Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Kod babe u starački dom ušla korona. Ona za sada nije zaražena i izdvojena je u deo doma gde su negativni, ali ako se zarazi to će verovatno biti kraj, i tako je već mesecima na ivici da se ugasi i bez korone.

Link to comment
Kod babe u starački dom ušla korona. Ona za sada nije zaražena i izdvojena je u deo doma gde su negativni, ali ako se zarazi to će verovatno biti kraj, i tako je već mesecima na ivici da se ugasi i bez korone.
Auuuh...
Mogu da zamislim.
Ako nije problem koji je dom?
Može i na PM?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Da se i ja prijavim da sam usao u klub. Redosled dogadjaja je sledeci:

Ponedeljak - kontakt sa zarazenom osobom 

Utorak - prijateljica koja je zarazena javlja da ima temperaturu i da ce da se testira

Sreda - javlja da je pozitivna

Cetvrtak - krece temperatura 38-39

Petak - temperatura 38-39 i bol u ledjima, nogama...

Subota - konacno temperatura pala na 37 i odlazim na pregled i testiranje, daju mi da pijem hemomicin

Nedelja - malopre mi stize pozitivan rezultat testa.

 

Od juce popodne nemam temperaturu i odlicno se osecam,  culo ukusa i mirisa nisam ni gubio. Zena i sincic od 1,5 godine su za sada srecom prosli bez simptoma.

For the record- ona dva dana sa visokom temperaturom su bila bukvalno rastavljanje od zivota, ali pre tri godine sam slicno prosao sa obicnim gripom osim sto je  tada trajalo otprilike tri puta duze nego ovo sad. Tada sam cak i izgubio culo ukusa.


Pokusavam da nadjem nadjem neki info o izolaciji, koliko traje, kad mogu na ponovno testiranje i uopste kakva je procedura ali slaba vajda. Ako neko zna nesto vise neka podeli.

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Biohemija said:

 
Pokusavam da nadjem nadjem neki info o izolaciji, koliko traje, kad mogu na ponovno testiranje i uopste kakva je procedura ali slaba vajda. Ako neko zna nesto vise neka podeli.

 

Drzi se i brz oporavak zelim.

 

Kod mene je karantin bio 14 dana od datuma testiranja.

S vremena na vreme bi me zvali na mob da vide jesam li u karantinu ili svrljam.

Nakon 14 dana sam imao pregled i zakljucivanje bolovanja, bez testiranja.

Culo mirisa se vratilo nedelju dana pre izlaska iz karantina, ili cak i ranije.

Valjda su me zato i pustili bez testa.

 

Ja sam nakon toga sam sebi organizovao test na antitela..

PCR nisam radio ponovo.. generalno niko mi nista nije trazio, ali sam sam zeleo da proverim bar nesto.

Link to comment
13 minutes ago, Biohemija said:

Ponedeljak - kontakt sa zarazenom osobom 

Prvo da pozelim uspesan oporavak, ne nuzno brz, bitno da se vratis u normalu i da tvoji se ne zaraze.

 

Drugo, kontakt sa zarazenom je bio na poslu, u kaficu, autobus, kola... ? ako nisam indiskretan ;)

Edited by Milosh76
Link to comment

 

14 minutes ago, Biohemija said:


Pokusavam da nadjem nadjem neki info o izolaciji, koliko traje, kad mogu na ponovno testiranje i uopste kakva je procedura ali slaba vajda. Ako neko zna nesto vise neka podeli.

14 + 3 dana nakon pozitivnog rezultata drugo testiranje, ali ako su prestali simptomi onda je pitanje da li će opet testirati, verovatno ne.

To čula kad je medicinska sestra rekla liku koji je pitao kada treba opet da se testira, pošto mu je pozitivan rezultat.

Link to comment
21 minutes ago, Biohemija said:

Pokusavam da nadjem nadjem neki info o izolaciji, koliko traje, kad mogu na ponovno testiranje i uopste kakva je procedura ali slaba vajda. Ako neko zna nesto vise neka podeli.

 

Moji matorci su imali osrednju klinicku sliku, moglo je da povuce ka zajebanom, ali na svu srecu nije. Isli na kontrolu kad je najgore proslo, tamo ih ovlas pregledali, ustanovili bolje stanje i rekli da se vrate za tri dana za ponovno testiranje, cenim iz razloga da budu sigurni da ce dobiti negativan test (sto i jesu) da se ne bi razbacivali testovima. Sve ukupno od prvog pozitivnog do tog negativnog je proslo oko 15 dana, s tim sto su pre prvog testiranja imali tegove jedno 5-6 dana.

Link to comment

Koliko sam čuo, nema smisla pcr testiranje posle toliko dana.

Za taj period je virus napustio nosnu šupljinu i grlo, ili je nestao iz organizma, ili se spustio u pluća.

