Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Kako koji put procitam ovaj oglas sve mi ludje. Pa samo za cenu napola poplocanog travnjaka iza zgrade(znaci bez jazavicije rupe unutra), ogradjenog od parkinga sa 15 borica moze da se kupi los momacki stan u Gracu. Izvini Kumse, ali nimije jaka zelja da setam tim krajem. 

Link to comment

Neću ništa bolje guglati od tebe, pričam iz druge ruke priču o kupovini tamo. Raspad garnisera 30 kvadrata u raspad zgradi ne može ispod 30000, pristojne stvari se kupuju za 2-3000 kvadrat.

Kad kažem raspad i pristojno, to je za austrijski standard, u Srbiji paralela je pristojno i luks.

 

A poredjenje sa druge strane, da ne trazim sad yolovljeve postove o kucama po grckim ostrvima, ostala mi u glavi cifra od oko 50ak hiljada za nesto sto zahteva renovaciju 

Edited by desboj
Link to comment

pa ti kupi garsonjeru u gracu

:Jova:

 

 

 

 

na stranu to, cene u bg su takve kakve su. još više ćeš se skandalizovati kada/ako budeš rešio da udješ u proces™

npr. meni je za posmatranje neko ko bi dao 2650€ za kvadrat garsonjere, koja je oteta soba za poslugu nekog salonca

Link to comment

Kako koji put procitam ovaj oglas sve mi ludje. Pa samo za cenu napola poplocanog travnjaka iza zgrade(znaci bez jazavicije rupe unutra), ogradjenog od parkinga sa 15 borica moze da se kupi los momacki stan u Gracu. Izvini Kumse, ali nimije jaka zelja da setam tim krajem. 

 

Ne znam koja ti je logika. U Londonu 40 kvadrata u centru košta bar milion funti. U Kikindi za milion verovatno možeš da kupiš ceo uži centar grada. U A bloku na Novom Beogradu košta ovoliko, stanovi su od investitora pokupovani odmah, po tek nešto manjoj ceni, dakle ima ko plaća - narko dileri, makroi, fudbaleri, i ko zna ko još. Navikavajte se na kapitalizam. 

Link to comment

^^ 

Cim nadjem neku kumicu da mi proda brak i osterise pasos, da znas da hocu...mada moze da se kupi i bez, ali prevelika je zavrzlama ako ne zivis tamo.

 

 

npr. meni je za posmatranje neko ko bi dao 2650€ za kvadrat garsonjere, koja je oteta soba za poslugu nekog salonca

 

Zasto? Stan te velicine se kupi deci studentima, mesecno ili dnevno izdavanje, svaleraciju, stagod, lokacija onog od 53000 se rodila za bilo sta od navedenog. Sa druge strane, "ono" na NBG je vanplanetarna glupost, zali Boze lokacije, polozaja i svega ostalog. 

 

 

U A bloku na Novom Beogradu košta ovoliko, stanovi su od investitora pokupovani odmah, po tek nešto manjoj ceni, dakle ima ko plaća - narko dileri, makroi, fudbaleri, i ko zna ko još.

 

Sve 5, sistemi ovce/sisanje, prirodna selekcija i uvali bliznjem svom. Samo bih voleo da upoznam tipa koji je (ako je) dao svoje pare za onu jazbinu misleci da je dobra investicija

Link to comment

I Savada koja je iza abloka je otišla za 1800 € kvadrat... Pričao sam sa ženom koja je upućena i rekla mi je da su imali minimum oko desetak "paket kupovina" dakle 8 i više stanova u komadu...

Ne znam meni je razlika prevelika jbga u odnosu koliko može da se izvuče za stari stan. Ostaje dovoljno prostora za ulaganje do 300€ po kvadratu stana za preuređivanje, što je jbga "da sastružeš i počupaš sve iz stana" ...

Jedino ako se uključe neke olakšice, prvi stan itd...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

A pro po ovih stanova po inozemstvu, sta je s porezima?

I meni je padalo na pamet da mozda pazarim neku nekretninicu blize jadranskim ili jonskim valovima, nego pretpostavljam da je tamo situacija sa visinom poreza znacajno losija nego u BG ... (?) 

Link to comment

Ja trenutno ganjam stan od 70ak kvadrata na potezu 22-23-24 blok na NBG. Cene koliko vidim za sada variraju od 80k-110k u zavisnosti od stanja stana. A to je neverovatnih 30k razlike izmedju gotovo identicnih stanova.

 

Btw. Ako znate nekog da prodaje - spajajte nas. Taman da preskocimo agenciju i njenih 2%. Spreman sam da dam gajbu piva po izboru kao proviziju :)

Link to comment

Meni isto nisu jasne te cene, kad se uporede sa cenama stanova po drugim blokovima u NBG. Ti za 30-40% manje pare mozes da kupis stan na dobroj lokaciji, blizu prodavnica, parkova, pijaca i keja. Na stranu sto ovaj Belvil i Blok A deluju tako sterilno. Jes sve to lepo za razglednicu al gde ces tu da se igras sa decom, prosetas kuce, sednes u park... koji park? Ko da je neko pravio ove blokove za offise a ne za zivljenje.

Link to comment

Ja trenutno ganjam stan od 70ak kvadrata na potezu 22-23-24 blok na NBG. Cene koliko vidim za sada variraju od 80k-110k u zavisnosti od stanja stana. A to je neverovatnih 30k razlike izmedju gotovo identicnih stanova.

 

Btw. Ako znate nekog da prodaje - spajajte nas. Taman da preskocimo agenciju i njenih 2%. Spreman sam da dam gajbu piva po izboru kao proviziju :)

Ako gledaš oglase, to ti nije potpuno realno, tu ljudi stavljaju spisak želja.

Sve se menja kad odeš kod prodavca i kažeš ja brate imam toliko para odma da ti dam pa ti vidi...

Ovo ti pričam iz ugla i kupca i prodavca stana ...

BTW, mislim da oni imaju jake cene zbog lokacije...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...