Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Iskreno pojma nemam. Ako Sozine postoji i zeleznicki i drumski tunel onda je  i sasvim ok veza sa morem gde god bila od Sutomora do Skadarskog. Mozda nije ni lose da bude negde na sredini jer je i more i Skadarsko blizu

Link to comment
  • 1 month later...

Pitanje, koje je mozda i bilo postavljano ovde, ali nisam uspeo da pronadjem.

 

Ako je stan koji bih da kupim pod hipotekom, jer je njegov vlasnik uzeo kredit da bi ga kupio, koja je prednost kupca za kes u odnosu na mene, jer bih i ja da dignem kredit za kupovinu tog stana?

 

Koliko znam, tu bi trebalo banka da prebaci hipoteku na moje ime, i kapiram da to moze da potraje, ali osim toga, da li postoji jos nesto? Mislim, prodavac svakako dobija svoj novac, i to istu svotu.

Link to comment

Upravo to sto si napisao. U tvom slucaju je dugotrajnije i komplikovanije nego za cash kupovinu. Ako druga banka tebi daje kredit u odnosu na sadasnjeg hip.poverioca onda mora da se ceka i brisanje postojece hipoteke pa upis nove.

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Link to comment

Zahvaljujem.

 

Pretpostavljam da to moze da traje u zavisnosti koliko su banke "agilne" u tom pogledu. Da li u tome moze da ucestvuje agent, da pogura sve to, s obzirom da bi ga platili i prodavac i ja, ako se na kraju dogovorimo o kupoprodaji?

Link to comment

^ U mom slučaju je katastru trebalo tri nedelje da već doneseno rješenje samo pošalje poštom (na NBG katastar se nalazi na 10m od pošte).

Onaj u 70-om...

Pa dobro nisam siguran da oni preko te pošte šalju...

Link to comment

Nema ti agent puno uticaja na banke, ako na to mislis. Eventualno u katastru oko brisanja i upisa hipoteke...

 

Slucajno poslato sa Tapatoka

Jedino ako ima sreću da agent, progura kroz katastar ako ima vezu.

Moji prijatelji pre šest meseci imali nekog koji je ono "all inclusive" čak im je obezbedio i da promene kintu u menjačnici po povoljnijem kursu, skratio rok najave kod banke, sve samo da završi prodaju.

Dakle pitaj agenta, uz glumu, šteta da propadne prodaja ovo-ono...

Link to comment

Ne znam kako šalju, znam samo da im je tri nedelje rješenje stajalo na stolu prije nego što su ga poslali.

 

btw meni je banka isplatila kredit u dinarima po srednjem kursu, a mjenjač koga sam dovukao u banku da to konvertuje u evre mi je dao kurs bolji od srednjeg tako da sam zaradio nekih 350 dinara :blink: (dva puta sam imao posla sa njima, jednom je kurs bio za nijansu iznad srednjeg, drugi put je bio ispod - uglavnom ispostavilo se da te konverzije trenutno i nisu neki trošak) .

Link to comment
  • 2 weeks later...

notar overava ugovor koji sklapaju kupac i prodavac

 

time bi trebao da se pozabavi agent tj. kupac

A koliko kosta notar?To je sad obavezno jel tako?

A ove provere moze da uradi i advokat?

Jbga neki rodjak, hoce da kupi stan nece agenciju, pa pokusavam da "sklopim" kalkulaciju van toga...

Link to comment

upravo pitah na Pravnicima ali možda nije loše i ovde:

 

da li strani državljanin može da poseduje nekretninu u Srbiji?

 

da li srpski državljanin može da ne poseduje nekretninu (tj pre svega adresu) u Srbiji?

 

 

u slučaju izdavanja stana, kolika su prava stanodavca a kolika stanara?

(u smislu, ako mi neko kome izdam stan pravi sranja po stanu ili ne plaća ili slično, da li mogu da ga šutnem u nekom razumnom roku (tipa mesec, dva, tri), ili moram da dokazujem i premeravam ko je kome koliko šta, ili se vučem po sudovima  ili slično?)

Link to comment

A koliko kosta notar?To je sad obavezno jel tako?

 

mnogo,mnogo, zavisi od vrednosti stana

ima tabela u zavisnosti od vrednosti nekretnine  koliko joj dodjes bodova (bod je 150din) plus pdv 20%

npr za overu ugovora za stan od 40-57k evra nagrada notaru je 200 bodova, tj 36k dinara

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...