Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Mil@n said:

Ludilo mozga jedno veliko. Nažalost, jedna od tekovina zatvaranja svega i viška vremena uz internet jeste upravo ovaj najveći-ikad talas sisanja tih (anti)propagandnih sranja, antikoronizma, antivakcinizma, al u suštini je stvar vrlo prosta i nikad-ne-bi-rekao ali terminator možda i najbolje i najslikovitije a svakom mozgu prijemčivo - objasnio suštinu.
 

 

 

Ja ovo što si postavio poslala jednom rođaku. Kaže on "ne sluša dizače tegova" :D. Kažem ja, nije to suština, pročitaj pažljivije, ali jok. A on sluša po yt neke noname likove :isuse:. Ništa ne pomaže.

Tačno da se rokneš :frust:

Link to comment
19 minutes ago, de Sisti said:

Margina je 1.0 coi, proizvodjac testova Roche Diagnostics, tako pise u ponudi, ozbiljna je lokalna laboratorija, tako da ne razumem ni ja ove rezultate. Danas sam morao da organizujem takmicenje pa nisam stigao da sracunam procenat ljudi sa antitelima, a kasnije su svi pokupili svoje papire. Jbg

 

@Milosh76

 

 

U Beo-labu je margina 1.4 ja radio IgG 13.1.  radicu opet 13.2. cisto da vidim da li se nesto menja :D  Iz bolnice sam izasao 12.12.   tako sve na mesec dana. Jedino ako bude visi nego prosli put, me "sprecava" da se vakcinisem.

Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Rasprava je bila na temu da je jako protiv ove vakcine tj ovih za covid, "da je pitanje da li je covid gori ili veće ili iste smrtnosti kao oobičan grip" (kad to neko spomene dobijem momentalnu želju da toj istoj osobi štanglu saspem u tintaru), i pošto sam dokumentovao statistički razliku u broju mrtvih ove godine i prošlih (hvala forumu) čovek je rekao da misli da je razlika u mrtvima ne zbog covid mrtvih već ovih ostalih od ostalih bolesti koji ne dobijaju adekvatnu pažnju

 

Bravo, serem mu se u mozak. A zbog cega ostale bolesti ne dobijaju adekvatnu paznju po njemu? Zbog sira i vojne muzike ili mozda zbog kriticnih pacijenata obolelih od kovida? Onog istog kovida sto je isti kao grip. :lolol: Samo jedan aplauz za morone od mene.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
51 minutes ago, az67 said:

image.thumb.png.41cacd88aaddf48b496781c35f7a7915.png

 

image.png.84322b9fa35fcf5ec7c709fcce04e7b2.png

 

Ako se nastavi trend od poslednjih 8 nedelja, smrtnost bi trebalo da se vrati u redovne okvire za ~3 nedelje.

 

Na osnovu ovih podataka, u januaru je ukupan broj umrlih na nivou cele zemlje verovatno bio veći za oko 4,500 u odnosu na višegodišnji prosek za januar, a to ćemo znati 25. februara kada izađu zvanični podaci Zavoda za statistiku. To znači da je od početka epidemije do kraja januara bilo oko 18,000 smrti više od uobičajenog.

 

Nadam se da će sa daljom vakcinacijom kraj februara označiti i kraj ovog horora pa da Miloš76 uskoro stvarno svečano zatvori ovu odvratnu temu.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Meazza said:

 

Bravo, serem mu se u mozak. A zbog cega ostale bolesti ne dobijaju adekvatnu paznju po njemu? Zbog sira i vojne muzike ili mozda zbog kriticnih pacijenata obolelih od kovida? Onog istog kovida sto je isti kao grip. :lolol: Samo jedan aplauz za morone od mene.

eh, ne pratis. ljudi prave guzvu zato sto su ih mediji, gejc, drzava... zastrasili i podigli frku. tako da u redovima stoje panicari, a u bolnice smestaju zbog obicne kijavice i hipohondrije, pa onda nema mesta za ozbiljne pacijente.

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Ja ovo što si postavio poslala jednom rođaku. Kaže on "ne sluša dizače tegova" :D. Kažem ja, nije to suština, pročitaj pažljivije, ali jok. A on sluša po yt neke noname likove :isuse:. Ništa ne pomaže.

Tačno da se rokneš :frust:

Dizač tegova :isuse:

 

Švarci je trenutno jedan od najrazložnijih i najpametnijih javnih ličnosti na Internetu... Bukvalno, iz svega što priča izbija pamet na sve strane... Jako je veliko sranje što se nikad nij mogao kanditivati za predsednika USA, ceo svet bi dobio jako, jako mnogo sa takvim likom na predsedničkom mestu najmoćnije zemlje na svetu...

