Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Nešto bolje se osećam ali sudeći po svemu ovaj kašalj će da potraje, spavam po ceo dan i prija mi (nema ni glavobolje kao kad "prespavaš"). Biće jebada kad se budem vratila u uobičajen ritam spavanja dnevno 4 do 5 sati (u dve ture). Još uvek kad se uhvatim nekog većeg posla u kući zamorim se lako ... Ukus osećam, recimo ... miris još uvek negde blago osetim ali većinu stvari ne mogu da identifikujem po mirisu. Od onog prvog dana sa groznicom i temperaturom je 18 dana. 

  • +1 6
Link to comment

budite nam dobro svi :heart:

 

podstaklo me ovo kod biohemije, da li svi nasi inficirani mogu da identifikuju od koga su se zarazili? ili ima neko da ne zna?

u skladu sa tim, da li je inkubacija stvarno oko 5-6 dana? 

Link to comment

Ja ne znam od koga sam se zarazila.

U prevozu, maksiju uvek nosim masku. Tri dana pre nego sto sam se razbolela vadila sam krv u DZ, i tamo sam naravno nosila masku, pustali su oko dvadesetak ljudi u jednu vecu cekaonicu. 6 dana pre nego sto sam se razbolela bio mi je majstor za krov, tu jedino nisam nosila masku. :unsure: Ali bili smo ispred kuce sve vreme, vrlo kratak kontakt.

 

Tako da nemam pojma. :unsure:

 

  • Hvala 1
Link to comment
20 hours ago, Aleksija said:

budite nam dobro svi :heart:

 

podstaklo me ovo kod biohemije, da li svi nasi inficirani mogu da identifikuju od koga su se zarazili? ili ima neko da ne zna?

u skladu sa tim, da li je inkubacija stvarno oko 5-6 dana? 

 

Ja sam prosto sigurna da sam se zarazila u kafiću, ali niko od ljudi s kojima sam sedela nije bio zaražen (ili ne zna da je bio). Bizarno je što je to jedini put da sam sedela u zatvorenom bez maske (na poslu smo nosili maske, ali sad i onako opet radimo od kuće), ali toliko mi se pio taj nesrećni frapućino dabogda mi preseo i eto preseo mi je. Nisam čak ni nameravala da sedim, već sam srela te poznanike i kao jao koliko se nismo videli i eto ga. Ja sam im posle svima javila, ali nisu hteli da se testiraju, ispostaviće se da su dvoje teoretičari zavere i da će im prilikom uzimanja brisa uzeti DNK i kloniraće ih i ubaciće im nano robote i sto čudesa.

 

Ako je ta moja prepostavka tačna, onda sam simptome osetila posle dva - tri dana. Pozitivan test oko petog dana (igm pa istog dana PCR). Sad, mesec kasnije i dalje osećam umor - malopre sam otišla u šetnju i na 3000 koraka mi izašla duša na nos, a obično prepešačim 10.000 koraka bez većih problema. I dalje mi se mnogo spava, leđa me više ne bole, ne kijam, ne kašljem, vratio mi se i apetit (nije moralo ali dobro), biće da sam, da ne ureknem, dobro prošla.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

hvala svima na odgovorima i jos jednom zelje za potpuni oporavak :)

nesto istrazujem od duga vremena, najveci broj ljudi koje sam pitala ne moze da kaze kako se zarazilo, a jedan broj pominje neke situacije koje zvuce skoro neverovatno (sedenje letos na vise od 2 m razdaljine napolju, recimo). 

ja licno sam sad u situaciji da kad bih se inficirala ne bi imalo sanse da kazem kako se desilo, sve gde provodim vreme je rizicno.

 

Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

hvala svima na odgovorima i jos jednom zelje za potpuni oporavak :)

nesto istrazujem od duga vremena, najveci broj ljudi koje sam pitala ne moze da kaze kako se zarazilo, a jedan broj pominje neke situacije koje zvuce skoro neverovatno (sedenje letos na vise od 2 m razdaljine napolju, recimo). 

ja licno sam sad u situaciji da kad bih se inficirala ne bi imalo sanse da kazem kako se desilo, sve gde provodim vreme je rizicno.

 

vole ljudi i da lazu..ovo mi bas zvuci kao bulshit..onda sam i ja mozda fasovao i prelezao aasmptomaticno..nije bas toliko lako fasovati koronu, moje neko misljenje..

Edited by Misko
Link to comment
Just now, Misko said:

vole ljudi i da lazu..ovo mi bas zvuci kao bulshit..

i ja sumnjam... nije samo laganje, prosto ne prate svaki sekund interakcije, ne primete, ne zapamte.

konkretno ta situacija jeste bila napolju, gde je rizik nizi, ali ne i nepostojeci.

imam primere i citavih domacinstava gde su 2 ili 1 osoba zarazene, a oni koji bi po prirodi stvari trebalo da losije prodju, ili nisu zarazeni ili su asimptomatski.

u sustini, verujem da se retko u nasim zivotima nalazimo u ovako "privilegovanim" situacijama, da imamo bliske susrete sa verovatnocom  na dnevnom nivou :)

Link to comment

Ja mislim da je za zarazu pre svega potreban intentzivan kontakt, od 14 minuta pa nagore..ako sam ista shvatio o ovom virusu...a to za porodice, ili neki ljudi imaju prirodan imunitet, ili nosioci zaraze nisu superprenosioci.  tu mora vec malo i   sreca da se ima..

Edited by Misko
Link to comment

Ja danas opet bio na Torlaku po 4 put. Nema gužve ali ljudi konstantno dolaze tako da sam ukupno čekao nekih sat vremena. Ovo je prvi put da sam manje čekao da uzmem reagens nego da dam uzorak.

Ljudi baš drže distancu, ne stiskaju se tako da svi stoje na po 2 metra jedni od drugih. 

Danas je prvi put da su me pitali za šta mi treba test pa sam rekao zbog putovanja i rezultat sam dobio za 4 i po sata na mail.

7 put negativan na PCR testu, u petak sam hteo da se testiram u Medi groupe na IGG ali su mi genijaci uradili IGM test (isto negativan) pa sam danas uradio konačno IGG test (rezultati isto za par sati stigli na mail) i nemam antitela.

 

Link to comment

Ljudi su uvek ubedjeni da su dobili direktno kontaktom od nekog drugog, za koga mozda pretpostvaljaju da je zarazen, pa se cude kako se to desilo, jer nose maske, drze distancu, ne ponasaju se rizicno, ali to nije jedini nacin, da ne podvacim kako maske ne nosi bas veliki broj medju nama, sto je verovatno jedan od najvecih problema u tom lakom prenosenju zaraze.
Medjutim, nismo ni svesni koliko je dovoljno zapravo da smo u kontaktu da kontaminiranim predmetom, ili da su nam ruke zagadjene, pa uradimo nesto totalno nesvesno ... ili da se to sve desi nekom clanu porodice, nekom bliskom koji nam prenese, a mozda je asimptomatski slucaj, pa nemamo pojma.
I na kraju virus ostaje i u vazduhu nekoliko sati.
Mozda ovo, mozda ono... mogucnosti su velike.

Zelim svima da ozdrave sto pre i da se niko vise ne razboli. Cuvajte se, verovatno je tezak period ispred nas.





  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...