Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pa evo moja snaja ima neobjasnjive alergije godinama, vrlo jake i ozbiljne. Operaciju onomad cekala godinu dana jer nisu smeli da je anesteziraju bez garancija da nece reagovati lose. Doktorka joj ne preporucuje vakcinaciju. Moja tasta, sa druge strane, bivsi onkoloski bolesnik i sklona anafalitickom soku (desavalo se), stegla zube i vakcinisala se fajzerom. Znam jos nekoliko ljudi sto mladjih sto starijih koji ne smeju da se vakcinisu zbog ugrozenog imuniteta a pazi sad, ako ih korona snadje naici ce na isti taj kompromitovani imunitet. Kakva divna frustrirajuca zamka.

 

Hocu reci, ljudi su uglavnom neempaticna stoka, ne zato sto su losi vec zato sto ih boli samo njihova vlastita guza a za druge im se zivo jebe. Prosto, kroz te samozive cvikere gledaju svet i to je valjda normalno.

Edited by Caligula
Link to comment

Kakva je onako uopste, atmosferski i tenicki, situacija u Beogradu u poredjenju sa proslogodisnjim periodom mart - juli?

Za nevakcinisane, sa problematicnim izgledima da im se vakcinisanje dozvoli, rizicnogrupnim po osnovu nekih ranijih kvarova, a potrebitim da se promuvaju po par doktora, nesto papira itakoto?

Mimo uobicajenih pravila poput obavezne maske, bocice sa sredstvom za dezinfekciju ruku u dzepu, taj rad...

Link to comment

Moja drugarica je imala u prošlosti anafilaktički i vakcinisala se kinezom. Posle druge doze alergija i to je to. Inače astmatičar. Daleko je da će svi da umru. I da ko hoće može da se vakciniše. Nisu sve vakcine ageesivne. Kinez kako, tako radi, a nema reakcija.

Edited by Jozef K.
  • +1 2
Link to comment
 
Quote

Šekler o novim merama: Kada bih govorio u ime koronavirusa, rekao bih – jupi, super

Virusolog Milanko Šekler kaže za RTS povodom novih, blažih mera Kriznog štaba, da će one omogućiti virusu da ostane u populaciji i sačeka jesen. Da sam koronavirus, rekao bih fenomenalno, rekao je Šekler.

Milanko Šekler je u Dnevniku RTS-a govorio o popuštanju mera protiv koronavirusa i upozorio da će blaže mere omogućiti virusu da preživi leto, da ostane u populaciji i sačeka jesen. "To je pravi put za njega", ocenio je Šekler.

"Da sam koronavirus, rekao bih fenomenalno, hvala Bogu da je ovako", istakao je virusolog.

Ukazao je da vakcinacija skoro da stoji, i da je vrlo loša struktura vakcinisanih.

"Dobro je što su vakcinisani stariji, ali su oni manje aktivni, ne idu na žurke", ukazao je Šekler i dodao da su mladi radno aktivni i da tu fali vakcinacije.

Naveo je primer Čilea, koji je imao skoro 47 odsto vakcinisanih kada je ukinuo skoro sve mere, a sada je tamo ponovo zaključavanje.

"Ovim merama samo je legalizovano ono što se već dešavalo, svadbe su išle, treštale, ja sam to video u Kraljevu, svuda je sve noramlno radilo, niko više nikoga nije pretresao, proveravao, prekidao rad objekata", napomenuo je Šekler.

Akcenat je, kako je ocenio, na kapacitetu i dužini rada objekata, a nije dat akcenat na to da se nose maske, drži distanca, proveri kakva je ventilacija. "Jel vi verujete da će maturanti na proslavama poštovati mere", upitao je Šekler.

"Mislim da je virus oduševljen ovim merama. Kada bih govorio u njegovo ime, rekao bih - jupi, super", poručio je virusolog.

Smatra da uslovljavanje ljudi da budu vakcinisani ili da urade test ako žele da idu na okupljanja, nije diskriminacija.

