Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 minutes ago, gospa buba said:

od 15 dana kontrolisane upotrebe necheg se nece stvoriti rezistencija sigurno.

sent from bubamoto
 

15 dana puta koliko hiljada ljudi. ono sto je sledeca velika frka su rezistentne bakterije na sve antibiotike, posto se nije ulagalocu razvoj novih antibiotika.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

bar dva obavestena lekara, jedan domaci i jedan inostrani, su rekli da je to praksa u nasim krajevima, ali ne i drugde.

tako da svakako mi imamo nase razloge, a oni njihove.

tako je, antibiotik se kod nas vrlo liberalno upotrebljava i bez pandemije.

  • +1 1
Link to comment
tako je, antibiotik se kod nas vrlo liberalno upotrebljava i bez pandemije.
odavno se ne upotrebljava liberalno.

meni je dete od avgusta do novembra nosilo urastao nokat na oteklom i zagnojenom prstu, niko operisao, niko ni ponudio antibiotik, samo hidrogen i povidon, puna 4 meseca, sa kontrolama na 15 dana u dve dechje ustanove grada beograda, jer kovid i ne rade dnevne bolnice. krajem novembra je dobila palitreks, infekcija proshla, otok spao i ona sama (S A M A) pincetom izvadila deo nokta i zavrshila posao.

uspela sam da legalno osvojim 2x5 dana palitrexa tako shto sam jednim lagala da nisam bila kod drugih, pa su svi dali po 5. ali pretpostavljam da je to usled moje pripadnosti glupachkom delu populacije koji ne ume da se snadje nego radi shta mu kazu hihi.gif

sent from bubamoto



  • +1 2
Link to comment

Anribiotik za urastao nokat, svasta, ja sma kao maldji vukao infekciju na noktu od urastanja duze vreme, na kraju se resilo vadlenjem uraslog dela, i spoljnom dezinfekcijom..nista pio nisam..doduse, ja u komsilukuimam medicinsku sestru, starog kova, i rodjaka mi je, sada u penziji, iverovatno vise zna od tih koji dele antibiotike sakom i kapom..

Edited by Misko
Link to comment
9 minutes ago, gospa buba said:

odavno se ne upotrebljava liberalno.

meni je dete od avgusta do novembra nosilo urastao nokat na oteklom i zagnojenom prstu, niko operisao, niko ni ponudio antibiotik, samo hidrogen i povidon, puna 4 meseca, sa kontrolama na 15 dana u dve dechje ustanove grada beograda, jer kovid i ne rade dnevne bolnice. krajem novembra je dobila palitreks, infekcija proshla, otok spao i ona sama (S A M A) pincetom izvadila deo nokta i zavrshila posao.

uspela sam da legalno osvojim 2x5 dana palitrexa tako shto sam jednim lagala da nisam bila kod drugih, pa su svi dali po 5. ali pretpostavljam da je to usled moje pripadnosti glupachkom delu populacije koji ne ume da se snadje nego radi shta mu kazu hihi.gif

sent from bubamoto
 

da, to se dosta promenilo - koleginice su mi pricale pre neki dan zgranuto kako ne mogu vise da kupe antibiotik po izboru, nego moraju da idu tamo gde imaju poznatog apotekara. 

ja uvek uzimala samo na recept, poslednji put kad sam imala operaciju zuba. tako da izgleda da je bilo, ali vise nije bas tako.

Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

odavno se ne upotrebljava liberalno.

meni je dete od avgusta do novembra nosilo urastao nokat na oteklom i zagnojenom prstu, niko operisao, niko ni ponudio antibiotik, samo hidrogen i povidon, puna 4 meseca, sa kontrolama na 15 dana u dve dechje ustanove grada beograda, jer kovid i ne rade dnevne bolnice. krajem novembra je dobila palitreks, infekcija proshla, otok spao i ona sama (S A M A) pincetom izvadila deo nokta i zavrshila posao.

