Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Nas je samo tri na poslu, ja sam jedini novinar, jebemliga moj posao je takav da sam izloženija od njih dve (urednica, prelamač)... pritom je posao kod privatnika kod kojeg ja nemam mogućnost da čim šmrknem ne radim, ako je izdanje ja moram da ga odradim (i sad pod glavoboljom završavam tekstove i od mene se očekuje da tokom cele izolacije kod kuće radim) jer nema ko, ne postoji zamena. U redakciju ulaze, izlaze ljudi da predaju oglase, čitulje, svašta da pitaju, pa je jako teško utvrditi šta se desilo, to što sam ja dan, dva ranije imala simptome je njima očigledno bilo dovoljno  za optuživanje... (pritom ja sam od njih dve starija 10 i skoro 20 godina što takođe može da bude faktor da se kod mene pre pojavi reakcija) .... jebiga ima tu svakakvih problema ali ima i diskriminacije u smislu da je moj život manje validan od njihovih jer sam sama, što mi je milion puta rečeno ili direktno ili indirektno, ali to je opšti stav u društvu i na to sam se navikla već decenijama. Žene su po pitanju tog stava mnogo direktnije i arogantnije u pristupu i bez pardona će ti to staviti do znanja, to je moje iskustvo. Ja sam samo očekivala malo više opreza  jer niko nema uvida kako sve ovo sa širenjem virusa funkcioniše pa je prilično smelo kad se optuži neko da te je zarazio bez nekog validnijeg razloga. Svi mi se sad prvi put suočavamo sa ovakvim situacijama i očigledno je da ljudi olako biraju da idu đonom, samoživo i sebično u strahu. 
Polako, smiri se, izoluj se i od tih ljudi, i od posla.
Znam da je lako sa steane pričati, ali eto.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Hvala, probaću ... treba samo malo da smirim se. Moram priznati da sam bila srećna što sve to relativno dobro podnosim s obzirom na godine i na to da nisam baš neko ko je health freak koji živi zdravim životom (sve faktore rizika imam) ... a onda su me dočekali sa tim pa sam malo emotivnije odreagovala i vas davim ....

:D Ne mogu ni da rantujem po društvenim mrežama svuda me prate :laugh:

  • +1 8
Link to comment
35 minutes ago, hansolo said:

Nas je samo tri na poslu, ja sam jedini novinar, jebemliga moj posao je takav da sam izloženija od njih dve (urednica, prelamač)... pritom je posao kod privatnika kod kojeg ja nemam mogućnost da čim šmrknem ne radim, ako je izdanje ja moram da ga odradim (i sad pod glavoboljom završavam tekstove i od mene se očekuje da tokom cele izolacije kod kuće radim) jer nema ko, ne postoji zamena. U redakciju ulaze, izlaze ljudi da predaju oglase, čitulje, svašta da pitaju, pa je jako teško utvrditi šta se desilo, to što sam ja dan, dva ranije imala simptome je njima očigledno bilo dovoljno  za optuživanje... (pritom ja sam od njih dve starija 10 i skoro 20 godina što takođe može da bude faktor da se kod mene pre pojavi reakcija) .... jebiga ima tu svakakvih problema ali ima i diskriminacije u smislu da je moj život manje validan od njihovih jer sam sama, što mi je milion puta rečeno ili direktno ili indirektno, ali to je opšti stav u društvu i na to sam se navikla već decenijama. Žene su po pitanju tog stava mnogo direktnije i arogantnije u pristupu i bez pardona će ti to staviti do znanja, to je moje iskustvo. Ja sam samo očekivala malo više opreza  jer niko nema uvida kako sve ovo sa širenjem virusa funkcioniše pa je prilično smelo kad se optuži neko da te je zarazio bez nekog validnijeg razloga. Svi mi se sad prvi put suočavamo sa ovakvim situacijama i očigledno je da ljudi olako biraju da idu đonom, samoživo i sebično u strahu. 