"Srbija može da uslovljava ulaz u zemlju, zašto ne može da uslovljava ljude koji hoće da idu na svadbe, da moraju da se vakcinišu ili urade test", naveo je Šekler.

Predlog za motivaciju mladih: Poklanjati im telefone i laptopove

Što se tiče motivacije mladih da se vakcinišu, smatra da ih treba motivisati nekim stvarima koje ih zanimaju u ovoj fazi života.

Pošto su, kako je rekao, u vreme rada od kuće i onlajn nastave internet provajderi napravili enormni profit, on bi od njih kao društveno odgovornih korporacija tražio da poklone telefone, tablete i laptopove koje bi onda delili mladima koji se vakcinišu.

O indijskom soju: Potrebna manja količina da bi se inficirali

Šekler se osvrnuo i na "Delta", odnosno indijski soj koronavirusa.

Istakao je da su kod njega potrebne manje količine da bi se inficirali, ali da se ništa ne menja što se tiče smrtnosti i simptoma.

Edited by vememah
Link to comment

Lako je vama babacima i dedacima da savetujete socijalnu izolaciju kad ste u fazi izolacije od sveta i bez korone :)

 

Poriv za druzenjem je jaci od zivota, covek se vakcinisao, sta jos ocete  :fantom:

 

 

Edited by Friend
  • Haha 1
Link to comment

brt ja sam onda deda od kad sam se rodio :fantom:

 

svaka zabava™ sa preko dvanaestoro ljudi za mene je uvreda za zivot. Mada to je vec do moje shifre :happy:

Edited by Caligula
  • Wub 1
Link to comment

Život se vratio i ispred moje zgrade. Toliko su kukali za kafićem, e sad hoće da sede na klupici po celu noć i da arlauču. Cenim što drže do epidemioloških mera i okupljaju se u malim grupama na otvorenom, ali ja bih i da spavam.

 

Je l ima neka kiselina ili sredstvo koje provereno razara drvo? Klupa je zabetonirana, ali daskama mogu da naudim.

 

 

  • Wub 1
Link to comment
Život se vratio i ispred moje zgrade. Toliko su kukali za kafićem, e sad hoće da sede na klupici po celu noć i da arlauču. Cenim što drže do epidemioloških mera i okupljaju se u malim grupama na otvorenom, ali ja bih i da spavam.
 
Je l ima neka kiselina ili sredstvo koje provereno razara drvo? Klupa je zabetonirana, ali daskama mogu da naudim.
 
 
Ja kad bi hteo nešto tako da uradim, ne kažem da bih uradio, ja bi nešto lepljivo ili masno ili uljano. Ili 3u1.

.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Ujedinjeni festivali Srbije saopštili su da su dobili od Kriznog štaba saglasnost za održavanje ovog leta, ali pod uslovima iz bezbednosnog protokola, koji podrazumevaju da mogu da prisustvuju oni koji su vakcinisani, imaju antitela nakon preležanog kovida, ili imaju negativni PCR ili brzi antigenski test.

 

Bezbednosni protokol Safe Events Serbia zasnovan je na najnovijim naučnim istraživanjima sprovedenim širom Evrope, koja su dokazala da je, uz navedena ograničenja prilikom ulaska na događaje, rizik od širenja zaraze gotovo zanemarljiv, a sami festivali postaju najbezbednija mesta okupljanja u zemlji. Prvo su dozvole dobili festivali koji se održavaju u junu i julu – Arsenal i EXIT, dok će ih avgustovski festivali – Lovefest, Beer fest i Nišville – dobiti u najskorijem periodu.

 

Edited by vememah
Link to comment

Od subote do danas troje iz mog okruzenja ima upalu pluca.  Nisu u kontaktu,  porodice su im dobro.  I svi, nezavisno jedni od drugih,  pricaju da nije korona nego bakterijska upala pluca (tako im rekli doktori,  niko pcr,  negativni na onom brzom i piju antibiotike) :sad:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...