Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Taj bol je donjaleđa-dupe-niz nogu je klasična išijalgija.
Ne kažem da nije COVID, nego da je taj živac, koji se inače prostire do palca na nozi..
Ja kad sam išao pre par godina kod doktora rekla mi da imaju situacije da on "reaguje" i kad su ljudi u nekim psihički stresnim situacijama...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Taj bol je donjaleđa-dupe-niz nogu je klasična išijalgija.
Ne kažem da nije COVID, nego da je taj živac, koji se inače prostire do palca na nozi..
Ja kad sam išao pre par godina kod doktora rekla mi da imaju situacije da on "reaguje" i kad su ljudi u nekim psihički stresnim situacijama...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ima smisla, verovatno to jeste to. Jedino, za razliku od klasične išijalgije, priroda bola je sasvim drugačija, nije oštar i zavistan delom od pokreta i položaja, već izrazito tup i konstantan. 

Edited by banatjanin
  • +1 1
Link to comment
 
Ima smisla, verovatno to jeste to. Jedino, za razliku od klasične išijalgije, priroda bola je sasvim drugačija, nije oštar i zavistan delom od pokreta i položaja, već izrazito tup i konstantan. 
znam shta je to! sad sam imala 2 nedelje taj efekat sa oba ramena na obe ruke, neprekidan tup bol koji ometa pamet 24h i na javi i u snu. kao kad boli zub. ne-kovid, bar ne da ja znam.

sent from bubamoto


Link to comment
18 minutes ago, banatjanin said:

 

Ima smisla, verovatno to jeste to. Jedino, za razliku od klasične išijalgije, priroda bola je sasvim drugačija, nije oštar i zavistan delom od pokreta i položaja, već izrazito tup i konstantan. 

 

imam ja taj tupi bol u donjim ledjima i niz nogu, a jeste isijalgija. plus bol u donji ledjima koji reaguje i na promjene vremena. nemam blage veze, naravno, da li je ovo slucaj kod tebe, samopolusjedanujem misljenje da kvalitet bola moze da bude takav, a da nema veze sa koronom.

Link to comment
1 hour ago, Paul Gompitz said:

Lako je bilo tebi ostaviti malo dijete i bebu i otici u hebeni Mladenovac. To je nista u odnosu na temperaturu 37,3.

 

Nisam imao nameru nikoga da vredjam svojim komentarom.

Video sam da se te veceri zahuktala tema o pitanjima kakvi su simptomi pa sam podelio svoje iskustvo misleci da ce mozda nekome pomoci to sto ce procitati.

Nisam pokusavao da patkometrisem ko je kroz sta prolazio, kome je bilo teze i slicno.. opisao sam s moje strane sta mi je najteze bilo i tako jeste..

Izvinjavam se ako sam ikoga pogodio svojim postom ili uvredio ili sta ti ja znam sta vec.

Saosecam se sa svima koji prolaze ili koji su prosli kroz ovaj virus.

 

Nije ti bas ovaj komentar fer.. al' dobro.. raznih ima..

 

Opet ponavljam, zelim svima da ne zakace virus,  a ako zakace da prodju lagano kao ja, na stranu drugi problemi koji sam razvio..

 

Toliko od mene na ovu temu.

 

Ako iko bude imao neka pitanja i misli da mu mogu pomoci odgovorima, moze me cimnuti uvek porukom

Link to comment

Ja sam isto bila sva ukočena, ali to sam pripisala ležanju i prethodnom istorijatu problema sa kičmom, ali sam posle shvatila da je to neka nadrealna ukočenost, koja je srećom prošla posle 4-5 dana.

 

Elem, prekjuče sam se testirala o firminom trošku jer krajem sledeće nedelje moram na poslu uživo da obavim nešto - negativna. Otprilike tri nedelje posle pozitivnog testa, a četiri od pojave simptoma (koji su bili: temperatura, stomačni problemi, neviđeni bol u mišićima, malo kašljanja i kijanja, glavobolja. Nisam gubila čula mirisa ni ukusa, ali sam izgubila apetit).

 

Otišla sam u Torlak, podugačak je red, ali se ne čeka dugo (oko sat). Ujutro se testirala, uveče dobila rezultate.

