Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, Filozof manijak said:

I kako ćemo sad, pošto država ne može da sprovede navedene mere?

 

Nikako. Sa lockdown-om ili bez njega, isto nam se pise. U logici su stvari jednostavne, ako hoces da dodjes do resenja moras prvo da razumes sta je problem. Ovde ocigledno nije problem tip mera vec efikasnost njihovog sprovodjenja. Drugim recima, mozes da uvedes mere kakve god hoces, one su mrtvo slovo na papiru ako ih ne sprovodis. A vi biste sada da drzava koja je nesposobna da sprovede bilo koje mere kaznjava stanovnistvo rigoroznim merama jer ona sama nije sposobna da ispuni ono sto je propisala. To je i besmisleno i promaseno, da ne govorim o tome sto je neposteno.

  • +1 8
Link to comment

Ne slažem se, bolje i nepoštene rigorozne mere nego nikakve. Nebitno je poštenje i da li neko smatra jesu li mere besmislene, jedino bitno je sačuvati ljudske živote u konačnici, jer je to resurs ove raspale države koji ubrzano nestaje.

 

 

Esid: btw, meni je nepošteno da mesecima živim kao poslednji nolajfer na relaciji kuća-poso, poso-kuća, dok se drugi provode po žurkama i skijalištima, a kad mojoj devojci pukne čir nema mesta u bolnici, niti ambulantnih kola. Jbg, život nije fer

Edited by Filozof manijak
  • +1 7
Link to comment
13 minutes ago, mlatko said:

a šta treba da se radi po tebi?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Da se poštuju mere koje su već na snazi. Mada su i one prilično rigorozne kad bi se poštovale. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Misko said:

naravno da je neposteno, ali, nemamo  bas neke opcije..

 

Imamo. Napisao sam pre desetak minuta. Ponovicu, tip mera za nas nije relevantna kategorija za razmisljanje, relevantna kategorija je sposobnost i dobra volja drzave da mere sprovodi dosledno. Ako smisle taj lockdown verovatno cu ga postovati jer nemam drugog izbora ali samo zbog toga, da imam drugog izbora boleo bi me kurac da ga postujem. Da im ja jebem mater lopovsku nesposobnu, zbog njihovih kafedzija, gradjevinskih projekata i debila kojima su stvorili okruzenje da mogu sve sto hoce ja sad treba uredno vakcinisan da ne mogu da izadjem iz kuce. Neka daju dozvole svima koji imaju potvrdu da su zavrsili s vakcinacijom da za njih lockdown ne vazi pa neka ga uvode koliko hoce i kad hoce.

  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Filozof manijak said:

I kako ćemo sad, pošto država ne može (ili neće) da sprovede navedene mere?

 

Nikako, tj svakako. Odnosno kao i do sada. Voda teče™. 

 

Epilog ove naše tužne priče biće ko preživi pričaće. Stoga ko god ima gram mozga neka se prijavi za vakcinisanje a zatim u svoj babl, bez mnogo obaziranja šta se dešava okolo.

  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Friend said:

 

Ovo podebljajte i zavrsavajte tupljenje i nazovi diskusiju sta bi trebalo kad stvari jesu jako jednostavne.

 

 

i sta sad .. teorija je odlicna, a praksa ne postoji

resenje ?

 

jbmu ... ako treba da biram izmedju nema mera/soft mere/racionalnih mera koje drzava svojim aparatom nije u stanju da sprovede, gde ce povlasceni i kreteni koji odbijaju da priznaju epidemiju da se izivljavaju a normalan svet da sedi kod kuce i povremeno promoli nos i onoga sto ova kvazidrzava moze da sprovede, biram drugo ... barem da ovi povlasceni budu manje povlasceni i vidljiviji a kreteni da malo posede kod kuce

 

mozda im dodje iz dupeta u glavu

ne sumnjam da je/ce biti, promasaj i jedno i drugo

 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne slažem se, bolje i nepoštene rigorozne mere nego nikakve. Nebitno je poštenje i da li neko smatra jesu li mere besmislene, jedino bitno je sačuvati ljudske živote u konačnici, jer je to resurs ove raspale države koji ubrzano nestaje.