Link to comment
On 12.11.2020. at 12:20, gospa buba said:

dobro taj test na antitela, ili ti drugi testovi iz krvi, da li oni precizno izdvajaju antitela na koronu ili proshto daju sliku nekog virusa, pa ko shta ima?

mada ja ne verujem da sada uopshte ima prostora za druge viruse neshto masovno, opasna je konkurencija :unsure:

sent from bubamoto
 

 

ovo dete zna, a ume i lepo da objasni:
 

Quote
Brzi antigenski (Ag) testovi! Da li su pouzdani i kako se mogu koristiti za suzbijanje pandemije u budućnosti?
Ukratko, nisu svi Ag testovi isti, ali su specifični u detektovanju koronavirusa!
Naučnici su proučavali specifičnost antigenskih testova različitih proizvođača na COVID19 koronavirus. Pet od 7 testova je čak od 95-100% specifično na COVID19 koronavirus (rezultati na kraju teksta). Kada se npr. koristi Abbott Ag test, na svakih 100 testova, 1 rezultat bude netačan. Kada bi se test ponovio, ovaj broj se smanjuje za pola, a kada bi ponovljeni test bio npr. PCR, mogućnost netačnog rezultata se smanjuje desetostruko.
Zašto ovi testovi imaju potencijal da suzbiju pandemiju u budućnosti? Testovi detektuju od 1-10 miliona kopija virusa po uzorku, što je nivo koji je neophodan za prenos virusa i uglavnom se dostiže u toku prve nedelje infekcije.* Autori ove studije sugerišu da kada antigenski test pređe iz pozitivnog u negativan u prvoj nedelji to može značiti da osoba ne može više preneti virus. Iako je ovu studiju radila jedna od najpoznatijih svetskih grupa za proučavanje koronavirusa, za ovu tvrdnju treba još istraživanja.
Moje mišljenje? Mislim da antigenski testovi imaju potencijal da rasterete zdravstvo ako se pravilno koriste.
- Pozitivan antigenski test može ukazati na ljude koji imaju visok stepen virusa u organizmu u ranim fazama infekcije i koji mogu biti tzv "superprenosioci".
- Testovi se takođe mogu koristiti kao dodatni kriterijum za otpust pacijenata iz bolnica; ponavljanje PCR testa nakon infekcije nije najbolja metoda jer PCR detektuje i najmanje količine virusa.
- Testovi su mnogo brži od PCR testa, ali su i manje osetljivi. U slučaju kada imate pacijenta sa simptomima, kome treba bolničko lečenje, Ag testovi su bolji izbor nego da šaljete pacijenta kući da čeka PCR rezultate.
- Negativan Ag test ne znači i odsustvo infekcije jer je Ag test manje osetljiv od PCR testa. U asimptomatskin slučajevima negativan Ag test bi morao pratiti ponovljeni PCR test, jer može biti da je infekcija prisutna ali da su količine virusa u datom trenutku nedovoljne za detekciju.
____________________________
Izvor:
* He X, Lau EHY, Wu P, Deng X, Wang J, Hao X, et al. Temporal dynamics in viral shedding and transmissibility of COVID-19. Nat Med. 2020;26(5):672-5.
Rezultati specifičnosti testa na virus prema proizvođaču:
Abbott Panbio™ (99.26%),
RapiGEN BIOCREDIT (100%);
Healgen® (88.24%);
Coris Bioconcept (100%);
R-Biopharm (94.85%);
NADAL COVID19-Ag Test (99.26%);
Roche/SD Biosensor (98.53%).


https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.11.12.20230292v1

Link to comment
37 minutes ago, Filozof manijak said:

Koliko sam čuo, nema smisla pcr testiranje posle toliko dana.

Za taj period je virus napustio nosnu šupljinu i grlo, ili je nestao iz organizma, ili se spustio u pluća.

 

Pa u sustini da, desava se i ljudima u bolnicama na lecenju od kovida da budu negativni upravo iz tog razloga. Ali i to je neki pokazatelj, jer ako ti virus nije u usnoj duplji onda si manje zarazan. Svakako treba da nastavis lecenje i boost imuniteta jos neko vreme nakon izlecenja, a i generalno se ljudima preporucuje izolacija od 14 dana nakon otpustanja iz bolnice. 

  • Hvala 1
Link to comment

Hvala drugari :) Nije bilo tako strasno kako je moglo da bude.

Ostaje oprez jer znam da ovo zlo hoce da se javi na plucima nekoliko dana nakon sto prodju simptomi. Za sad deluje sve ok, nemam skracen dah i ne zamaram se brze nego inace nakon sto je prosla ona visoka temperatura.

 

Znaci jos dve nedelje sa jednoipogodisnjim monstrumom u 55 kvadrata  :isuse:

 

@Milosh76 u stanu, jbg neopreznost 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...