Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

I zvanično pozitivna, ali kažu da već prolazi jer je organizam počeo da razvija antitela. Sad kreće pakao, jebote samo što mi glavu nisu skinule koleginice koje imaju simptome posle mene sa optužbama da sam ih zarazila i ugrozila im decu i porodice .... Ludnica. Naime u gradu smo imali neki pozorišni festival, kao novinar a i inače bila sam na nekoliko predstava i navodno ima zaraženih jer bilo je dosta publike. To im je sad triger da sam radi svog "zadovoljstva" ugrozila njihove živote. 

 

Link to comment
I zvanično pozitivna, ali kažu da već prolazi jer je organizam počeo da razvija antitela. Sad kreće pakao, jebote samo što mi glavu nisu skinule koleginice koje imaju simptome posle mene sa optužbama da sam ih zarazila i ugrozila im decu i porodice .... Ludnica. Naime u gradu smo imali neki pozorišni festival, kao novinar a i inače bila sam na nekoliko predstava i navodno ima zaraženih jer bilo je dosta publike. To im je sad triger da sam radi svog "zadovoljstva" ugrozila njihove živote. 
 
Drži se, ljudi su u panici moraju da okrive nekog...
Zbog svega toga ti je i bolje da se izoluješ.
Nikad ne bi sa tom i takvom "stoprocentnom sigurnošću" optužio nekoga "da me je zarazio"...
Koliko god se čuvao i pazio a išao na posao itd, svakako mogu pokupiti virus.
Ja mislim iskreno i da jesam iako nemam simptome...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

E da pitam koji su sad preporučljivi koraci ako sumnjaš da si bio dovoljno dugo u kontaktu sa nekim ko je covid+?
Pravo na PCR ili ove antigen ili kako se već zovu?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ne bih ni ja optuživala tako lako ali  očigledno to nije uobičajen način razmišljanja, mislim logika i oprez da ne povrediš drugog, nikad neću razumeti kako lako ljudima na prvu loptu izleti svašta i ostane tako bez griže savesti, čisto da sebi u momentu olakšaju. Jebiga drugačija postavka u startu. 

 

  • +1 2
Link to comment

Kod nas je u kovid ambulanti procedura prvo pregled gde te ispitaju za simptome i kako se razvijalo prethodnih dana sve to, pregledaju (oslušnu) pluća i ako je čisto ne šalju na rtg i zakažu u zavisnosti od koliko vremena je prošlo od prvih simptome serološki test (mislim da sam razumela da je objektivno 8 dana potrebno da bolest proradi i da sigurno može da se utvrdi na tom testu), onda ti nakon što si pozitivan na tom testu zakažu PCR sutradan ili dan kasnije. Tu uzimaju samo bris. Za serološki krv. Tako je bilo kod mene. 

Link to comment
14 minutes ago, Frank Pembleton said:

E da pitam koji su sad preporučljivi koraci ako sumnjaš da si bio dovoljno dugo u kontaktu sa nekim ko je covid+?
Pravo na PCR ili ove antigen ili kako se već zovu?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

U kovid ambulanti će te oduvati ako im se pojaviš bez simptoma, sa pričom da si bio u kontaktu sa kovid+. Neće da testiraju bez simptoma koji traju 5 dana.
Ne znam da li negde može da se odradi PCR privatno, da platiš, mislim da toga nema još uvek.

  • +1 1
Link to comment

nama su poslali dpis da zaposlene u skoli ne smatraju kontaktima koliko god da se oko njih djaka i kolega zarazi, osim ako nisu imali komunikaciju duzu od 15 min bez maske - ali i to samo po proceni epidemiologa.

mozda ima veze i sa tim sto se bolovanje placa 100% ako se dokaze da je infekcija nastala na radnom mestu.

