Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ja se i dalje nadam opciji dan škole dan gugl učionice. makar da se naspavamo, ako ništa. nisu prošle godine tako lako prebacivali polovinu odeljenja na onlajn režim ukoliko je neko od učenika zaražen. dve nedelje pred kraj škole u razredu njih četvoro pozitivno, nastavili su da pohađaju nastavu normalno do kraja. ne bismo ni saznali za razmere zaraženih u odeljenju da mi ćerka nije rekla da je drugarica iz razreda poslala poruku da je pozitivna pa da se oni koji su bili sa njom u kontaktu pripaze. kako se ta info pojavila samo na dečijoj vajber grupi, ne budem lenja i odma pitam u onoj roditeljskoj šta se koji đavo dalje dešava. krene da se javlja jedan po jedan roditelj i ispostavi se zaraženih komada 4. ispadoše deca odgovornija i razumnija nego odrasli. razredna kaže zna samo za jedno dete, niko je nije obavestio, ni roditelji o bolesnoj deci ni uprava kakva je procedura dalje. elem, dođe podne, dete se spremilo za školu, pita me je l ide u školu il ne, ja se iznerviram, okrenem prvi broj škole koji nađem na netu, umesto sekretara javi se direktorka, kaže upućena je u slučaj zvaće Batut da pita, zatraži moj broj, i javi mi se žena posle 10 minuta, kaže idu svi u školu jer zaražena deca nisu bila u školi ili imala simptome u taj ponedeljak, sredu, petak. prema toj suludoj epidemiološkoj procena računici nije bilo osnova da prebace odeljenje na onlajn. eto to bi bilo kratko iskustvo. u svakom slučaju, meni se škola kao takva malkice zgadila tokom proteklih godinu i po dana. gajila sam dete u duhu da je znanje najkul stvar na svetu, da treba da poštuje nastavnike, njihovo vreme i trud, sad sam u fazonu završavaj to šta zakonski moraš što pre i ćao doviđenja. za ono vreme ful onlajn nastave nebrojeno puta sam se (čujem iz druge sobe) uverila koliko je to, barem kad je u pitanju razred/škola koju pohađa moje dete, jedno nepošteno i nepravično okruženje. slušajući zaključivanje ocena na polugodištu iz druge sobe, smorila sam se ko zmaj. mislim, možda grešim, al ranije nije bilo toliko očiglednog favorizovanja određene dece (i to ne prema njihovim kvalitetima već prema imovinskom stanju roditelja), smrzla sam se jbte kolko se glas većine tih klinaca ne čuje i sva je prilika neće se ni čuti, koliko su sapleteni startnim životnim pozicijama. a oni ih samo melju i melju. vrhunac je bila neka takmičarska projekat akcija "osnaživanja" devojčica koja je finansirana od strane udruženja preduzetnica il tako nečega i način odabira učesnica (najlepše, najprodornije, najbogatije, dopisati bilo koji naj devojčice iz razreda). i teme kojima su se formirani timovi bavili. raspisah se, eto, što se mene tiče ne mora ni da se ide u školu.

Link to comment
2 hours ago, Sandradjer said:

Ali skola menja rezim rada ako ih u svim odeljenjima bude po taj 1 u tvom primeru sa 20 ucenika. 

Ako je u skoli 20 odeljenja po 20 ucenika nista se ne desava ako ih je u jednom npr 5 zarazenih a u ostalim odeljenjima niko. Takve mere nisu bile prosle godine, takvo odeljenje, tacnije polovinu odeljenja su slali na onlajn.

ne mislim ja na kovid, nego na inache u zivotu, shkole sa 15-20 uchenika u odeljenju, da nastavnik stigne sve, da svi sve stignu, da se relaksira situacija. brzina kojom su se kod nas dve polovine odeljenja od po 15 dece, za manje od godinu dana potpuno odrodile, govori i o tome koliko treba da ih bude!

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

bice super zanimljivo... a u nekom trenutku, ne svuda u istom, ce izgleda ipak biti kao prosle godine

 

 

Ружић објаснио три модела функционисања школа

Министар просвете Бранко Ружић рекао је да ће школа почети 1. септембра за све јединице локалне самоуправе и истакао да ће у оптицају бити три модела која ће зависити од укрштања података о броју вакцинисаних, заражених, проценту позитивних тестова и поштовању мера.

