Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

7 minutes ago, Krošek said:

Citao sam ranije nesto o tim slucajevima da se clanovi porodice ne zaraze i izgleda da je to normalno. Lutrija.

 

Jap. Kinezi su čak došli i do cifre od oko 13% šanse da se zarazi član porodice :unsure:

Ja iz prakse ovo mogu da potvrdim 

  • +1 3
Link to comment

Ta teorija ima dosta problema sa matematikom i verovatnoćom. I ponajviše sa onim što se dešava u realnosti.

Ako će svaki zaraženi da prenese na samo 0.13 svojih iz porodice, koliki bi bio R0 tog virusa? Verovatno ne bi dobacila ni do 0.30, a sigurno bi bila ispod 0.50

A koga ćeš zaraziti ako nećeš onoga s kim si 10+ sati dnevno zajedno u istom prostoru? Takva epidemija bi spontano ugasila još u novembru prošle godine i ukupan broj inficiranih bi bio ispod 100, a u realnosti ih imamo više od 150-200 miliona

 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, steins said:

 

Jap. Kinezi su čak došli i do cifre od oko 13% šanse da se zarazi član porodice :unsure:

Ja iz prakse ovo mogu da potvrdim 

Ali kako je to moguce, evo, cuo sam  za milion slucajeva, fasuje covek, eventualno od 5 clanova domacinstva zarazi dvoje,a vrlo cesto , pazi sad,najstariji   i hronicni bolesnici ne fasuju, znaci, ovi sa najkilavijim imunitetom, najugrozenija grupa..ima bar jedna takav primer   , spavaju u stom krevetu sa zarazenim, znaci supruznici..po kojim to zakonima logike ja imam vece sanse da fasujem kovid ako, luupam, izkafenisem sa  nekim pola sata, nego da mi prenese clan porodice, sa  kojim provodim  8 sati dnevno, u proseku

Edited by Misko
  • +1 1
Link to comment

Ja samo znam da smo se moj dragi i ja maltene svake godine rastavljali sa životom od gripa, a moja pokojna stara majka (tada još živa) ne bi se razbolela nikad. To mi je ostalo misterija.

Link to comment
Ta teorija ima dosta problema sa matematikom i verovatnoćom. I ponajviše sa onim što se dešava u realnosti.
Ako će svaki zaraženi da prenese na samo 0.13 svojih iz porodice, koliki bi bio R0 tog virusa? Verovatno ne bi dobacila ni do 0.30, a sigurno bi bila ispod 0.50
A koga ćeš zaraziti ako nećeš onoga s kim si 10+ sati dnevno zajedno u istom prostoru? Takva epidemija bi spontano ugasila još u novembru prošle godine i ukupan broj inficiranih bi bio ispod 100, a u realnosti ih imamo više od 150-200 miliona
 
ima mnogo problema sa ovim virusom, pre neki dan još jedno istraživanje neke bolnice iz Milana je pokazalo da je još od septembra virus bio u Lombardiji.

Ako isti kruži i polako se širi uglavnom među ugroženom populacijom zahvaljujući superprenosiocima (ili kako ih već zovu) neki će se zaraziti više puta a neki proći bez (simptoma).

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Pa i moja baba, kad je bila kod nas(inace ima 92 godine, jos je ziva,a li daleko je sad od neke vitalne i dobrodrzece babe, naprotiv, bolesna je ona skoro 30 godina, jos od tada isplanirala smrt, a koga je sve nadzivela, da  ne pricam, ukljucujuci i mog caleta, i drugog zeta), sestra i majka fasovali neki grip, solidno ih drmao , babi nista..da ga jebem vise.. 

Edited by Misko
  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, omiljeni said:

Ta teorija ima dosta problema sa matematikom i verovatnoćom. I ponajviše sa onim što se dešava u realnosti.

Ako će svaki zaraženi da prenese na samo 0.13 svojih iz porodice, koliki bi bio R0 tog virusa? Verovatno ne bi dobacila ni do 0.30, a sigurno bi bila ispod 0.50

A koga ćeš zaraziti ako nećeš onoga s kim si 10+ sati dnevno zajedno u istom prostoru? Takva epidemija bi spontano ugasila još u novembru prošle godine i ukupan broj inficiranih bi bio ispod 100, a u realnosti ih imamo više od 150-200 miliona

Ta primedba stoji ako su svi jednako podložni virusu i ako svi jednako šire virus. Ali ako te pretpostavke nisu tačne, možeš imati i visok Ro i da se ne prenese između članova porodice

 

Disclaimer: ja ne znam koje su karakteristike virusa, ovo je samo potencijalno matematičko objašnjenje takvog "nelogičnog" ponašanja

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, cedo said:

moze li preporuka za oksimetar ... da ne pravim, ako ne znas sta je dobro, znas sto je skupo ... 

 

Ja imam neki aliexpress fazon, 20ak dolara. Sad tokom bolesti ga je mama koristila, nije bas najprecizniji bio, pokazivao je vrednosti manje nego sto su joj bile kad je bila kod lekara na pregledu. Ali zanimljivo je sto je umeo da prepozna pad/rast saturacije - vrednosti na aliexpress oksimetru su opale izmedju prvog pregleda i kontrole, ali i rezultati merenja kod doktora su pokazali istu tendenciju. 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Ja samo znam da smo se moj dragi i ja maltene svake godine rastavljali sa životom od gripa, a moja pokojna stara majka (tada još živa) ne bi se razbolela nikad. To mi je ostalo misterija.

ja nikad u životu nisam imala grip a nisam ni boginje nijedne preležala ali zato koksaki i koronu  FTW.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Frank Pembleton said:


 

 


A zašto si radio te druge testove?
IGM IGG?
U smislu onoga da se virus "spusti"?
Pitam stvarno, ne znam.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

IGM nisam hteo ni da radim, to je besmisleno kad sam svakako planirao PCR test nego su u Medi grupu pogresili i naravno morao sam da platim ona testa. Njihovo obrazloženje bilo da sam ja trebao da proverim kad sam potpisivao koji test su obeležili.

IGG sam radio da proverim da li imam antitla pošto sam sumnjao da sam možda prelažao koronu kad sam imao i malariju jer je supruga bila pozitivna. Realno sam se kasno setio da proverim jer je od tad prošlo preko 4 meseca. 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...