  • +1 1
Link to comment
34 minutes ago, hansolo said:

Kod nas je u kovid ambulanti procedura prvo pregled gde te ispitaju za simptome i kako se razvijalo prethodnih dana sve to, pregledaju (oslušnu) pluća i ako je čisto ne šalju na rtg i zakažu u zavisnosti od koliko vremena je prošlo od prvih simptome serološki test (mislim da sam razumela da je objektivno 8 dana potrebno da bolest proradi i da sigurno može da se utvrdi na tom testu), onda ti nakon što si pozitivan na tom testu zakažu PCR sutradan ili dan kasnije. Tu uzimaju samo bris. Za serološki krv. Tako je bilo kod mene. 

 

ja koliko sam zapamtio, seroloski test je onaj kojim se utvrdjuje da li imas antitela

koja je potreba da se radi pcr posle pozitivnog seroloskog ?

 

hansolo, pitanje nije upuceno samo tebi, vec  svakome ko zna ...

Link to comment

@hansolo

 

Ja ne znam od koga sam se zarazila, sad mi nije ni bitno. Uradila sam sve sto je do mene i opet ...

Ko je prvi zarazen u grupi prijatelja, kontakata, ako je par dana razlike, ja mislim da je tesko odrediti.

Neko odreaguje odmah, nekome ta inkubacija potraje.

 

Drz' se i iskoristi izolaciju da malo i uzivas ako mozes, serije, knjige itd. :)

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

U kovid ambulanti će te oduvati ako im se pojaviš bez simptoma, sa pričom da si bio u kontaktu sa kovid+. Neće da testiraju bez simptoma koji traju 5 dana.
Ne znam da li negde može da se odradi PCR privatno, da platiš, mislim da toga nema još uvek.

Pa to...

Prijatejl je zabrinut nema temperaturu, ima glavobolju i ukocenost, ovi ce da ga oduvaju, bio u kontaktu u prilicno maloj prostoriji i hteo bi da se testira, ne ceka mu se ono na torlaku, sad se pita da li imaju smisla oni testovi drugi..

Link to comment
1 hour ago, hansolo said:

Ne bih ni ja optuživala tako lako ali  očigledno to nije uobičajen način razmišljanja, mislim logika i oprez da ne povrediš drugog, nikad neću razumeti kako lako ljudima na prvu loptu izleti svašta i ostane tako bez griže savesti, čisto da sebi u momentu olakšaju. Jebiga drugačija postavka u startu. 

 

nemoj me pogresno shvatiti (ne znam tvoju situaciju, mozda nema ni veze s ovim sto cu reci) al da ja moram na posao u ovoj frci i da fasujem kovid a znam da je neko od kolega dolazio na posao sa simptomima dok nije dobio napismeno, nisam siguran da mu se ne bih nacestitao nove godine. ako imam nekog u domacinstvu iz ugrozene grupe, siguran sam da bih mu se i te kako nacestitao svega. naravno, nije ovo racionalno, mogao sam se zaraziti na potpuno desetoj strani al je jos dalje od racionalnog ici u narod sa simptomima nadajuci se da je obicna prehlada.

 

kritika se ne odnosi na tebe. kao sto rekoh, moguce da je tvoja situacija potpuno drugacija i nema veze s mojim rantom, nego sam popizdeo jer sam cuo za nekoliko slucajeva ljudi koji su ladno isli na posao sa simptomima da ne dobiju negativne poene a posle se ispostavi da mozda i nije kovid.

 

mnogo ranjivih ljudi u ovom trenutku zavisi iskljucivo od nas. ako to ne shvatimo najozbiljnije, nema drzave ni vakcine koja ce tim ljudima pomoci bar u sledecih par meseci.

 

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
On 8.11.2020. at 13:01, MocaVukotic said:

Ljudi, pisite sve sto mislite da treba, ne obazirite se na neumesne komentare, verujem da vecinu zanima sta imate da kazete. S tim u vezi, mozda bi moderacija mogla da uvede nultu toleranciju na ovom topiku za sprdacinu u vezi sa covid 19.

 

Moderacija se slaže. Ako nam promakne neki takav post, molimo vas da ga prijavite i reagovaćemo.

 

@Paul Gompitz Šta je bilo na prethodnoj strani, bilo je, i molim te nemoj više da pišeš takve stvari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...