Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, Forest said:

 

Ako se nastavi trend od poslednjih 8 nedelja, smrtnost bi trebalo da se vrati u redovne okvire za ~3 nedelje.

 

Na osnovu ovih podataka, u januaru je ukupan broj umrlih na nivou cele zemlje verovatno bio veći za oko 4,500 u odnosu na višegodišnji prosek za januar, a to ćemo znati 25. februara kada izađu zvanični podaci Zavoda za statistiku. To znači da je od početka epidemije do kraja januara bilo oko 18,000 smrti više od uobičajenog.

 

Nadam se da će sa daljom vakcinacijom kraj februara označiti i kraj ovog horora pa da Miloš76 uskoro stvarno svečano zatvori ovu odvratnu temu.

 

U januaru je bilo oko 375 sahrana viska, pomnozeno sa 7.5-8, u Srbiji je bilo npr 2800-3000 viska umrlih (od korone zvanicno 800, nastavlja se racio korona/visak umrlih manji od 30%).

 

Od aprila do januara, visak sahrana u Beogradu oko 2250, sto je 17-18 hiljada viska na nivou Srbije (od korone zvanicno 4 hiljade, korona/visak umrlih <25%).

 

image.png.5095daab779538399e24290b9ef9c64e.png

 

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment
Dizač tegova :isuse:
 
Švarci je trenutno jedan od najrazložnijih i najpametnijih javnih ličnosti na Internetu... Bukvalno, iz svega što priča izbija pamet na sve strane... Jako je veliko sranje što se nikad nij mogao kanditivati za predsednika USA, ceo svet bi dobio jako, jako mnogo sa takvim likom na predsedničkom mestu najmoćnije zemlje na svetu...
 
I još jednom, dizač tegova, jbt... :isuse:
Ja sam zaista oduševljen.
A čovek zapravo samo sveo sve na najprostije činjenice i krenuo odatle.
Biće da je uvek bio dovoljno[emoji769] pametan.
Ni manje ni više.
Sad se prisećam kako je Walter Hill posle Read Heat pričao da mu je bila super saradnja na filmu.
Ja mislio:
Kakva bre saradnja sa "dizačem tegova"...


.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, renne said:

a kafane rade do 23, jer džidipi

Није ствар само у БДП-у, за кафане као кафане лично ми је свеједно, јер нешто и не идем у њих, осим у специјалним приликама. Губи се из вида да многи радници морају да намакну сваког месеца за кирију + за основне потребе. Нама што имамо решено стамбено питање може да се све "позатвара", преживећемо некако.... Морала би нека општа солидарност пре таквог затварања, а не верујем да би је "рентијери" показали.

  • +1 2
Link to comment

Nema na ovom forumu previše empatije za one koji rade u uslužnim delatnostima koje ne mogu da se obavljaju iz tople fotelje™.

 

Pričao skoro s direktorom lanca restorana/menzi koje se nalaze u okviru firmi i poslovnih zgrada koje sad zvrje prazne. Iz petnih žila se trude da nikog ne otpuste, pojačali su ketering i dostavu koliko god su mogli i dogovorili se s radnicima da alternativno idu na prinudne odmore od po 2 nedelje dok se ne sredi situacija.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

ja sam mislila da je bolje da se onih 100 evra i svi evri posle daju kome treba, a ne za marketing u sklopu beatifikacije zivog sveca. chisto sumnjam da nije drzava mogla poshteno i razumno da podrzi rizichne profesije. al ima onda ko bi morao da se stisne, a njima nije do stiskanja.

sent from bubamoto

  • +1 5
Link to comment

Svi treneri u teretanama za koje znam (a znam ih desetak iz više raznih priča) rade na crno jer gazde neće da ih prijave. Dok teretane nisu radile, nisu dobijali ništa. Da je država tu i htela nešto da uradi, ne znam kako bi tačno to uradila.

 

I sad, krive su gazde, al zaposleni ispaštaju.

