Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Sedmodnevni prosek dnevnog broja slučajeva u Britaniji počeo je da ide nagore posle 5. maja. U tom trenutku indijska varijanta bila je u Londonu već na 38% sekvenciranih slučajeva. U drugim delovima Engleske bila je na 17% (jedan region), oko 10% (tri regiona), oko 4-5% (tri regiona) ili ispod 1% (jedan region).

 

https://ig.ft.com/coronavirus-chart/?areas=gbr&areasRegional=usny&areasRegional=usnj&areasRegional=usca&areasRegional=usnd&areasRegional=ussd&areasRegional=usmi&cumulative=0&logScale=0&per100K=0&startDate=2021-04-01&values=cases

 

https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/984274/Variants_of_Concern_VOC_Technical_Briefing_10_England.pdf (strana 23)

 

Naravno da je širenje indijske varijante moguće dok ukupni brojevi opadaju.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Ovaj masovni povratak na posao nije baš briljantna ideja - kod mene je vakcinisana koleginica pokupila virus od tinejdžera, imala dva tri dana manju temperaturu, testirala se dva puta - oba puta pozitivna, i sad joj je dobro, ali ostala je kod kuće.

 

Problem je što se pola firme srelo s njom i sa još dvoje koji imaju slične simptome, maske ne nosimo baš revnosno jer ćemo se ugušiti pošto nam ne puštaju klimu.... biće da su poranili sa pobedom nad koronom.

 

A naša firma na globalnom nivou ne planira povratak pre kraja godine, eventualno ko baš hoće da šizne može u septembru, a mi još malo pa sopstveni soj.

 

Ja sam se vratila kući, nek me mrze, nek me zove HR, ali - zaista mi ne treba kovid vol2, pa makar i lakši. Odlaziću kad moram i to je to za sada.

 

 

  • +1 4
Link to comment

A tek dolaze mature na red. Prosle godine se pola mog odeljenja zarazilo na maturi. Ove godine sa zaraznijom varijantom ocekujem jos veci talas nego proslog leta. Kako ce onda objasniti narodu i naterati ga da se opet vakcinise na jesen ja ne znam

Link to comment
13 minutes ago, de Sisti said:

Kako ce onda objasniti narodu i naterati ga da se opet vakcinise na jesen ja ne znam

 

3000 za gospodina?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, angelada said:

vakcinisana koleginica pokupila virus 


Znas li mozda kojom vakcinom je vakcinisana? 

U stvari zanima me efikasnost vakcina generalno i neki presek poredjenje, gde li mogu procitati nesto pouzdano o tome zna li neko?
 

Link to comment
On 7.6.2021. at 12:43, Mos said:

Ma nema teorije da nije već tu.

 

Polako, sacekajmo EXIT, nije dovoljno ljudi pomrlo

 

edit: jeri ima neko da ste culi  od Astra Zenekovaca da je pokupio virus i najebo posle vakcine?

Edited by Caligula
Link to comment
38 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa ako je pozitivna, a ima blage simptome onda vakcina deluje?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Naravno. Već sam htela da kažem da je firma šašava što nas je sve vratila na posao, a nju je maltene sve prošlo, tipa tri - četiri dana blagi tempiš i to je to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...