Ma... kao sto rekoh, nije kritika, vise sam nastavio. Al ako si se bar malo olaksala kroz ovo pisanje, ni to nije lose. :D

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, hansolo said:

Hvala, probaću ... treba samo malo da smirim se. Moram priznati da sam bila srećna što sve to relativno dobro podnosim s obzirom na godine i na to da nisam baš neko ko je health freak koji živi zdravim životom (sve faktore rizika imam) ... a onda su me dočekali sa tim pa sam malo emotivnije odreagovala i vas davim ....

:D Ne mogu ni da rantujem po društvenim mrežama svuda me prate :laugh:

samo cepaj, naši smo

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, hansolo said:

ne postoji zamena

Onda to nije privatnik, već gonič robova... :frust:Žao mi je što si se zarazila, želim ti da preguraš lepo i uskoro nađeš neki bolji posao, a gazda nek sam novinariše.

Link to comment
5 minutes ago, papapavle said:

Onda to nije privatnik, već gonič robova... :frust:Žao mi je što si se zarazila, želim ti da preguraš lepo i uskoro nađeš neki bolji posao, a gazda nek sam novinariše.

Mali grad, sve firme propale (nekad giganti), ja matora i opšte poznato politički nepodobna za ove sad na vlasti, nemam baš izbora ako hoću da jedem i preživim ... Hvala na željama ipak. Biće jednom, kad ovi odu ...:D

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
18 hours ago, hansolo said:

Mali grad, sve firme propale (nekad giganti), ja matora i opšte poznato politički nepodobna za ove sad na vlasti, nemam baš izbora ako hoću da jedem i preživim ... Hvala na željama ipak. Biće jednom, kad ovi odu ...:D

Drži se djevojo, dočekaćemo  mi matore pemziju  kad tad a i svi mladi će  jednom biti matori pa će videti kako je to ;) Ja sam u junu kad je bilo  ni tamo ni ovamo sa rastom zaraženih lepo slala sa posla kući svakoga sumnjivog ,  kad sam čula da je recimo čistačici keva bolesna a da ona kaže ma nije kevi ništa samo mala temperatura i kašalj. Hajd lepo kući pa ako prezdravi sa nije ništa a i ti si zdrava  vrati se odmah .Vidju vraga naljutila se što je šaljem kući iako nismo ni od ionako male plate odbijali a ni dane  od odmora i posao preraspodelili. Realcija je bila otprilike, vidi matoru ala se boji za svoje zdravlje. Od pre 2 dana smo medjutim svi uslovno rečeno drugi kontakt jer nam je kolega čija je žena lekar javio da je ona i pozitivna i sa svim simptomima kao i cela njena smena u gradskoj bolnici. On ostao odmah kod kuće , čeka razvoj situacije. Posledično, i mi . Ne sedimo u zajedničkim kanc, sem kvaka skoro da ne koristimo zajednička sredstva, dezinfikujemo koliko se može jer nas nema mnogo. I odjednom svi se uzentali  . Presabiraju se ko je koliko vremena proveo sa njim u petak. Pa sve i da je virus nekako prešetao preko žene i  njega na nekoga od nas , ko sme da kaže išta  u situaciji kad se bar petoro od nas vozi po sat vremena u gradskom prevozu - sigurno bar 10 minuta provedem pored nekoga ko je kontakt ili već bolesan. Tako da ljude, kad krenu da histerišu  treba  oladiti  kratko i jasno, ovo jeste sitacija koja je za sve nas nova ali još i biti zao prema nekome ko se razboleo  je baš džukački. Realno, biti zao uopšte  prema bilo kome je ono što u meni aktivira zloću:blush:

  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment
On 9.11.2020. at 19:51, hansolo said:

Ne mogu ni da rantujem po društvenim mrežama svuda me prate :laugh:

 

Ako se ovde pojave samo napravi spisak nikova i prosledi ih meni.:wicked:

  • Haha 1
Link to comment

Vec 3-4 dana sam bez cula mirisa i to je za sad jedini simptom, ali pretpostavljam da je to to.

Ima li smisla raditi seroloski test u nekoj od privatnih labova, ili da zakazujem pcr?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...