 

I još jednom, dizač tegova, jbt... :isuse:

  • +1 4
Link to comment

bogami deco spremte se spremte, puna 88ica Y hromozoma raznih uzrasta, maske zbachene, nosine se pipaju, nokti se grizu, prkosno se pogledom strelja maskirano roblje.

treba ovaj talas oslobodjenja iskoristiti za osvajanje nekih teritorija spaljivanje poreske uprave uchenje pameti itakoto s_w.gif

nout tu self. pochni da idesh peshke. opet dry.png

sent from bubamoto



  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Vučić: Srbija će investirati koliko god bude potrebno da bi do kraja godine počela da proizvodi vakcinu Sputnjik V

Objavljeno: 5.02.2021

Srbija će investirati koliko god bude potrebno sredstava kako bi do kraja godine počela da proizvodi rusku vakcinu protiv koronavirusa "Sputnjik V", izjavio je danas predsednik Aleksandar Vučić agenciji Rojters.

On je rekao da je sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom postigao načelni dogovor o pokretanju proizvodnje koju je opisao kao "komplikovanu i tešku".

"U ovom trenutku nemamo (proizvodne) kapacitete (za Sputnjik V), ali ćemo ih izgraditi. Nije važno koliko će koštati, uložićemo", kazao je Vučić.

Naveo je da će cilj Srbije biti da proizvodi rusku vakcinu ne samo za sopstvene potrebe, već i za izvoz u zemlje regiona.

Tim ruskih stručnjaka, podseća Rojters, trebalo bi da poseti Srbiju sledeće nedelje radi razgovora o lokalnoj proizvodnji vakcine "Sputnjik V".

Rojters navodi da je Srbija jedna od prvih evropskih zemalja koja je počela masovnu vakcinaciju, sa milion kupljenih doza vakcine kineske državne kompanije Sinofarm.

Agencija ocenjuje da je zemlja na taj način "profitirala od bliskih veza s Kinom koja je investirala milijarde u Srbiju".

"Sa više od 530.000 ljudi vakcinisanih protiv korona virusa, što čini oko 7,5 odsto stanovništva, Srbija je na četvrtom mestu u svetu po stopi vakcinacije na 100 osoba, iza Izraela, Velike Britanije i SAD", navodi Rojters.

Američka agencija podseća da Srbija očekuje da tokom februara dobije 200.000 doza vakcine "Sputnjik V", 500.000 doza vakcina kineske firme Sinofarm, oko 90.000 doza vakcine kompanija Fajzer i Biontek , kao i prvu količinu od 100.000 doza vakcine kompanije Astrazeneka.

Vučić je rekao da će Srbija ove godine za nabavku dovoljne količine vakcina izdvojiti izmedju 200 i 300 miliona evra, odnosno do 0,7 odsto bruto domaćeg proizvoda, podseća Rojters.

 

https://insajder.net/sr/sajt/vazno/22630/Vučić-Srbija-će-investirati-koliko-god-bude-potrebno-da-bi-do-kraja-godine-počela-da-proizvodi-vakcinu-Sputnjik-V.htm

Edited by vememah
Link to comment
50 minutes ago, gospa buba said:

bogami deco spremte se spremte, puna 88ica Y hromozoma raznih uzrasta, maske zbachene, nosine se pipaju, nokti se grizu, prkosno se pogledom strelja maskirano roblje.

treba ovaj talas oslobodjenja iskoristiti za osvajanje nekih teritorija spaljivanje poreske uprave uchenje pameti itakoto s_w.gif

nout tu self. pochni da idesh peshke. opet dry.png

sent from bubamoto


 

 

To su ovi iz Železnika,Makiša i Žarkova.

Njima je maska najmanji problem.:Jova:

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

Bravo, serem mu se u mozak. A zbog cega ostale bolesti ne dobijaju adekvatnu paznju po njemu? Zbog sira i vojne muzike ili mozda zbog kriticnih pacijenata obolelih od kovida? Onog istog kovida sto je isti kao grip. :lolol: Samo jedan aplauz za morone od mene.

Zavisi iz kog ugla posmatraš. Da nije negirao kovid imalo bi smisla: nekome je bila potrebna "adekvatna pažnja", nije mogao da je dobije i zbog toga je ishod bio takav.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...