Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Vidim,prica se onultom preminulom... odavno lično mislim da je kovid kod nas jos od bar februara,ispostavilo se i pre,ne bi me čudilo da je tu od jeseni jos...pa u Sm.palanci, znam jer sam išao baš krajem godine, kružio je grip,i umiralo se, možda bese i korona, mnogi su imali neke bolestine ala grip, sigurno je nešto od toga bilo i korona...

Link to comment

Secate se mozda i serije tvitova hirurga iz Kragujevca sa rendgenskim snimcima gde se vidi da je virus za 2 dana rasturio pluca pa se digla velika frka zasto nije zastitio licne podatke pacijenta te je popio i prijavu. To je bilo pocetkom marta prosle godine i ja sam poprilicno siguran da je to bio Covid.

 

 

Link to comment

Mislim da je još i ranije i da se iz Kine raširilo praktično odmah. Muž moje koleginice je, sa većom delegacijom, bio u Kini tri nedelje krajem novembra, a ona je polovinom decembra imala prehladu gde je izgubila miris i ukus i to joj je bilo jako neobično, a on je u Kini nešto kašljucao i bio bolešljiv. A posle sam imao par pacijenata koji su u januaru imali obostrane pneumonije (mladi, zdravi sportisti), posle toga nisu bili bolesni a imali su IgG antitela kad su se testirali pred takmičenje.

 

Zašto nije bilo ovoliko rašireno - to je pitanje. Virusu treba replikacija da bi mutirao. Možda je "prvi soj" koji smo mi izolovali već peti soj, te da je postajao virulentniji..

 

  • +1 2
Link to comment
dobro je da u skolama rade sa decom radnici u kulturi koji su listom vakcinisani [emoji4]
 
kod nas je broj dece na nekom platou (koji nije nizak, doduse), ali imamo bar dvoje novih kolega.
Kod zene, u jednoj skoli direktorka. U drugoj, njih 8, direktorka, pedagogica, citavo racunovodstvo i neke pomocne radnice. Neki rodjendan su obelezile uz tortu, pa su se tada sve zarazile. U trecoj, dvoje kolega i nekoliko dece. U cetvrtoj ne zna. Tu samo udje na casove i istrci da stigne u sledecu skolu. I pizdi zbog tih takmicenja. Nije jos dobila poziv za vakcinaciju, a prijavio sam je prvog dana.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока

  • Hvala 1
Link to comment
25 minutes ago, Halvard said:

Novi dan na platou, ista meta, isto odstojanje. 

 

Inače, zanimljivo je da je zvanično prijavljen broj umrlih, koliki god da je, uvek manji nego istog dana u Hrvatskoj. 

Bar mesec dana je tako- njima broj novozarazenih duplo manji nego kod nas, a umrlih duplo (sad ne bas duplo ali i dalje) veci

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...