Link to comment

ne znam, udruzili smo se u drzavu josh onomad da ne upadnemo u vulkan i da nas ne izede dinosaurus, tek od skorije i da se nadjemo svojima u nevolji, pa valjda nismo vichni.

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, Sammael said:

Nema na ovom forumu previše empatije za one koji rade u uslužnim delatnostima koje ne mogu da se obavljaju iz tople fotelje™.

 

Pričao skoro s direktorom lanca restorana/menzi koje se nalaze u okviru firmi i poslovnih zgrada koje sad zvrje prazne. Iz petnih žila se trude da nikog ne otpuste, pojačali su ketering i dostavu koliko god su mogli i dogovorili se s radnicima da alternativno idu na prinudne odmore od po 2 nedelje dok se ne sredi situacija.

normalno, jer je sada lakše naći dobrog programera nego dobrog kuvara, ako ih otpuste sada ugasili su kada se mere ublaže tj ukinu za 2 najviše 3 meseca :happy:

Link to comment
ja sam mislila da je bolje da se onih 100 evra i svi evri posle daju kome treba, a ne za marketing u sklopu beatifikacije zivog sveca. chisto sumnjam da nije drzava mogla poshteno i razumno da podrzi rizichne profesije. al ima onda ko bi morao da se stisne, a njima nije do stiskanja.

sent from bubamoto


E pa to, da ovde nisu secikese. Ja nemam problem da mi nisu dali 100evra pa da su time pokrili u smislu nekog skidanja poreza ili pomoći uslužnim...
Pričao malo sa poznanikom koji drži kafić u kraju kod koga svratim na kafu i jošte nešto.
On mi kaže:
Brate, samo budi redovan, tako mi činiš.

Vidim da je u problemu, plus manji promet znači manje napojnice, kelneri računaju na to...
Meni izgleda da su se ljudi dosta "odvikli" od poseta kafićima, pabovima, ono redovno, ne u naletima...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 3
Link to comment

Danas, osmi dan posle druge doze dobio temperaturu, bol u grlu, curenje iz nosa.
Pregledali me u covid ambulanti, uzeli analize, sad čekam rezultate


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Tužno 2
Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

E pa to, da ovde nisu secikese. Ja nemam problem da mi nisu dali 100evra pa da su time pokrili u smislu nekog skidanja poreza ili pomoći uslužnim...
Pričao malo sa poznanikom koji drži kafić u kraju kod koga svratim na kafu i jošte nešto.
On mi kaže:
Brate, samo budi redovan, tako mi činiš.

Vidim da je u problemu, plus manji promet znači manje napojnice, kelneri računaju na to...
Meni izgleda da su se ljudi dosta "odvikli" od poseta kafićima, pabovima, ono redovno, ne u naletima...

.... Shiit has hit the fan!
 

Meni to recimo, strasno fali..meni je toveliki ventil u zivotu bio,a ne idem vec cetiri meseca, i, da fali, fali..problem je sto sa ugostiteljma ne mogu d aimam empatiju, kada nisu nipokusali da sprovedu bilo kakve mere, cast izuzecima..

Link to comment
15 minutes ago, steins said:

Danas, osmi dan posle druge doze dobio temperaturu, bol u grlu, curenje iz nosa.
Pregledali me u covid ambulanti, uzeli analize, sad čekam rezultate


Sent from my iPhone using Tapatalk

o ti si bash navalio :ohmy:

 

javljaj brate druze.

  • +1 3
Link to comment

Supruga dan posle revakcinacije (Fajzer) dobila temperaturu koja je isla do 38.5, malaksala, bolovi u misicima... posle 24 h sve u redu i kaze da se odavno nije tako dobro osecala.

 

Ja 15 dana posle prve doze (Kinez) neka sitna temperatura i stomacne tegobe koje mogu biti posledica toga sto sam drcna svinja i jedem sve na sta naidjem po kuci.

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...