Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

@BarryWhite pitaj ih imaju li neke kartice za popust, za verne mušterije.

 

razboljevanje uzima maha, puno ljudi sada poznajem koji su zakačil, imam i bliske rođake i prijatelje. za sad su sve “kućne” kliničke slike ali se neki solidno raspadaju. na malom uzorku sam konstatovala da se na jak bol u donjem delu leđa žale žene koje su rađale, ne znam je li relevantno.

Link to comment



Ja danas opet bio na Torlaku po 4 put. Nema gužve ali ljudi konstantno dolaze tako da sam ukupno čekao nekih sat vremena. Ovo je prvi put da sam manje čekao da uzmem reagens nego da dam uzorak.
Ljudi baš drže distancu, ne stiskaju se tako da svi stoje na po 2 metra jedni od drugih. 
Danas je prvi put da su me pitali za šta mi treba test pa sam rekao zbog putovanja i rezultat sam dobio za 4 i po sata na mail.
7 put negativan na PCR testu, u petak sam hteo da se testiram u Medi groupe na IGG ali su mi genijaci uradili IGM test (isto negativan) pa sam danas uradio konačno IGG test (rezultati isto za par sati stigli na mail) i nemam antitela.
 


A zašto si radio te druge testove?
IGM IGG?
U smislu onoga da se virus "spusti"?
Pitam stvarno, ne znam.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
13 hours ago, Aleksija said:

i ja sumnjam... nije samo laganje, prosto ne prate svaki sekund interakcije, ne primete, ne zapamte.

konkretno ta situacija jeste bila napolju, gde je rizik nizi, ali ne i nepostojeci.

imam primere i citavih domacinstava gde su 2 ili 1 osoba zarazene, a oni koji bi po prirodi stvari trebalo da losije prodju, ili nisu zarazeni ili su asimptomatski.

u sustini, verujem da se retko u nasim zivotima nalazimo u ovako "privilegovanim" situacijama, da imamo bliske susrete sa verovatnocom  na dnevnom nivou :)

 

odoleva li ti jos onaj poznanik koji ne nosi masku i lizne prst kad lista nesto, il sl, sto radi na terenu kao kurir il sl?:)

Link to comment
14 hours ago, Misko said:

nije bas toliko lako fasovati koronu, moje neko misljenje..


Ja sam bio uz matorce dobrih 4-5 dana dok su bili bolesni, donosio im hranu i lekove, nisam istina bio u najbliskijem kontaktu niti se previse zadrzavao, ali tu sam i verovatno glupo s moje strane nisam preduzimao neke specijalne mere zastite. Onda su dobili pozitivan test oboje (ja negativan) pa smo sveli kontakt na najosnovniji minimum i uz zastitu.

 

Neko je vec pisao ovde - da je toliko lako zaraziti se svi bismo vec bili zarazeni. Pri tom ne mislim da treba opustiti situaciju i ne preduzimati mere zastite, naprotiv, one te malo kostaju a mogu puno da pomognu.

Link to comment
58 minutes ago, InvisibleLight said:

 

odoleva li ti jos onaj poznanik koji ne nosi masku i lizne prst kad lista nesto, il sl, sto radi na terenu kao kurir il sl?:)

poceo da nosi masku :D pokaznjavali su neke pijacare koje poznaje, pa je resio da bude masker.

 

najjaci utisak u skorije vreme - jedna koleginica koju su do pre 15 dana puskom terali da stavi masku, juce sedi u nekoj ogromnoj prostoriji za sastanke u skoli, potpuno sama, cita nesto i uredno drzi masku preko nosa :D
 

  • +1 1
Link to comment

Ja sam bio uz matorce dobrih 4-5 dana dok su bili bolesni, donosio im hranu i lekove, nisam istina bio u najbliskijem kontaktu niti se previse zadrzavao, ali tu sam i verovatno glupo s moje strane nisam preduzimao neke specijalne mere zastite. Onda su dobili pozitivan test oboje (ja negativan) pa smo sveli kontakt na najosnovniji minimum i uz zastitu.
 