uspela sam da legalno osvojim 2x5 dana palitrexa tako shto sam jednim lagala da nisam bila kod drugih, pa su svi dali po 5. ali pretpostavljam da je to usled moje pripadnosti glupachkom delu populacije koji ne ume da se snadje nego radi shta mu kazu hihi.gif

sent from bubamoto


 

naravno niko ne spori da postoje situacije kada je upotreba antibiotika opravdana. znam, na zalost, mnogo primera kada se ljudi posvadjaju sa lekarima ukoliko ne izadju sa antibiokom na receptu iz ordinacije.

generalno, ne postoji svest medj obicnim svetom da antibiotik nije panaceja i da cemo nagrajisati ako koristimo iste za sve. narocito, ako se ne odradi terapija do kraja, odnosno prekine pre vremena.

 

Link to comment

odavno nije. plus shto vecina naroda i nema 'svoje' apotekare, a ni apotekari nisu bash raspolozeni da se zezaju.

tako da i za hemomicin, koji se dobija na recept, ima pretpostavljam razloga zashto se sad tako radi. niti ce postati nacionalna tradicija niti verujem da ce ljudi lezati kovid 6x godishnje. a ni da treba da bustujeno hemofadmov pogon za antibiotike hihi.gif

sent from bubamoto





Link to comment

To sto neko ima cista pluca trenutno, iz dosadasnjih iskustva znamo da se promeni i za manje od 24h. Bilo je bas mnogo takvih iskustava i svedocenja lekara. Mozda i zbog toga antibiotik sada?

Link to comment
Just now, gospa buba said:

odavno nije. plus shto vecina naroda i nema 'svoje' apotekare, a ni apotekari nisu bash raspolozeni da se zezaju.

sent from bubamoto
 

ne znam, ono sto ja cujem je drugacije, dovoljno je da smoris svog lekara za antibiotik, ali nemam iskustvo iz prve ruke.

znam da vise nema antibiotika u slobodnoj prodaji. 

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

To sto neko ima cista pluca trenutno, iz dosadasnjih iskustva znamo da se promeni i za manje od 24h. Bilo je bas mnogo takvih iskustava i svedocenja lekara. Mozda i zbog toga antibiotik sada?

hemomicin ide zbog sekundarne infekcije, ali i, navodnog, antiupalnog dejstva. 

Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

To sto neko ima cista pluca trenutno, iz dosadasnjih iskustva znamo da se promeni i za manje od 24h. Bilo je bas mnogo takvih iskustava i svedocenja lekara. Mozda i zbog toga antibiotik sada?

Devojka ima sjajnu krvnu sliku , nikakva odstupanja nema. I to u dve analize unutar sedam dana. Pluća odlična na slušanje. Lekar čak smatrao da ne treba skener ali kao ajde kad su roditelji već navalili, pa da budu mirni. Skener čist, sve super. Temperature nema.

Pri tom, druga lekarka (koja je nije videla ali zna joj mamu)  rekla "obavezno hemomicin". Devojka odlučila da veruje lekaru koji je prati.

Pa jbm, hajde sad svi krenemo da se kljukamo hemomicinom, onako preventivno. Meni to suludo.

 

 

 

Link to comment
8 minutes ago, precog said:

ne znam, ono sto ja cujem je drugacije, dovoljno je da smoris svog lekara za antibiotik, ali nemam iskustvo iz prve ruke.

znam da vise nema antibiotika u slobodnoj prodaji. 

moju zubarku su zvali da im ispise koji antibiotik kad je pocela pandemija, da im se nadje u kuci. ona mi ispricala. nisam smela da pitam da li jeste ili nije :)

Link to comment
On 5.2.2021. at 15:57, Mil@n said:

čovek je rekao da misli da je razlika u mrtvima ne zbog covid mrtvih već ovih ostalih od ostalih bolesti koji ne dobijaju adekvatnu pažnju. 

 

Vidis,moja tasta je preminula 1-og septembra.Rak su jok konstatovali 11 dana radnije a cetri meseca je pokusavala da obavi pregled i nisu je primili nigde zbog korone.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...