Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Znam da meni NKOSK ne znaci nista, i da se time banke osiguravaju. Rece mi ova savetnica da je budzet NKOSK-a prazan, i da su od 1.1.2017. resili da plasiraju kredite bez njihovog osiguranja, a po povoljnim uslovima, kamata je 2.9 + 6M euribor. Prosao sam kroz sve troskove sa njom, i sve je ok, osim tog zivotnog osiguranja, mada kaze da oni moraju da traze od Wienera da napravi ponudu za takvo osiguranje, ali ako ja kazem da mi je to mnogo, onda bi ona sa bordom videla da se i to ukine.

 

Deluje da rade bas to sto kazes, da hoce da plasiraju sto vise kredita, po svaku cenu.

Link to comment

ako je vec tako pokusaj da izpregovaras fiksnu kamatnu stopu, bar za neki period. na koliko godina je kredit?

Link to comment

ne laze te, nkosk je bankrot. na koji iznos ti traze zivotno? koji procenat vrednosti nekretnine pokrivas kreditom?

 

poveliko je tih njihovih 2,9%... ako imas veliku platu za nase uslove (1000 eur neto i vise), mozes kod njih dobiti premium status i 0,5% nizu kamatu.

 

na kraju, ako hoces, napisi mi na pm kako ti se zove savetnica. znam ponekog tamo i znam ko je realan, a ko spreman svasta da obeca, samo da proda :)

Edited by ikar
Link to comment

ako je vec tako pokusaj da izpregovaras fiksnu kamatnu stopu, bar za neki period. na koliko godina je kredit?

tesko ce dobiti fiksnu sa ovim uslovima. euribor je blizu nule, retko se ko sad od banaka odlucuje na tu vrstu akcije kad euribor moze samo da raste :(
Link to comment

Pa pazi, kredit je na 30 godina, sa 20% ucesca, znaci minimalna varijanta.

 

Intesa mi je isto dala 2.9%, a Unicredit 2.8% sa euriborom obe. Svi su uracunali taj "premium" status, i sve imaju iste ili vrlo slicne uslove, tipa, nema odrzavanja kredita, 0.5% se daje za obradu kredita (iako to izgleda moze da se obori na sudu jer nije u skladu sa zakonom) i slicno.

 

Jedino Erste odskace zbog NKOSK-a.

 

Ikare, imas PM.

Link to comment

tesko ce dobiti fiksnu sa ovim uslovima. euribor je blizu nule, retko se ko sad od banaka odlucuje na tu vrstu akcije kad euribor moze samo da raste :(

 

da, skoro niko ne daje fiksnu, nije lako naci. ja sam pre par meseci uzeo kredit na 10 godina, prvih 5 godina je fiksna kamata 2.69%.

 

credite agricole

Edited by Кристофер Лумумбо
Link to comment

Neka ideja koliko bi kostalo uvodjenje struje, vode i telefona u Ripnju ako je sve to stiglo do kuce?

 

edit: jos jedan bitan momenat je kvalitetan internet. Kuca je uz Ibarsku magistralu pa ne znam kakve su tu mogucnosti za sto bolji adsl.

 

edit 2: bonus pitanje - za koliko bi se dala izgraditi kucica od 50-60 kvadrata na mom placu? Koliko vidim ima finih montaznih za 10-ak hiljada al sigurno tu ima jos troskova

 

I taj drugi plac je isto tu negde (Glumcevo brdo). Okolina je mnogo lepsa na tom placu.

Edited by katamaran
Link to comment

Ovo bi bile neke realne cene?

 

http://www.centarkuce.co.rs/osnovnestrane/cenovnik.htm

 

Teoretski za zidanu mogu da izadjem jeftinije if i know a guy?

 

Sve mi se cini da mi je veci rezon kupovina kuce sa sve placom.

 

il mozda da ipak sredim ovu vikendicu do Ibarske (stotinjak metara)

 

Ta mi se ne mili previse jer se komsiluk malo mnogo razmahao za moj ukus. od kuce ka Ibarskoj su napravili porpilicno sranja u odnosu na to kako je nekad bilo. Jedino sto je sa druge strane placa i dalje suma  :wub:

 

Plac na Glumcevom mi je prelep al tesko da cu da zatvorim konstrukciju da tamo nesto metnem.

 

http://binged.it/1ow3m6z

 

vazdusna banja. Nisam mogao da verujem kad sam izasao iz kola i udahnuo vazduh. Prva komsinica je astmaticarka i zbrisala je sa nbgd i kaze da je prestala da uzima lekove. Ima gradski prevoz jako blizu (gomila stanica do Vozdovca al opet) i jos i potocic u dnu placa. Jedino da kampujem tamo povremeno  :cry:

 

edit: ogroman plus je minimalan broj ljudi u komsiluku

 

Edited by katamaran
Link to comment
  • 3 weeks later...

a jedini prozor je onaj mali u spavaćoj. 

 

 pogle fotku iz hodnika zgrade.

 

pritom su ljudi pukli neku solidnu kintu da nabudže stan.

 

car koji je ovo uknjižio da dobije orden od odlazećeg predsednika. 

Edited by pacey defender
Link to comment

a jedini prozor je onaj mali u spavaćoj. 

 

 pogle fotku iz hodnika zgrade.

 

pritom su ljudi pukli neku solidnu kintu da nabudže stan.

 

car koji je ovo uknjižio da dobije orden od odlazećeg predsednika.

 

neretka budževina nije da ih nema

na neku prevaru došli do ovoga, utukli 5-6-7h€ i da se uzme 7, 8 puta veća kinta

al zato domaćinska kuća banane, kivi palačinke za posluženje

:nobles:

 

 

gledao kolega pre neki dan oglas za gajbu, valjevska one zgrade na neparnoj strani od crvene cigle. potkrovlje, dva nivoa prozori samo na gornjem nivou

 

nikakva budževina

:blink:

 

 

to na šta se naleti tražeći gajbu je nestvarno. moje iskustvo je da su gajbe u proseku 30% lošije nego što izgledaju na slikama

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...