Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Pa znam, al van pameti mi je da sa pije antibiotik ako nema nikakvih indikacija za to. Čovek je imao blago povišenu temp (37 sa nešto), ne kašlje, samo ga boli grlo, i malaksao je. Pluća čista.
ne daje se hemomicim (samo) zato shto je antibiotik, nego radi i neke druge poslove, chini mi se. vec se postavljalo to pitanje.

sent from bubamoto

Link to comment
5 minutes ago, Sammael said:

Pa znam, al van pameti mi je da sa pije antibiotik ako nema nikakvih indikacija za to. Čovek je imao blago povišenu temp (37 sa nešto), ne kašlje, samo ga boli grlo, i malaksao je. Pluća čista.

 

Korona napada pluca, hemomicin sluzi da osnazi organizam da moze da se brani, posto leka za koronu nema, makar probaju da sprece sirenje na pluca i samo zapalenje pluca.

Nije samo  hemomicin, ima tu i drugih kombinacija lekova.

 

Tako se leci korona svuda, po preporuci SZO...

Link to comment
5 minutes ago, Sammael said:

Pa znam, al van pameti mi je da sa pije antibiotik ako nema nikakvih indikacija za to. Čovek je imao blago povišenu temp (37 sa nešto), ne kašlje, samo ga boli grlo, i malaksao je. Pluća čista.

Kćerka moje kume (upravo "boluje"), samo kašlje, ali pluća čista.

Lekar joj rekao da apsolutno nema potrebe da pije antibiotike. Nalazi krvi ok, pluća ok, zašto bi i pila.

  • +1 1
Link to comment

koliko znam, kod nas se antibiotici daju da bi se sprecila komplikacija u vidu bakterijske infekcije, koja se moze nadovezati na virusnu i izazvati ozbiljne probleme. medjutim, cesto se pominje da je u mnogim drugim zdravstvenim sistemima upotrba antibiotika u ranim fazama mnogo opreznija, jer se njihovim precestim koriscenjem moze stvoriti rezistencija i buduci nemali rizik.

 

  • +1 1
Link to comment
koliko znam, kod nas se antibiotici daju da bi se sprecila komplikacija u vidu bakterijske infekcije, koja se moze nadovezati na virusnu i izazvati ozbiljne probleme. medjutim, cesto se pominje da je u mnogim drugim zdravstvenim sistemima upotrba antibiotika u ranim fazama mnogo opreznija, jer se njihovim precestim koriscenjem moze stvoriti rezistencija i buduci nemali rizik.
 
od 15 dana kontrolisane upotrebe necheg se nece stvoriti rezistencija sigurno.

sent from bubamoto

Link to comment
19 minutes ago, Sammael said:

Pa znam, al van pameti mi je da sa pije antibiotik ako nema nikakvih indikacija za to. Čovek je imao blago povišenu temp (37 sa nešto), ne kašlje, samo ga boli grlo, i malaksao je. Pluća čista.

 

Verovatno na osnovu procene rizika, pa se oceni da je rizik manji ako se popije kutija AB, umesto pridruženih upala već napadnutih pluća (nečega) i uz limitirane uslove za lečenje i praćenje svih pacijenata u optimalnoj meri,  verujem da su retki lekari koji prepišu AT zato što su đubrad ili ne znaju kad ga treba prepisati. 

Edited by Taihoskopija
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

od 15 dana kontrolisane upotrebe necheg se nece stvoriti rezistencija sigurno.

sent from bubamoto
 

bar dva obavestena lekara, jedan domaci i jedan inostrani, su rekli da je to praksa u nasim krajevima, ali ne i drugde.

tako da svakako mi imamo nase razloge, a oni njihove.

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...