 

Osećam se dobro, ali se i dalje brzo umaram i sanjam ružne snove. Uspela sam da se posvađam sa određenom grupom antimask i antivaks poznanika po vajber grupama, koji su mi se "kovid rugali" u smislu "pa kako to kikiki kad stalno nosiš masku" i "ma nije ti ništa, jača prehlada, testovi nisu pokazatelj". I ovde sam kad sam se prijavila dobila neumesan komentar, nije mi lako palo i ne znam čemu, pa nisam ni odgovorila. Mislim da što više nas podeli iskustva to bolje, pa i iskustva kako su se zarazili (ili kako sumnjaju da su se zarazili). Držati lekcije nekome a ne znati ni k od konteksta šta se toj osobi i kako desilo je malo onako bezveze. Tako da bih molila ako neko ima takve porive, da se uzdrži.

 

Link to comment

Kod nas u firmi ove nedelje smo svaki dan ostajali bez jedne/og... Za dve je potvrdjeno da imaju Covid19, jedan nema, ostale rez cekamo.

Ali je zato situacija kao da je sve normalno, samo eto, radi se malo vise ( jer nas je manje :) )

Link to comment

Ljudi, pisite sve sto mislite da treba, ne obazirite se na neumesne komentare, verujem da vecinu zanima sta imate da kazete. S tim u vezi, mozda bi moderacija mogla da uvede nultu toleranciju na ovom topiku za sprdacinu u vezi sa covid 19.

  • +1 7
Link to comment
53 minutes ago, MocaVukotic said:

Ljudi, pisite sve sto mislite da treba, ne obazirite se na neumesne komentare, verujem da vecinu zanima sta imate da kazete. S tim u vezi, mozda bi moderacija mogla da uvede nultu toleranciju na ovom topiku za sprdacinu u vezi sa covid 19.

+1

 

Mada ne mogu sa zamislim da bi se neko, ma i forumski, saliotm na ovoj temi...

Problem je sto je teren klizav: nije isto kad ovde dodje covek i kaze 'boli me to i to, da li je to korona?' ili kada se - krajnje pozeljno izmenjuju iskustva, kako onih - svu im srecu zelim - koje je korona uhvatila, tako i onih koji sumnjaju i - zasto da ne, nije sramota - boje se i u svojim simptomima i zdravstvenim tegobama raznih vrsta.

Na stranu oni koji u takvim situacijama misle ili su culi :isuse: da to sto ih muci mozda jeste korona, ili da je bas te simptome imao neko koga je spopala, u izuzetno tesku situaciju dovode se i forumski medicinari: ocekivati od njih da online daju dijagnozu ekstremno nije fer.

Ne radi se o advokatima, trazenju pravnog saveta.

Uostalom, topik se zove Zarazeni forumasi protiv korone.

I njegova vrednost, najveca, je u tome da ih cujemo, podrzimo, saznamo o njihovim iskustvima, kako licnim, tako i prema okolini, a narocito u odnosu zdravstvenih ustanova...

Da im pozelimo svu srecu i sve najbolje.

A manje da ih zapitkujemo da li je nastm bol u donjem delu ledja - korona.

Za to, cak i u Srbiji - postoje RL doktori.

Edited by namenski
Link to comment

bio u kontaktu sa više pozitivnih u poslednjih par dana, što poslovno što privatno, u četvrtak užasan bol u leđima (koji sam pripisivao tome što ležim u stolici dok mi je laptop na krilu), u subotu bol u svim mišićima ali vrlo niskog intenziteta... idem sutra da se testiram na antitela (pošto su nas za PCR zaobišli kao da ne postojimo)

Link to comment
7 hours ago, Have_Fun said:

Nisam imao nameru nikoga da vredjam svojim komentarom.

Pa nisi ni uvredio, moj post je bio s ciljem da te trgne iz tog stanja duha u koje si se ukanalio. To ti stvarno nit valja nit treba. 

Meni ne pada na pamet da merimo čiji je koronometar duži (realno Kojot i zdrav nosi šnjur). 

Link to comment

Drzite se ljudi, korona psihicki napada i one koje nisu prelezali, a kamoli vas koji jeste.

 

Pazite na zdravlje vise nego ikad, a lose sale preskacite.

 

Ne verujem da iko na ovoj temi ima lose namere cak i kad je sala u pitanju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...