Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

to oko ulaska površine terase je netačno 

 

pr: 42 kvadrata; 4. sprat bez lifta, doduše; kod kalenića, ergo, za japije pune kinte, centar sveta, jednoiposoban

 

terasa je 20, dakle velika, no jače danas od 1500, 2 soma, nema teorije

 

summa summarum, 65.000

Link to comment

oni izraelci, central garden, su cenu terase računali na sledeći način

10% površine stana u kvm su računali po ceni kvadrata tzv grejne površine, a ostatak 20 ili 25% cene kvm u prodaji

 

 

stan od 50 kvm, terasa 8kvm

5 kvm terase je x€, 3 kvm terase je x/4€

 

dodatak na račun da su cene bile veće za 1% po spratu

Link to comment

preterah i ja s terminom "netačno" spram ulaska terase u cenu, al da je na narečenih 42 kvadrata, uračunato i dodatnih 20, te pomnoženo s €1.500, ispalo bi jače od devedeset hiljada, što je cena koja nije realna

Link to comment

cenu po kvm možeš videti skoro samo kod investitora, valjda zbog psihološkog efekta

kada se stan kupuje od neinvestitora pogađa se apsolutna™ suma u koju ulaze i terasa/lođa i podrum i dvorište(ako ih ima)

 

e

imao slični slučaj nbg oko 60 kvm, terasa min 40

cena ako se dobro sećam 65 tisuća

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

cenu po kvm možeš videti skoro samo kod investitora, valjda zbog psihološkog efekta

kada se stan kupuje od neinvestitora pogađa se apsolutna™ suma u koju ulaze i terasa/lođa i podrum i dvorište(ako ih ima)

 

e

imao slični slučaj nbg oko 60 kvm, terasa min 40

cena ako se dobro sećam 65 tisuća

Terasa 40kvm? jel ona uknjižena ili je fazon "ma sam si tu ko će šta da ti kaže."
Link to comment
  • 5 months later...

Kakva su vam iskustva sa proceniteljima? Treba da prodam garsonjeru, dogovorio sam cenu sa kupcem direktno ali pošto on diže kredit mora da izadje procenitelj koji daje svoju procenu. Pa ako bude niza od dogovorene cene to onda dosta komplikuje celu stvar.

Link to comment

Kakva su vam iskustva sa proceniteljima? Treba da prodam garsonjeru, dogovorio sam cenu sa kupcem direktno ali pošto on diže kredit mora da izadje procenitelj koji daje svoju procenu. Pa ako bude niza od dogovorene cene to onda dosta komplikuje celu stvar.

zavisi od ugla, problem bi mogao da ima i kupac, ukoliko je procena previsoka

 

takav je slučaj imao moj kolega kao kupac, to je bilo 2010, 11 kad je još bilo aktuelno ono ludilo sa cenama

proveri kako se kreću cene u kraju, verujem da lepa reč otvara tvrdo proceniteljsko srce

Link to comment

Procenitelja šalje banka , da ti ne bi uzimao kredit na veću sumu nego što ti treba za kupovinu stana?

Mislim da će banka ipak pristati na cifru koju tražiš ako ona nije preko 10% od procenitelja. Barem tako mom ortaku procenitelj rekao...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Procenitelja šalje banka , da ti ne bi uzimao kredit na veću sumu nego što ti treba za kupovinu stana?

Mislim da će banka ipak pristati na cifru koju tražiš ako ona nije preko 10% od procenitelja. Barem tako mom ortaku procenitelj rekao...

 

....shit has hit the fan...

 

Kupac uzima kredit pa mu je banka (Unicredit) poslala listu od 5-6 procenitelja pa da po svojoj zelji odabere nekog od njih da dodje, proceni stan i to naplati 10.000. 

Dobro je ako se banke ne drze te procene kao da je napisana u kamenu. 

 

 

zavisi od ugla, problem bi mogao da ima i kupac, ukoliko je procena previsoka

 

takav je slučaj imao moj kolega kao kupac, to je bilo 2010, 11 kad je još bilo aktuelno ono ludilo sa cenama

proveri kako se kreću cene u kraju, verujem da lepa reč otvara tvrdo proceniteljsko srce

 

Proverio sam generalno kretanje cena ali je tesko reci jer su u kraju obicno isli dosta veci stanovi pa nemam neku referencu za ovu velicinu koju ja imam.

Posto ta procena svakako mora, izabracemo nekog sa liste i nadamo se najboljem, pogotovo jer sam uspeo sve da odradim sa kupcem bez agencija i posrednika.

Link to comment

Procenitelj ti uglavnom da realnu cenu, a i najcesce te pita koja je dogovorena, pa mu i to bude parametar pri proceni. Meni je stan procenio na 500 evra vise nego sto je dogovorena cena.

Link to comment

Procenitelj ti uglavnom da realnu cenu, a i najcesce te pita koja je dogovorena, pa mu i to bude parametar pri proceni. Meni je stan procenio na 500 evra vise nego sto je dogovorena cena.

Po kvadratu ili ukupno?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...