv, ovi zele da se otudje, otkad ih je korona rastavila, ne mogu ochima da se vide :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

znam, cula sam da ima i takvih slucajeva.

kako god okrenes, kod svih se tokom prosle godine nesto promenilo, i kod matorih i kod malih. sta god da se uradi, kakva god pocetna situacija bude, bice zeznuto.

Link to comment
znam, cula sam da ima i takvih slucajeva.
kako god okrenes, kod svih se tokom prosle godine nesto promenilo, i kod matorih i kod malih. sta god da se uradi, kakva god pocetna situacija bude, bice zeznuto.
ne bi se za boga vracali zajedno i to im je sad glavna briga. shkola uzivo svaki drugi dan im je taman mera :rolf:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ne bi se za boga vracali zajedno i to im je sad glavna briga. shkola uzivo svaki drugi dan im je taman mera :rolf:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

kod nas su casovi uzivo trajali 30 minuta, a onlajn 45. sve vreme su plakali sto je tako, dok se naviknu na ovih zivih 45, naici ce neka druga ebola :D

 

Link to comment
kod nas su casovi uzivo trajali 30 minuta, a onlajn 45. sve vreme su plakali sto je tako, dok se naviknu na ovih zivih 45, naici ce neka druga ebola [emoji3]
 
i kod nas i bilo je odlichno. socijalizacija je precenjena.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

Ma ta prica o punim odeljenjima i socijalizaciji je sranje.

Nego roditelji vise vole da znaju da su im deca u skoli makar spavali na casu. Ne daj bobe da nesto sami rade kod kuce, mali preduzetnici
 :fantom:

 

Inace, odluka je pocetkom sledece sedmice.

  • +1 1
Link to comment
Premosticu sledecu nedelju i donesenje odluka, nema sanse da pratim 
otici cu na more i kad se vratim videcu kako su pocheli. pa ako mi se ne svidi nastavicu onlajn iz bele crkve :dry: [emoji38]ol:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

  • Haha 1
Link to comment

nadam se da ce skola poceti normalno, ako i treca godina bude sa laznih 30 minuta i on-line nastavom mozemo komotno svi da se presaltamo na inovacije i imenujemo zeljka mitrovica za ministra prosvete, ko nije pronalazac neka se prebaci na realiti i svi zadovoljni.  nakon full letovanja, sportskih i (ne)kulturnih manifestacija u zemlji i inozemstvu, treniranje strogoce na odrzavanju skolske nastave bi bilo krajnje licemerno - sto verovatno znaci da ce tako i biti.

 

jbt, po drzave, ukljucujuci i same prosvetne radnike, nece da se vakcinise i sad se kao ocekuje da isti ti roditelji dozvole svojoj deci da se pelcuju. delta je trenutno na 1.500 dnevno, odeljenska nastava srednjoskolaca je na beer festu u grupama koje su kudikamo brojnije od 30 ljudi, ali naravno tu nema transmisije virusa, pa ni apela strucne i nestrucne javnosti da se isti zabrani. da ne pricam o logickom slomu, da cako i ako se dete starije od 12 godina vakcinise moci ce da ide u skolu (valjda 45 minuta?!), dok mladji brat ili sestra (5 i 6 razred osnovne) idu 30 svaki drugi dan jer za njih nema vakcine, mladji razredi (do 4) idu svaki dan po 30 kao da oni nisu potencijalni prenosioci, dok najmladji peglaju vrtic ceo dan bez ikakvog ogranicenja.   

  • +1 3
Link to comment

smislena ideja je bila da smanjimo na najmanje moguce, ispalo je da ne mozemo da smanjimo ni na shta, jer svi moraju da 'zive' inache ce sa pomru i to je tako™.

jedino ako mozemo da postignemo da posle nema jao. taj deo sa posle jao me uopshte ne zanima.

a deci nece da fali nishta. bukvalno nishta dry.png

ni jednoj deci bilo kog uzrasta. ovde ionako niko ne zeli da uchi nishta, samo se trazilo opravdanje za legalizaciju.

