Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Kod Hrvata je povećanje broja umrlih u decembru 2020 u odnosu na decembar 2019 bilo 77%

a u Srbiji 97%

u apsolutnim brojevima to povećanje kod nas je bilo za 8500, a u Hrvatskoj za 3200

 

ali eto, papir i worldometer trpe svašta. 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Pre neki dan sam se raspravljao sa drugarom na FB koga znam ceo život, sad je u Zelenoj stranci. Ono, nije najpametniji na svetu, ali nije ni najgluplji. Pošteno radi i tu u lokalu se zalažu za neke ok stvari, deluju u skupštini kao opozicija sa ok predlozima i inicijativama (naravno, ovi sa vlasti ih ne jebu 2% al to nije bitno).

Rasprava je bila na temu da je jako protiv ove vakcine tj ovih za covid, "da je pitanje da li je covid gori ili veće ili iste smrtnosti kao oobičan grip" (kad to neko spomene dobijem momentalnu želju da toj istoj osobi štanglu saspem u tintaru), i pošto sam dokumentovao statistički razliku u broju mrtvih ove godine i prošlih (hvala forumu) čovek je rekao da misli da je razlika u mrtvima ne zbog covid mrtvih već ovih ostalih od ostalih bolesti koji ne dobijaju adekvatnu pažnju. 


Ludilo mozga, jebenog, prosto ne mogu da verujem da sada kada mislim da nema nikoga kome nije najebao neko ili više njih iz okoline - i dalje ima ovih idiota koji furaju i puše ove priče iz ovog posta. A ja još dokon magarac pa objašnjavam sve naveliko. I lepo sam mu objasnio da zbog antivakserskog i ostalog delovanja oko covid njega kao političke ličnosti u lokalu moj glas neće videti u narednih 50 godina i da treba da pazi šta kao "lokalna javna i politička ličnost" piše po internetima i šta propagira.

Edited by Mil@n
  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Ludilo mozga jedno veliko. Nažalost, jedna od tekovina zatvaranja svega i viška vremena uz internet jeste upravo ovaj najveći-ikad talas sisanja tih (anti)propagandnih sranja, antikoronizma, antivakcinizma, al u suštini je stvar vrlo prosta i nikad-ne-bi-rekao ali terminator možda i najbolje i najslikovitije a svakom mozgu prijemčivo - objasnio suštinu.
 

 

EsNU1vWVkAATPCm.jpg

evo nesto vrlo simpaticno sa oatmeala

 

https://theoatmeal.com/comics/believe?fbclid=IwAR3qG5q8Pbyg9l-s0NiqkJ9C0XY8tYiMGIVRj99V8hTIv-VDeSQ--QthBpo

Link to comment
On 1/31/2021 at 13:31, de Sisti said:

Mojoj skoli lokalna laboratorija poslala ponudu da dodju da nas testiraju na antitela. Dosta nas se prijavilo pa cemo videti kakvo je stanje.

 

Edit. Cena 680 din

 

Sinoc se testirali, danas rezultat 0,09 bedno :sad:

Ima dosta ljudi sa antitelima sto onih koji su prelezali sto onih koji pojma nisu imali da su bili zarazeni. Kolega 180, a kaze nije imao nikakve simptome... dal je to moguce nemam pojma

Edited by de Sisti
  • Tužno 1
Link to comment

Pa kakva je to mera 180 :blink:

Moja kuma prebolovala, ima 20 i rekli joj da je to super.

Onaj neki dr što je došao iz Moskve, nakon pelcovanja ima 17 i kaže da je to super i mnogo više nego što imaju oni koji su prebolovali.

E sad mi tek ništa nije jasno.

Link to comment
1 minute ago, dùda said:

Pa kakva je to mera 180 :blink:

Moja kuma prebolovala, ima 20 i rekli joj da je to super.

Onaj neki dr što je došao iz Moskve, nakon pelcovanja ima 17 i kaže da je to super i mnogo više nego što imaju oni koji su prebolovali.

E sad mi tek ništa nije jasno.

 

Nemam pojma stvarno, ima ih nekoliko preko 100

 

Sto kaze kolega, mozda je on prirodna vakcina :D

Edited by de Sisti
Link to comment

Mislim da testovi različitih proizvođača imaju različite granice pa su brojke generalno neuporedive.

 

Ako ste svi testirani istim, onda su poređenja moguća.

Edited by vememah
Link to comment

Margina je 1.0 coi, proizvodjac testova Roche Diagnostics, tako pise u ponudi, ozbiljna je lokalna laboratorija, tako da ne razumem ni ja ove rezultate. Danas sam morao da organizujem takmicenje pa nisam stigao da sracunam procenat ljudi sa antitelima, a kasnije su svi pokupili svoje papire. Jbg

 

@Milosh76

Edited by de Sisti
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...