Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Ovo je "slično" kupovini stana koji ima hipoteku na sebi, samo što je hipoteka posledica kredita koji je digao upisani vlasnik stana?

To znam da se relativno često radi o banke već imaju procedure za to...

Mislim da je poenta u atipičnom ugovoru koji ćeš morati da sastaviš...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ovo je "slično" kupovini stana koji ima hipoteku na sebi, samo što je hipoteka posledica kredita koji je digao upisani vlasnik stana?

To znam da se relativno često radi o banke već imaju procedure za to...

Mislim da je poenta u atipičnom ugovoru koji ćeš morati da sastaviš...

 

....shit has hit the fan...

Da, nesto tako. Ovde je situacija da je majka digla kredit, a sin je vlasnik. I sin se vodi u svim papirima, kupoprodajnom ugovoru sa investitorom, katastru, itd.

 

Pretpostavljam da ce biti neki ugovor koji ukljucuje sve tri strane u ovom slucaju?

 

Zato i pitam, da li ta pravna veza izmedju njih treba da bude u ugovoru o kreditu? Ili neki ugovor o poklonu? Negde treba da pise valjda da je ona uzela taj kredit za njega.

Link to comment

Možda nije pravi topik, ali pitaću ovde. 

 

Pošto će se usvojiti zakon koji uređuje pravila stanovanja, izdavanja i podstanarski status, itd, zanima me, šta bi trebalo da uradim u novom situaciji u kojoj se nalazim. Prijatelji su emigrirali i ponudili nam da živimo u njihovom stanu. Plaćamo samo račune. Nema rente.

 

Šta treba da uradimo u odnosu na komšiluk i ove nove upravitelje zgrade (pretpostavljam da će biti neko iz zgrade)?

Je li prijava boravka u tom stanu nužna? 

Je li neophodno da potpisujemo ugovor o korišćenju stana? Hoće li bilo ko razmatrati uslove pod kojima mi koristimo stan? Mislim na činjenicu da zaista ne plaćamo rentu, naročito u kontekstu najave da će biti uveden porez na izdavanje stana.

Link to comment

Možda nije pravi topik, ali pitaću ovde. 

 

Pošto će se usvojiti zakon koji uređuje pravila stanovanja, izdavanja i podstanarski status, itd, zanima me, šta bi trebalo da uradim u novom situaciji u kojoj se nalazim. Prijatelji su emigrirali i ponudili nam da živimo u njihovom stanu. Plaćamo samo račune. Nema rente.

 

Šta treba da uradimo u odnosu na komšiluk i ove nove upravitelje zgrade (pretpostavljam da će biti neko iz zgrade)?

Je li prijava boravka u tom stanu nužna? 

Je li neophodno da potpisujemo ugovor o korišćenju stana? Hoće li bilo ko razmatrati uslove pod kojima mi koristimo stan? Mislim na činjenicu da zaista ne plaćamo rentu, naročito u kontekstu najave da će biti uveden porez na izdavanje stana.

 

Pricao sam juce sa sluzbenikom ministarvstva ovog, koje predlaze zakon.

Naravno on nije znao nista konkretno da mi kaze.Sve okolo naokolo.I na kraju posto sam ga ja pitao kao neko 

ko ima nameru da iznajmljuje stan, pa kao sta mi sve treba, on mi je rekao ajde sacekajte da to krene pa cemo videti kako ce se resavati.

E jbm te drzavo. Narvno uvek moze da se ceka , samo sto ja ne bih voleo da ostavljam na dobroj volji drzavi da odlucuje hoce li da me ganja ili ne.

Ovo ti pisem kao ilustraciju da ni oni nemaju pojma sta ce, ili ne smeju da kazu pravu nameru da udare jos jednu u nizu oglobljavanja gradjana.

 Takav utisak sam ja stekao onako na brzinu...

Link to comment

Nama je gazda najavio mogućnost novog ugovora, jer će možda morati da plaća porez, pa da stavimo neku fiktivnu cenu.