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 2
Link to comment

Samo će se brzo ta redovna nastava završiti. Mogu posle da je premeste po kućama, hodnicima ambulanti, bolnicama, grobljima... Čim 3-4 učenika ispadnu iz stroja u kombinaciji sa nekoliko nastavnika, tada se ful škola završava. Prošlu jesen smo to gledali uživo u novembru.

Edited by Facundo Orellana
  • +1 2
Link to comment
56 minutes ago, Facundo Orellana said:

Samo će se brzo ta redovna nastava završiti. Mogu posle da je premeste po kućama, hodnicima ambulanti, bolnicama, grobljima... Čim 3-4 učenika ispadnu iz stroja u kombinaciji sa nekoliko nastavnika, tada se ful škola završava. Prošlu jesen smo to gledali uživo u novembru.

Sarcevic je to elegantno resio prosle godine u ovo vreme. Nastavnik koji dobije koronu nastavlja da radi, samo je kod kuce i drzi onlajn nastavu :D

Link to comment

shkola je i opstala i postigla da ne bude leglo zaraze zato shto su imali mere i pridrzavali se, uz minimum tolerancije minimalnog broja ludaka. i to je bio odlichan rezultat. i poshto je to u zdravstvenom smislu i pameti smislu bilo dobro, to sad valja razjebat po svaku cenu.

shto se tiche drzave, drzava samo gleda da skine odgovornost sa sebe, i tako ce i sada.

na kraju ce svima da nam poture papir da sve radimo na svoju odgovornost (kao da je inache drugachije) i bice vozi mishko. meni i to ok, sa ovakvom gomilom polupametnih, poluobrazovanih autentichnih genija koji znaju sve, a pritom drze glasachke listice u ruci, ja ne vidim kako drugachije dry.png

oni hoce da deca idu u kolektiv po svaku cenu. posle koja deca popadaju, onda tuzimo drzavu za nemar. i u pravu smo, drzava je nemarna, ali se ne zove ni nemachka ni shvedska. i ova drzava se s pravom chuva od nas. nismo naivni igrachi :rolf:

sent from novi mnogo jak bubamoto.







  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

shkola je i opstala i postigla da ne bude leglo zaraze zato shto su imali mere i pridrzavali se, uz minimum tolerancije minimalnog broja ludaka. i to je bio odlichan rezultat. i poshto je to u zdravstvenom smislu i pameti smislu bilo dobro, to sad valja razjebat po svaku cenu.

shto se tiche drzave, drzava samo gleda da skine odgovornost sa sebe, i tako ce i sada.

na kraju ce svima da nam poture papir da sve radimo na svoju odgovornost (kao da je inache drugachije) i bice vozi mishko. meni i to ok, sa ovakvom gomilom polupametnih, poluobrazovanih autentichnih genija koji znaju sve, a pritom drze glasachke listice u ruci, ja ne vidim kako drugachije dry.png

oni hoce da deca idu u kolektiv po svaku cenu. posle koja deca popadaju, onda tuzimo drzavu za nemar. i u pravu smo, drzava je nemarna, ali se ne zove ni nemachka ni shvedska. i ova drzava se s pravom chuva od nas. nismo naivni igrachi :rolf:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

saglasna, od reci do reci. ako nisam gledala u prethodnom periodu bar tri puta pravedan gnev zasto se ne ide redovno, bez ikakvih mera, pa posle dva meseca paniku tih istih roditelja da se sve hitno zatvara i ide na komplet onlajn, nisam nijednom. 

s tim sto su se prosle godine nosile maske, sad verujem da se vise nose u zemljama gde ne postoji obaveza nosenja maski nego ovde. bice zanimljivo.

meni svejedno, testiram kineza, a ako ne bude proboja u medjuvremenu, posle i kineza i fajzera. sve za nauku :D

ostali kako ko hoce. samo bez jao posle.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...