Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

nisam lekar, tako da ne zelim previse da pametujem, ali ako antibiotik nije uvrsten u covid terapijski protokol u ostalim zemljama, postoji razlog. tesko mi je da poverujem da mi znamo nesto sto ostali ne znaju.

Link to comment

Dvadesetogodišnjoj devojci oboleloj od raka limfnih žlezda, koja je oporavljena nakon  terapije, na kontroli dr(trenutno je menjala odsutnu dr, a rade iste poslove) rekla- ni slučajno se ne vakcinišite! Sutradan je pozvala njena dr, videla šta je napisano u kartonu- obavezno se vakcinišite!

Link to comment
Devojka ima sjajnu krvnu sliku , nikakva odstupanja nema. I to u dve analize unutar sedam dana. Pluća odlična na slušanje. Lekar čak smatrao da ne treba skener ali kao ajde kad su roditelji već navalili, pa da budu mirni. Skener čist, sve super. Temperature nema.
Pri tom, druga lekarka (koja je nije videla ali zna joj mamu)  rekla "obavezno hemomicin". Devojka odlučila da veruje lekaru koji je prati.
Pa jbm, hajde sad svi krenemo da se kljukamo hemomicinom, onako preventivno. Meni to suludo.
 
 
 
Slazem se da nije normalno.
Ali ne daj boze da smo poz.. i da nam prepisu antibiitik, bez neke teze klinicke slike, bez promena na plucima, ne znam da li bih samoinicijativno bas odlucula da ga ne pijem, iako iskreno ne pamitim kada sam poslednji put pila bilo kakav.
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, halloween said:

Dvadesetogodišnjoj devojci oboleloj od raka limfnih žlezda, koja je oporavljena nakon  terapije, na kontroli dr(trenutno je menjala odsutnu dr, a rade iste poslove) rekla- ni slučajno se ne vakcinišite! Sutradan je pozvala njena dr, videla šta je napisano u kartonu- obavezno se vakcinišite!

posle se cudimo sto se ovoliko umire..

Link to comment
7 minutes ago, halloween said:

Dvadesetogodišnjoj devojci oboleloj od raka limfnih žlezda, koja je oporavljena nakon  terapije, na kontroli dr(trenutno je menjala odsutnu dr, a rade iste poslove) rekla- ni slučajno se ne vakcinišite! Sutradan je pozvala njena dr, videla šta je napisano u kartonu- obavezno se vakcinišite!

to oko vakcinacije je citava zbrka, citala sam price ljudi koji su konsultovali recimo 6 lekara, specijaliste i opstu praksu, a i dalje nemaju konacan odgovor nego su na pola -pola.

a onda imas jedno sarenilo na samom mestu vakcinacije -neke vracaju zbog najobicnijih alergija, neke pustaju bez problema sa istorijatom anafilaktickog soka...

 

procitah negde na tviteru, vec pominju neki medicinari da je ipak trebalo bolje obuciti lekare na samim punktovima. 

  • +1 2
Link to comment

Da potvrdim da se jako teško dobijaju antibiotici na recept kod doktora, u poslednjih nekoliko godina. Kod apotekara isto.

E sad, ako neko ima vezu i poznanstva i na svoju ruku uzima antiobiotik, jbg...

Link to comment
1 minute ago, Haralampije said:

dobro sad, nekog i proguta mrak, vidis da su pohapsili mafiju 

 

Brnaba ce na to - "Krenuo Belivuk do bunkera na JNA da izglanca naoruzanje kad... udari ga autobus".

  • Haha 1
Link to comment

Molio bi te ubuduce da ne kvotujes moje postove, jednostavo ne korespondiram vise sa nizim kastama™ sport und kids, pogotovo ako posecuju moderatorske rostilje i fudbal :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...