Први модел припадаће потпуно сигурном окружењу где образовно-васпитни рад може да се одвија непосредно у школи за све ученике у одељењу истовремено. Деца седе заједно у клупама, носе маску само док разговарају или одговарају, вакцинисани наставници не носе маску док не приђу ученику на раздаљину од 1,5 метара, објснио је министар.

Други модел, навео је Ружић, је комбиновани модел сличан прошлогодишњем за ученике седмог и осмог разреда и средњошколце што би значило да би један дан радили онлајн, а други дан имали непосредну наставу.

Истакао је да је разлика у односу на прошлогодиши модел за средње школе да се та смена врши на дневном нивоу, а претходне године је било на недељном нивоу.

Нагласио је да тим за процене може да спусти овај модел и за пети и шести разред и да уколико има више од 16 ученика у одељењу делили би се на групе.

Трећи модел представља оне најугроженије јединице локлане самоуправе и за те школе је премљена онлајн настава за средњошколце, а за основце комбинована настава.

Од првог до честврог разреда ишли би на часове од 30 минута и као и прошле године делили би се на групе мање од 16 ученика. Други циклус од петог до осмог разреда смењивали би се у моделу наставе у дану.

Link to comment

stavi masku da odgovara, onda skine masku da upljuje dete do sebe, pa opet ispochetka [emoji38]ol:

samo oshtro i bezveze :dry:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 1
Link to comment

fokus grupa.

 

ne kazem, nema ovde dobrog resenja. 

ali bi valjalo neko za koje ne vidimo bas unapred da je formalni izgovor da se nema plan.

 

Edited by Aleksija
Link to comment

I šta sada, imam li ja pravo da ne pošaljem dete u školu a da mu bude omogućeno da se školuje na daljinu?

 

Ako ne, koga da tužim ako se dete zarazi u školi okruženo vršnjacima koji ne mogu da se vakcinišu (10 godina), koji dolaze iz avax porodica i okruženja?

 

Koga da tužim ako se dete zarazi i prenese zarazu na moje roditelje koji žive sa nama, koji su oboje 70+, vakcinisani ali narušenog zdravlja?

 

Jebeno ne mogu da verujem da rade ovo što rade.

 

  • +1 2
Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

interesantno,. ali neslanje deteta u shkolu, ko misli da je rizichno, sada uopshte vishe nije na ponudi.


sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Nemamo vise tu opciju :)

Link to comment

takve fokus grupe, nisu upali rizicni.

samo umeju fg i da zaokrenu, kad bas prigusti, pa pocnu da traze onlajn. taj momenat zaokreta se obicno dobro primeti na drustvenim mrezama. bas da vidimo.

 

mislim da cu da iskoristim pravo koje mi je dao krizni stab i da budem potnecijalni kliconosa bez maske, bas da testiramo sve opcije.

 

Link to comment

Cuj tim za procene :D

 

Ovo sto rade je jedno obicno nista u praksi. Standardan polazak u skolu sa maskama. I kakve crne semafor procene.

 

Sa druge strane 2k+ zarazenih uz tendenciju jakog rasta pokazuje koliki je to bolikur ili nesvest za te u Kriznom stabu.

Link to comment

da citiram jedan od popularnijih komentara ispod vesti o polasku u skolu
 

Quote

Pozitivan ne znaci bolestan. Ako dete nema simptome nema potrebe da se iko sklanja.

 

svi ostali traze da se ide bez maski, potpuno redovno. jer korone nema. jos jedan popularan

Quote

 

Deset mjeseci je trajao rialiti na pinku i bilo je preko sto ucesnika i nonstop su imali kontakte sa spoljnim svijetom ulazili izlazili itd. U nijedan nije dobio virus .ovo je samo jedan primjer ,dokaz da je sve laz i prevara a djecu oce da uniste 


 

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Koliko je do mene doslo u tom Mitrovicevom rijalitiju je bilo korone na kilo. A to sto ona danonocno gledajuci nije provalila 1+1 govori kolika je budaletina u pitanju.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...