Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 hours ago, Caligula said:

Ma misli stoka da je stvar prosla i da se nece ponoviti

 

nego nije do stoke koja ce uvek da bude stoka no je do drzave

I šta ćemo sad? Presedi leto kući, da bi se pripremio za jesen i zimu i sedenje kući?

 

Postoji već pola godine ta vakcina, pa se po prirodi stvari cirkulacija virusa smanji i među nevakcinisanima.

 

Mnogo ti daješ sebi za pravo s tim izrazima, a i oni koji ti to dozvoljavaju.

Edited by Milošica
  • +1 3
  • -1 2
Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

I šta ćemo sad? Presedi leto kući, da bi se pripremio za jesen i zimu i sedenje kući?

 

Vakcini se, probaj da ti okruzenje bude vakcinisano, vodi racuna o sebi i drugima, teraj u tri picke materine sve mladje od 40 koji ti popuju teorije o Covidu. Dakle, kao i do sada. 

  • +1 3
Link to comment

Pričam ti o društvenom životu.

 

Iskreno, ja sam se u dobroj meri vratio životu od pre godinu i po dana. Jedino što i dalje nosim masku u prevozu i prodavnici, prešlo mi je u naviku, ali eto na primer prošle subote sam izašao na žurku na kojoj je bio fin broj ljudi. 

 

 

 

 

Link to comment

Pa dobro, mlad si, zdrav, vakcinisan, koliko sam video iz onoga sto pises i ponasas se odgovorno. Ne vidim neki problem, a ne mislim ni da Kauboj ovde misli na tebe. Ne znam sto si se pronasao u stoci koju pominje :D 

 

 

  • +1 1
Link to comment
38 minutes ago, Milošica said:

I šta ćemo sad? Presedi leto kući, da bi se pripremio za jesen i zimu i sedenje kući?

 

Postoji već pola godine ta vakcina, pa se po prirodi stvari cirkulacija virusa smanji i među nevakcinisanima.

 

Mnogo ti daješ sebi za pravo s tim izrazima, a i oni koji ti to dozvoljavaju.

 

 

jesi li se ti vakcinisao?

Link to comment
15 minutes ago, Mos said:

Pa dobro, mlad si, zdrav, vakcinisan, koliko sam video iz onoga sto pises i ponasas se odgovorno. Ne vidim neki problem, a ne mislim ni da Kauboj ovde misli na tebe. Ne znam sto si se pronasao u stoci koju pominje :D 

 

 

 

Ma zna se na koga sam mislio jbg, pisemo o njima ovde vec godinu i kusur

Link to comment

To sto ti pišeš ja zamišljam kao krštenje, 105 zvanica u crkvi, niko vakcinisan, niko masku, veruje u Covid njih 24 ali ih blam da kazu javno pa jedu pojacano bela luka i tajno piju Dovicin. Svako svakoga izljubi 3x (32.760 poljubaca), pa se onda predje u kafanu, neko zapeva, jedan tečica se napije i popne na stolicu da citira Draškovićev govor sa Ravne Gore '94., a u kafani je još i dečiji rođendan.

 

I onda tako svaki dan u svakoj crkvi i svakoj kafani :lolol:

Edited by Mos
  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, Caligula said:

 

 

jesi li se ti vakcinisao?

Jesam. Fajzerovan.

 

@Mos

 

Ma nisam shvatio lično, nego me generalno nervira taj stav i način na koji se iznosi, ali možda će se ta tolerantnost i razumevanje za neke stvari promeniti kako me život bude šibao :D Mada, pre mislim da je stvar karaktera.

 

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Caligula said:

Ma misli stoka da je stvar prosla i da se nece ponoviti

 

nego nije do stoke koja ce uvek da bude stoka no je do drzave

 

A kada bi ti lično svirao kraj? 

Virus je tu i neće nikad nestati. Da sačekamo jedno 30 godina da kao španski grip izgubi na silini i smrtnosti?