 

 

Esid: btw, meni je nepošteno da mesecima živim kao poslednji nolajfer na relaciji kuća-poso, poso-kuća, dok se drugi provode po žurkama i skijalištima, a kad mojoj devojci pukne čir nema mesta u bolnici, niti ambulantnih kola. Jbg, život nije fer

 

I meni je neposteno da 15 meseci ne mogu da radim posao od kojeg zivim vec nas moja bolja polovina izdrzava, tek bi mi bilo neposteno da ponovo ne mogu da vidjam majku koja zivi sama i svasta joj nesto treba a u martu ce da napuni 83. Svako od nas ima neku muku koju pokusava da resi u datim okolnostima, to je nebitno za bilo koga osim za nas. Tema je da li lockdown ima smisla ili ne, za sve drugo postoji topik o licnim pricama u doba korone na istom ovom podforumu.

 

Na prvi pasus ne bih da odgovaram, na mrtve i tugaljive parole se ne odgovara.

Edited by harper
Link to comment

Tema je zapravo bila ima li zarazavanja u kaficima, u tri reci. Naravno, misli se na sve sta kafici™ podrazumevaju. Pa se onda pisalo kako se ljudi zarazavaju na poslu, u skoli i svugde gde mora, a za kafic™ niko ne zna ni jedan slucaj.

 

O lokdaunu smo pisali u mnogo navrata ranije - da ako mora da se desi, treba pametno da se sprovede i da ne moze da traje dugo. Sto je naravno ovde nemoguca misija.

 

Inace, jasno je da je ovo pre svega krivica drzave. Ljudi se ponasaju kako znaju, neki kao sebicna stoka a neki drugi kao ljudi sa savescu.

 

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Овде на форуму неки имају отклон од реалности па мисле да се затварањем све решава. Да је тако не бисмо прошло лето имали шта смо имали. Било каквим затварањем одлаже се само оно неизбежно а то је или ћемо имунитет стећи кроз заражавање или кроз вакцинисање. Вирус неће нестати. Тако да ништа не значи затварање ако га не прати обавезна вакцинација становништва по етапама.

  • +1 1
Link to comment

dakle nachelno smo za neke mere dok se ne obavi vakcinacija? koja vakcinacija? koliko,kako i koga vakcinacija? djura ce ti oprostiti shto te tukao vakcinacija? ovde ce se vakcinisati u naj roze scenariju do 2M ljudi. to je nishta.


edip. isprazni ridza autobus brze neg pandemija, dok si reko dobar dan :rolf:

sent from bubamoto





Link to comment
Just now, Хетерија said:

 Тако да ништа не значи затварање ако га не прати обавезна вакцинација становништва по етапама.

 

Ovo je ideja koju sam želeo da iznesem, verovatno se nisam najbolje odrazio.

Prisilna vakcinacija celokupnog stanovništva (koje nema medicinske razloge da ne primi vakcinu) i za to vreme lockdown, totalna zabrana kretanja izmedju naselja. Nešto kao sedemdesetih za vreme epidemije variole vere. 

 

Najveći problem u ovom hipotetićkom planu je trenutni nedostatak vakcina u potrebnom broju.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

dakle nachelno smo za neke mere dok se ne obavi vakcinacija? koja vakcinacija? koliko,.kako i koga vakcinacija? djura ce ti oprostiti shto te tukao vakcinacija? ovde ce se vakcinisati u naj roze scenariju do 2M ljudi. to je nishta.

sent from bubamoto
 

 

Više. U ovom trenutku je vakcinisano preko 1.2m, a još nisu ucenjeni naprdnjački kadrovi. Tu je bazen od bar pola miliona koji će poslušno zadići rukav, a svakako će se vremenom prijaviti minimalno još milion. Brojka od tri miliona vakcinisanih do nekog maja je više no izvesna.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...