Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

14 hours ago, Caligula said:

 

Polako, sacekajmo EXIT, nije dovoljno ljudi pomrlo

 

edit: jeri ima neko da ste culi  od Astra Zenekovaca da je pokupio virus i najebo posle vakcine?

Ja sam imao nesto™ nedelju dana pre revakcinacije (11 nedelja posle prve doze). Negativan bio na brzom testu, temp 3 dana 37.2-5, slomljenost, crp 40 bio, sve ostalo normalno. 3 nedelje antibiotika. Da li je bila koronica ili ne, ostace misterija. Uradio onaj s protein test na antitela 5 dana posle revakcine i pokazao 250, granica 50. 

Link to comment

Sad posle 5-6 uzetih PCR uzoraka, prilicno sam siguran da je bar dva puta uradjeno pogresno. Poslednji put ne znam da li mi je dotakla nepce onim stapicem uopste, a znali su mozak da cackaju. Zato se vise ne cudim velikom broju negativnih rezultata kod pozitivnih ljudi.

Link to comment
On 10.6.2021. at 13:53, Leia said:


Znas li mozda kojom vakcinom je vakcinisana? 

U stvari zanima me efikasnost vakcina generalno i neki presek poredjenje, gde li mogu procitati nesto pouzdano o tome zna li neko?
 

 

Ovde imaš tabelu za vakcine koje su za sada odobrene u EU, čini mi se OK. Prva kolona je procenat zaštite posle jedne doze, druga posle potpune vakcinacije, treća je sprečavanje teže kliničke slike i četvrta broj dana nakon potpune vakcinacije do potpunog dejstva.

 

  • Hvala 2
Link to comment
 
Polako, sacekajmo EXIT, nije dovoljno ljudi pomrlo
 
edit: jeri ima neko da ste culi  od Astra Zenekovaca da je pokupio virus i najebo posle vakcine?
Ja sam bolovao krajem aprila i u maju, vakcinisan kineskom, imao srednje tešku kliničku sliku, jaka upala pluća, čak i uvećana leva komora srca, što se na kraju, kao i upala pluća, povuklo. Bez hospitalizacije, ali sam imao nekoliko baš teških dana. Elem, po čekaonicama kovid ambulanti i rendgena, ljudi razgovaraju, pa i na temu vakcinacije. Što se tiče Sinofarma, po mojoj proceni, ako nas je npr desetak u čekaonici, dvoje - troje ga je primilo. Što se tiče ostalih vakcina, sreo sam samo jednog vakcinisanog Astrom, čovek ima 70 godina i imao je upalu pluća, čini mi se jaču nego ja. Ostale vakcine nisam sretao, što ne znači da ih nema...

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

  • Hvala 2
Link to comment

Uvek će se neko razboleti, zato i imamo te procente efikasnosti, tj vakcina suštinski umanjuje verovatnoću. Niska efikasnost Sinofarmma, plus veliki udeo te vakcine u populaciji, rezultuju utiskom da vakcina ne valja ništa. Ali u društvu u kom većina nema nameru da se vakciniše i od nekog kolektivnog imuniteta nema ništa, treba ići na individualni imunitet, tj na efikasnije vakcine, što nas dovodi do Fajzera... Opet anegdotalno: moja žena je fajzerovana, čim sam došao kući sa pozitivnim rezultatom testa (bio je antigenski), a ona izmerila temperaturu 37.1, nagovorio sam je da se i ona javi lekaru. Test negativan, krvna slika dobra, pluća čista. Ostala je zdrava, iako se nismo razdvajali, nego me je negovala sve vreme. Par dana pre mog testa imali smo dvojicu prijatelja u gostima, višesatno druženje u prostoru sa zatvorenim prozorima. Nevakcinisan prijatelj se zarazio, imao temperaturu i gubitak ukusa i mirisa, bez upale pluća, a drugi prijatelj, vakcinisan Astrom nije.

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka



  • +1 3
Link to comment

Očekuje se da članovi kriznog štaba dodatno popuste mere i dozvole održavaje matura, svadbi i drugih proslava i okupljanja uz određene epidemiološke mere.

 

 

 Danas na Jelen salasu kod Palica ima 2 svadbe, jedna 100, druga 30 ljudi... :D  Toliko o merama i "dozvolama" za proslave i svadbe.

Link to comment
11 minutes ago, Milosh76 said:

Očekuje se da članovi kriznog štaba dodatno popuste mere i dozvole održavaje matura, svadbi i drugih proslava i okupljanja uz određene epidemiološke mere.

 

 

 Danas na Jelen salasu kod Palica ima 2 svadbe, jedna 100, druga 30 ljudi... :D  Toliko o merama i "dozvolama" za proslave i svadbe.

Proslava mature moze,  a maturski ispit pod strogim merama.  Samo nekoliko ucenika u ucionici,  dezurala je cela skola.  Koliko su covek sati skrcali samo na to.  A sad matura moze 

Link to comment
8 minutes ago, Sandradjer said:

Proslava mature moze,  a maturski ispit pod strogim merama.  Samo nekoliko ucenika u ucionici,  dezurala je cela skola.  Koliko su covek sati skrcali samo na to.  A sad matura moze 

Tudji coveksati ne bole onog ko ih delegira, ako ih ne plaća...

  • Haha 1
Link to comment

ponavlja se situacija od prošlog juna, kada su takođe bile dozvoljene proslave matura i svadbe sa živom muzikom

- no još veći problem su napravile proslave 30-40-50 godina mature :D nadam se da će barem to ovog puta biti zabranjeno

- ivent industrija pujda blesića na krizni štab :happy: siguran sam u to, da se dozvole koncerti pinkovih zvezda po klubovima širom srbistana ovog leta, exit je već dozvoljen ali ako dozvole 50 koncerata x 500 uglavnom avaxa, biće veselo u julu/avg još sa ovim indijskim sojem :ph34r:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...