Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

pa gotova je korona. osim na maratonu, e tu je situacija! uopshte taj koncept da pushtash cele hale ljudi u zatvorenom, a onda se dozivljavash na ulici, sa smanjenim kapacitetom jer korona, to je vec malo hevi. pri chemu inspekcija odvaljuje radnje po gradu sa prebrojavanjem ljudi unutra :blink:

sent from bubamoto

Link to comment
Quote

Poslednji uzorci koje smo obrađivali da bismo dokazali prisustvo različitih varijanti u Srbiji su pokazali da za sada dominira britanski soj i nismo potvrdili nijedan drugi soj, odnosno nijedan uzorak sa indijskim sojem, navodi za RTS Aleksandra Knežević iz Instituta za mikrobiologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta u Beogradu.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4397832/koronavirus-srbija-indijski-soj.html

 

Inače, baš se puno uzoraka virusa sekvencira kako bi se utvrdila rasprostranjenost opasnih varijanti, takoreći lideri smo.

 

NwWZ4n2.png


https://covidcg.org/?tab=global_sequencing

Link to comment
50 minutes ago, gospa buba said:

pa gotova je korona. osim na maratonu, e tu je situacija! uopshte taj koncept da pushtash cele hale ljudi u zatvorenom, a onda se dozivljavash na ulici, sa smanjenim kapacitetom jer korona, to je vec malo hevi. pri chemu inspekcija odvaljuje radnje po gradu sa prebrojavanjem ljudi unutra :blink:

sent from bubamoto
 

 

Ja sam digla ruke od pekare kod posla a volela sam njihov trougao sa sirom. Kad dođem ujutro red po 20 ljudi - jer može biti samo jedno unutra.

Link to comment

Avioni, kamioni, kule, gradovi.

 

Srbija:

Quote

[Aleksandra Knežević iz Instituta za mikrobiologiju i imunologiju Medicinskog fakulteta] Ističe da sekvenciranje nije postupak koji se završava za dan, već da se radi više dana – nekoliko dana traje priprema uzorka, zatim nekoliko dana se obrađuje u mašini, pa opet nekoliko dana traje opsežna bioinformatička analiza.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4397832/koronavirus-srbija-indijski-soj.html

 

Island:

 

Quote

 

Island je genetski sekvencirao sve potvrđene slučajeve zaraze korona virusom u zemlji od početka pandemije, što je ključno u vrijeme pojave novih sojeva korona virusa...

“Samo sekvenciranje traje relativno kratko”, objašnjava šef Geneticsova laboratorija Olafur Thor Magnusson. “Otprilike tri sata su dovoljna da odredimo soj virusa”.

Cijeli proces, od izoliranja DNK do sekvenciranja traje oko dan i pol.

 

https://balkans.aljazeera.net/news/world/2021/1/18/island-genetski-sekvencirao-sve-slucajeve-covida

Edited by vememah
  • +1 4
  • Haha 2
Link to comment

Kažu upućeni da je ukupno u Srbiji od maja prošle godine dosad sekvencirano celih 200 uzoraka virusa (dakle prosečno jedan na dva dana), što je naravno nedovoljno za bilo kakvo epidemiološko praćenje raširenosti varijanti. To međutim naravno ne sprečava ovakve naslove.

 

Quote

Mikrobiolog otkriva za RTS da li je indijski soj stigao u Srbiju

 

Link to comment
3 hours ago, angelada said:

 

Ja sam digla ruke od pekare kod posla a volela sam njihov trougao sa sirom. Kad dođem ujutro red po 20 ljudi - jer može biti samo jedno unutra.

pa mislim ili je gotovo ili nije gotovo. ako jeste, nemoj zajebavat narod. ako nije, isto :dry:

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, angelada said:

 

Ja sam digla ruke od pekare kod posla a volela sam njihov trougao sa sirom. Kad dođem ujutro red po 20 ljudi - jer može biti samo jedno unutra.

 

 

ima pekara u kojima je neki virus odavno

 

unKp8lP.jpg

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...