E sad, on je išao negde da se raspita i rekli mu da svakig meseca mora da podnosi poresku prijavu, ili taki nešto, uglavnom da svakog meseca ima oko toga neku administraciju da obavlja i uplaćuje, a ne na par meseci ili godišnje, pa je rekao da odlažemo to do daljnjeg.

 

A porez na imovinu plaća za taj stan veću, kao stan koji poseduje a ne živi u njemu. Tu ga je država već oporezovala, ali oni bi jooooš, joooooooooš, jooooooooooooooooooooooooooošššššššššššššššššš

Link to comment

To oporezivanje vlasnika je besmisleno dok se ne uvedu godisnje poreske prijave u koje ulaze svi prihodi i rashodi vlasnika. Ako Zika i Mika izdaju stan za iste pare, a pritom je Miki to jedini prihod od kojeg izdrzava zenu i troje djece, a Zika ima fabriku zlatnih poluga, hiljadu hektara zemlje i ne izdrzava nikoga, nije normalno da placaju porez jednako.

Link to comment

Odvratan je taj termin gazda

 

Fiktivna cena bi vama trebalo da odgovara u slučaju spora. Ja kao vlasnik stana na takvo rešenje ne bih pristao. 

 

Što se tiče poreza, rekoh već, država pokušava da podvali da se radi o porezu na izdavanje viška nekretnine (pa kao, što da ne oporezujemo imućne ljude). A zapravo se radi o porezu na iznajmljivanje stana, dakle, o oporezivanju ljudi koji nemaju stan u vlasništvu pa moraju da rentiraju.

 

Sva je prilika da će biti kako Frenk kaže, da se sačeka primena zakona. Samo je važno da se stanari dobro organizuju, da ne mora da se uvodi ona "prinudna" uprava iz opštine, preko očigledno nove mutne profesije. 

Link to comment

Pitanje je kako ce na kraju izgledati zakon. Po sadasnjem predlogu predsednik skupstine ce imati onavezu da vodi evidenciju o zakupcima stanova - ime prezime i jmbg, samo to.

On to nema tripa da utvrdi i tu ce morati neks sveobuhvatna akcija poreske.uprave da se napravi ako hoce da taj prihod ozbiljno oporezuju. Savet, kao sto rece frankov prijatelj, sačekajte

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Doduše, vlasnik ce morati da dostavlja podatke o zakupcima, pod.pretnjom.kazne, ali kako ce se to zaista sprovoditi,pitaj boga

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Pa, da, svaliće odgovornost na predsednika skupštine stanara da prijavljuje poreskoj.

A on će da prijavi, po rezonu, što ja da ispaštam i odgovaram zbog nekih tamo, jedva ih poznajem /ne znam uopšte.

Link to comment

Realno, jedino mogu da kazu da svako ko nije blizak rodjak je gost, mada naravno tu su kumovi, drugari etc.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Prijava drugara na adresu od pre neku godinu (SUP) - ''To mi je dečko. Ali nemojte da mi sazna ćerka.''

Link to comment

To oporezivanje vlasnika je besmisleno dok se ne uvedu godisnje poreske prijave u koje ulaze svi prihodi i rashodi vlasnika. Ako Zika i Mika izdaju stan za iste pare, a pritom je Miki to jedini prihod od kojeg izdrzava zenu i troje djece, a Zika ima fabriku zlatnih poluga, hiljadu hektara zemlje i ne izdrzava nikoga, nije normalno da placaju porez jednako.

 

+ milion

 

Nema rezona da isti ,,porez na kiriju" plaća neko nezaposlen ko izdaje sobu za 150 evra u svom stanu da bi se prehranio i neko ko ima platu 500 evra i garsonjeru pored sopstvenog stana koju izdaje za 150 evra.

 

No sintetički porez na prihod je nešto što ćemo videti u Srbiji ja mislim pa nikad, isto kao i unakrsnu proveru imovine

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...