Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

dobro taj test na antitela, ili ti drugi testovi iz krvi, da li oni precizno izdvajaju antitela na koronu ili proshto daju sliku nekog virusa, pa ko shta ima?

mada ja ne verujem da sada uopshte ima prostora za druge viruse neshto masovno, opasna je konkurencija :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
4 minutes ago, gospa buba said:

ali postoji dovoljno kvalitetan test koji moze da precizno izdvoji imuni odgovor bash na koronu?

sent from bubamoto
 

 

svi funkcionišu tako što prave kompleks antigen-antitelo, a a antitelo na sebi ima nešto da možeš da ga označiš, imunohromatografski na AT imaju boju pa se vidi ima/nema ali su oni prilično neprecizni, ELISA ima na sebi enzim, pa ne enzim dodaš substrat pa onda boji više/manje pa možeš i kvantitativno

 

ELISA i imunofluorscentni su puno precizniji od hromatograsfkih, koji su dosta loši pošto sam ja na uzorku od 100+ dece dobio da niko nije pozitivan, što je statistički nemoguće u ovom trenutku

Link to comment
45 minutes ago, gospa buba said:

ali postoji dovoljno kvalitetan test koji moze da precizno izdvoji imuni odgovor bash na koronu?


 

 

Nisam siguran. Kako god, ne bih da ispadne da sirim dramu nego pre svega oprez: moja prijateljica letos imala antitela (kao, nije ni znala da je imala virus), a sada lezi kod kuce, pozitivna i sa simptomima.

Link to comment

Koji je to test koji daje 50% netacnih rezultata ? 

Ako imam simptome, mogu i kuci da bacim novcic i uradim test, glava - pozitivan, pismo - negativan. 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
On 8.11.2020. at 15:13, Kelt said:

bio u kontaktu sa više pozitivnih u poslednjih par dana, što poslovno što privatno, u četvrtak užasan bol u leđima (koji sam pripisivao tome što ležim u stolici dok mi je laptop na krilu), u subotu bol u svim mišićima ali vrlo niskog intenziteta... idem sutra da se testiram na antitela (pošto su nas za PCR zaobišli kao da ne postojimo)

Jesi li dobio rezultat? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...