Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Da,  znam.  Ali doktori im tvrde da nije korona.  Mozda i nije,  ali bas 3 price sa upalom pluca u junu,  sve mladji vkcinisani ljudi 

Link to comment

sad treba neko da dodje da kaze da nisu upale pluca u junu neobichna stvar, pa da obrnemo josh koji krug [emoji38]ol:

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk

Link to comment
25 minutes ago, Jozef K. said:

Reče čovek da jesu. Plus mlađi. Ne bi trebalo da je korona

Da.  Svi su dobrog opsteg stanja da naglasim

Link to comment
7 hours ago, gospa buba said:

sad treba neko da dodje da kaze da nisu upale pluca u junu neobichna stvar, pa da obrnemo josh koji krug emoji38.pngol:

Sent from my Moto E (4) using Tapatalk
 

I eto ga talas u julu 

Link to comment

Podigao sam 60 evra jer sam još uvek na birou i to je manje-više OK.

Ali sad treba da podignem i 3000 dinara jer sam se vakcinisao što je čista budalaština. 

Vakcinacija bi trebalo da bude obavezna i da nevakcinisani plaćaju penale dok se ne vakcinišu a ne da nagradjuju one koji su se vakcinisali i ispunili svoju društvenu obavezu/dužnost.

 

Oni koji žive u pećinama i ne izlaze iz njih ne moraju da se vakcinišu.

Šta više, u odnosu na količinu moje aktivnosti pre MSa kao muzičara, ja sam u izolaciji već pet godina.

Link to comment

čuh direktorku iz bataje, danas ima najmanje pacijenata od kada je bolnica puštena u rad, svi trenutni pacijenti su nevakcinisani

Link to comment

Kaze trenutno njih 75oro leži, ali da je to samo broj, koji lako može da se promeni.



Različitih su starosnih grupa i polova. Trenutno naš najteži pacijent ima samo 30 godina, i to je neko za koga smo se borili osam prethodnih dana da ga ne stavimo na respirator i to smo morali da uradimo u nedelju uveče, jer on više nije imao snage da diše“, navela je Adžić Vukičević.
Istakla je da je on prethodno bio zdrav momak, bez ijedne pridružene bolesti.
Sve više pacijenata se žali na posledice kovida, a doktorka kaže da dnevno na Klinici za pulomologiju pregledaju od 50 do 70 ljudi.
„Javljaju se različitim simptomima – kratak dah, osećaj nedostatka vazduha, izrazito zamaranje. Polovina njih je post kovid komplikacijama i najčešće viđamo fibroze pluća, bolesnik posle kovida treba još dugo vremena da bude pod budnim okom pulmologa da mu se olakša njegovo disanje“, navela je doktorka.
Pored toga, kako kaže, često se žale i na nedostatak kiseonika i da jedan broj pacijenata i po izlasku iz bolnice mora da primaju kiseoničku terapiju.
„Na kraju to su i embolije pluća i tromboze goreih i donjih ekstrimiteta, kao i izlivi u plućnoj maramici“, kaže Adžić Vukičević.
Poručila je građanima da treba da iskoriste priliku da se vakcinišu.
„Nikome od nas ne treba da bude teško kada uđemo u neki market, tržni centar, restoran ili neki drugi zatvoren prostor da nosimo masku, jer ćemo na taj način usporiti i umrtviti virus, a i sama vakcina će tome pomoći da konačno se vratimo u normalne životne tokove“, zaključila je Tatjana Adžić Vukičević.

  • Hvala 1
Link to comment
On 14.6.2021. at 19:57, Caligula said:

Pa evo moja snaja ima neobjasnjive alergije godinama, vrlo jake i ozbiljne. Operaciju onomad cekala godinu dana jer nisu smeli da je anesteziraju bez garancija da nece reagovati lose. Doktorka joj ne preporucuje vakcinaciju. Moja tasta, sa druge strane, bivsi onkoloski bolesnik i sklona anafalitickom soku (desavalo se), stegla zube i vakcinisala se fajzerom. Znam jos nekoliko ljudi sto mladjih sto starijih koji ne smeju da se vakcinisu zbog ugrozenog imuniteta a pazi sad, ako ih korona snadje naici ce na isti taj kompromitovani imunitet. Kakva divna frustrirajuca zamka.

Ništa od ovoga nije kontraindikacija za vakcinaciju. Jbg, kad imamo plašljive neobaveštene doktore.

Mojoj tetki sa dijagnozom MS doktorica rekla da se ne sme vakcinisati. Ja joj našao predavanje stručnjaka koji obolelima od MS preporučuje vakcinaciju i ubedio je. Primila Fajzera i bez najmanjeg problema. Moja treća kapilarna vakcina :)

  • +1 7
  • -1 1
Link to comment

Da li ljudi koji su bili asimptomatski bolesnici mogu da imaju kao posledicu npr. fibrozu  pluća ili bilo koju drugu posledicu nakon kovida?

Link to comment
2 hours ago, mareeee said:

Da li ljudi koji su bili asimptomatski bolesnici mogu da imaju kao posledicu npr. fibrozu  pluća ili bilo koju drugu posledicu nakon kovida?

link

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...