Neko je vec pisao ovde - da je toliko lako zaraziti se svi bismo vec bili zarazeni. Pri tom ne mislim da treba opustiti situaciju i ne preduzimati mere zastite, naprotiv, one te malo kostaju a mogu puno da pomognu.
Ali mi zapravo ne znamo da je i koliko je zaraženih s obzirom na siptome i nedeostatak istih...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ali mi zapravo ne znamo da je i koliko je zaraženih s obzirom na siptome i nedeostatak istih...
.... Shiit has hit the fan!

 

Ne znamo, istina, no ja bih po svim pricama i merilima trebalo da sam bio zarazen, a nisam. Isto tako znam nekoliko primera iz blizeg drustva gde su unutar iste porodice/kuce jedni pokupili virus i lecili se a drugi nisu, niti imaju antitela. A svi te pocetke bolesti (ukljucujuci i mene) prozive neoprezno, jer si u nadi da je samo obicna prehlada, a i neces od voljenog da bezis kao da je sugav dok im treba pomoc.

 

Zato i kazem - nista te ne kosta da nosis masku, ali ako si bio u kontaktu sa zarazenim, polako i oprezno, ali bez panike.

Link to comment
vole ljudi i da lazu..ovo mi bas zvuci kao bulshit..onda sam i ja mozda fasovao i prelezao aasmptomaticno..nije bas toliko lako fasovati koronu, moje neko misljenje..


Ja sam bio uz matorce dobrih 4-5 dana dok su bili bolesni, donosio im hranu i lekove, nisam istina bio u najbliskijem kontaktu niti se previse zadrzavao, ali tu sam i verovatno glupo s moje strane nisam preduzimao neke specijalne mere zastite. Onda su dobili pozitivan test oboje (ja negativan) pa smo sveli kontakt na najosnovniji minimum i uz zastitu.
 
Neko je vec pisao ovde - da je toliko lako zaraziti se svi bismo vec bili zarazeni. Pri tom ne mislim da treba opustiti situaciju i ne preduzimati mere zastite, naprotiv, one te malo kostaju a mogu puno da pomognu.
Mislim da su odavno dokazali da se ovaj virus jako lako i brzo prenosi, ali treba racunati i na to da je svako jedinka za sebe. Pored imuniteta i raznih drugih okolnosti, koliko je dugo neko recimo bio izlozen virusu, koliko je prenosnik imao koncentraciju covida u sebi i kada, u momentu dok je bio najzarazeniji ili neposredno pre toga.
E sad, naravno da ne treba nikako eksperimentisati i licitirati sa ovim, niti se previse oslanjati na to da li sam srecne ruke ili ne.

Ma samo da svi bar priblizno imamo slicnu svest o odgovornosti i ozbiljnosti svega ovoga, ali nazalost...

  • +1 4
Link to comment

Ја сам за викенд радио онај тест да ли сам имао корону и нисам имао довољно антитела. Моја жена која је дефинитвно прележала корону почетком јула (била је и у болници и имала позитивне тестове), има та антитела 17 а граница је 15. Е сад размишљам, ако сам је прележао асимптоматски, или у марту или крајем јуна - када сам имао гурање у холу Мадленијанума са 300 људи без маске, могуће је да је и мени пало испод границе. Мени је мистерија како се ја од ње нисам заразио...

Link to comment
Ја сам за викенд радио онај тест да ли сам имао корону и нисам имао довољно антитела. Моја жена која је дефинитвно прележала корону почетком јула (била је и у болници и имала позитивне тестове), има та антитела 17 а граница је 15. Е сад размишљам, ако сам је прележао асимптоматски, или у марту или крајем јуна - када сам имао гурање у холу Мадленијанума са 300 људи без маске, могуће је да је и мени пало испод границе. Мени је мистерија како се ја од ње нисам заразио...
Koji test si radio?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...