2020. nije postojala vakcina. 2021. postoji. Ko je hteo dobio, ko neće neće, neka ga, rizikuje bolest, ali nemoj toliko da se jediš oko toga. Kolektivni imunitet nije realan na globalnom nivou, takvi su ljudi, takvo je čovečanstvo, takva su društvena i ekonomska uređenja planete. Ako ga čekaš, nećeš ga dočekati, pa onda bolje da prihvatiš da je: virus tu, da ta "stoka" (a zapravo svi mi) živi sa njim, ovako ili onako. 

 

Neke norme ponašanja se jesu promenile - npr. grljenje i ljubljenje među prijateljima u proseku je smanjeno, fizička distanca u ophođenju je porasla u proseku, korišćenje maski smo nekada gledali samo na snimcima kineskih gradova, sada gledamo svakodnevno...

 

Virus je tu i tu je da ostane. A i ljudi su tu da ostanu. Naći će već način.

  • +1 9
Link to comment
56 minutes ago, Milošica said:

I šta ćemo sad? Presedi leto kući, da bi se pripremio za jesen i zimu i sedenje kući?

 

Postoji već pola godine ta vakcina, pa se po prirodi stvari cirkulacija virusa smanji i među nevakcinisanima.

 

Mnogo ti daješ sebi za pravo s tim izrazima, a i oni koji ti to dozvoljavaju.

 

Presediš leto da bi presedeo i jesen i zimu a onda sledeće godine slobodno kao i pre. 

5 minutes ago, Tihajeza said:

 

A kada bi ti lično svirao kraj? 

Virus je tu i neće nikad nestati. Da sačekamo jedno 30 godina da kao španski grip izgubi na silini i smrtnosti?

2020. nije postojala vakcina. 2021. postoji. Ko je hteo dobio, ko neće neće, neka ga, rizikuje bolest, ali nemoj toliko da se jediš oko toga. Kolektivni imunitet nije realan na globalnom nivou, takvi su ljudi, takvo je čovečanstvo, takva su društvena i ekonomska uređenja planete. Ako ga čekaš, nećeš ga dočekati, pa onda bolje da prihvatiš da je: virus tu, da ta "stoka" (a zapravo svi mi) živi sa njim, ovako ili onako. 

 

Neke norme ponašanja se jesu promenile - npr. grljenje i ljubljenje među prijateljima u proseku je smanjeno, fizička distanca u ophođenju je porasla u proseku, korišćenje maski smo nekada gledali samo na snimcima kineskih gradova, sada gledamo svakodnevno...

 

Virus je tu i tu je da ostane. A i ljudi su tu da ostanu. Naći će već način.

Kraj se svira kada zvanično nema novih slučajeva 28 dana.

  • +1 4
Link to comment
11 minutes ago, Tale said:

 

Presediš leto da bi presedeo i jesen i zimu a onda sledeće godine slobodno kao i pre. 

Žao mi je, ali ne mogu.

 

Maksimalno sam vodio računa u poslednjih 15 meseci, vakcinisao sam se, imam 22 godine.

 

A i to nije strašno, jedan izlazak nedeljno...

Edited by Milošica
  • +1 5
  • -1 2
Link to comment

Zapravo, kamo srece da je veliki broj vakcinisanih 22godisnjaka, koji bi da izadju jednom nedeljno. Problem su par miliona nevakcinisanih, koji bi da izlaze svaki dan i svuda. 

  • +1 9
Link to comment
1 minute ago, Tale said:

X koliko hoćeš onih koji razmišljaju slično = duže do normalizacije.

 

To bi imalo smisla kada bi mi, sve zemlje bili jedna jedinstvena zemlja. Ili Srbija izolovana od sveta.

Ovde se radi o visoko zaraznoj bolesti koja se prenosi kapljično. Bojim se da nakon sviranja kraja (nakon tih 28 dana koje pominješ), sve kreće ponovo. Svet je veliki, bolest postoji i u najdaljem kutku sveta, mislim da je sada, naglašavam - kada vakcina postoji, bolje naučiti živeti sa tom činjenicom, nego terati neko vanredno stanje ponašanja koje može da potraje godinama bez rezultata i kraja.

 

  • +1 3
Link to comment

samo što ne mogu svi ni da se vakcinišu, hiljade njih iz raznih razloga, hoćemo li njih da žrtvujemo zarad noćnog provoda na koncertima zvezda granda

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...