Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Pixie said:

 

Nigde ne pise da su ispitivani asimptomatski slucajevi, vec da vecina ispitanih nije imala ozbiljniju klinicku sliku?

da, u pravu si, zaleteo sam se, postovao sam sa telefona dok sam bio napolju, nisam razmisljao da pita za asimptomatske slucajeve. ima logike da su ispitivali samo slucajeve sa izrazenim simptomima npr. privremeni gubitak nekog od cula jer to ukazuje na potencijalne promene u mozgu ili nervnom sistemu.

  • Tužno 1
Link to comment
Quote

U Nišu je 2020. godine, koju je obeležila epidemija kovida 19, bilo skoro 50 odsto više umrlih u odnosu na prethodnu godinu, kada epidemije nije bilo, zvanični su podaci niškog pogrebnog preduzeća „Gorica“ u koje je Danas imao uvid. 

U dokumentu javnog komunalnog preduzeća „Gorica“, koji je potpisala v.d. direktora „Gorice“ Ivana Stanić, navodi se da je na teritoriji grada Niša „ukupan broj prijema pokojnika u kapeli“ u 2020. godini bio 4.824, dok je takav broj „prijema“ u 2019. iznosio 3.254, odnosno 1.570 manje.

https://www.danas.rs/drustvo/vladavina-prava/zvanicni-podaci-niskog-pogrebnog-preduzeca-u-kovid-godini-umrlo-50-odsto-vise-nego-2019/

Edited by Lezilebovich
  • Hvala 1
Link to comment

I još:

Quote

U dokumentu „Gorice“, u koji smo imali uvid, navodi se da je ukupan broj prijema pokojnika u njenoj kapeli 2016. godine bio 2.271, 2017 – 2.451, 2018 – 3.203, 2019 – 3.254, a 2020 – 4.824. 

 

Sa nekih 2800 prosečno tokom 2016-2019. na 4800 u 2020, povećanje od 73%.

Edited by vememah
Link to comment
7 hours ago, vememah said:

I još:

 

Sa nekih 2800 prosečno tokom 2016-2019. na 4800 u 2020, povećanje od 73%.

a zbog čega je sve vreme smrtnost u porastu, jel to ima veze sa starošću ili zbog nečeg drugog raste?

Link to comment

Verovatno se firma širila, broj umrlih po zvaničnoj statistici nije rastao iz godine u godinu u toj meri ni u samom Nišu ni u celoj Srbiji.

 

Dakle, ipak je relevantnije gledati porast u odnosu samo na 2019.

  • Hvala 1
Link to comment

U Kragujevcu danas 23 nova slučaja. Do skoro je bilo u proseku dva. Broj na bolničkom lečenju se polako povećava 😥

Od danas znam i lično prvog koji je dva puta pozitivan. Baš bzvz.

Link to comment

Sekleru se svidja delta soj.  Mislim da je jos rano za optimizam.  To sto kaze da su blazi simptomi (mozda zbog vakcina, a mozda i kod nevakcinisanih mladih).  Saznacemo uskoro kakva je situacija 

Link to comment

Šekler drugi put na RTS-u za svega nedelju dana, i to nakon što je prošli put izjavio da virus obožava novo popuštanje mera kriznog štaba. Očigledno su u vlasti savršeno svesni da sledi novi talas, i to po svoj prilici usred leta.

 

Video oba gostovanja dostupan je na linkovima.

 

22.6.

Quote

Dr Šekler smatra da nećemo ostati izolovano ostrvo, ne treba maštati o tome, jer se i britanski soj raširio svuda

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4418497/sekler-korona-maske-indijski-soj-vakcinacija.html

 

15.6.

Quote

Virusolog Milanko Šekler kaže za RTS povodom novih, blažih mera Kriznog štaba, da će one omogućiti virusu da ostane u populaciji i sačeka jesen. Šekler kaže: "Da sam koronavirus, rekao bih – fenomenalno."

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4411255/sekler-koronavirus-kovid-19-vakcine-srbija-epidemija.html

Edited by vememah
Link to comment
22 hours ago, Jozef K. said:

U Kragujevcu danas 23 nova slučaja. Do skoro je bilo u proseku dva. Broj na bolničkom lečenju se polako povećava 😥

Od danas znam i lično prvog koji je dva puta pozitivan. Baš bzvz.

Бићемо као Новопазарци пролше године. Сви се праве луди.

Код мене у фирми у Дивостину већина радника је слинава, промукла и кашљуца неки се жале и на темпреатуру, али нико од њих не помишља да стави маску или да бар држи дистанцу. Имамо од прошле недеље колегу са короном и пар њих на боловању због прехладе.  Не сећам се за ове 4 године колико радим овде да је оволико људи одједном било овако болесно. Од 30-так радника можда је трећина вакцинисана.

 

Једини носим маску, па чак и долазим у ситуацију да морам да се правдам што је не скидам, иако сам вакцинисан. Данас рекох колеги са којим радим а који једва говори да стави маску, а он ми рече да неће то случајно да му помогне. Ја му рекох да мени хоће, а он се наљути. Други колега исто болестан носи платнену маску око врата месецима као портиклу.

 

Још и Арсенал фест па да се опет понови јул од прошле годние. :frust:

 

 

 

 

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment

Uzburkalo se u UK,  nesto se desava i u Izraelu.  Videcemo sta ce biti. Mi mozemo samo gore da prodjemo,  nemamo nikakve mere,  vakcinisani manje i imamo kineza.  Jedino sto smo se mozda dobro prokuzili.  

Opet nekako deluje da pola Evrope kao da ignorise delta soj (to je samo moj utisak) 

  • +1 2
Link to comment
Just now, Sandradjer said:

Uzburkalo se u UK,  nesto se desava i u Izraelu.  Videcemo sta ce biti. Mi mozemo samo gore da prodjemo,  nemamo nikakve mere,  vakcinisani manje i imamo kineza.  Jedino sto smo se mozda dobro prokuzili.  

Opet nekako deluje da pola Evrope kao da ignorise delta soj (to je samo moj utisak) 

u pravu si, evropa je u ful otvaranju. l

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...