Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

E ovo za vakcine ste me podsetili na jednu bizarnu situaciju pre par godina.

Vakcinisala se protiv sezonskog gripa, vracam se iz dz, sretnem drugaricu ii razgovor:

-Ee cao Alfa, sta ima?

-Cao x, evo nista upravo dolazim iz dz, vakcinisala se protiv gripa.

-Jaooo bezi od mene, ti si zarazna! :huh:

Pritom je devojka pametna, obrazovana i nije od onih sto slusaju gluposti sa youtubea, niti teoreticar zavera, niti je antivakser ni antimasker.

Antivakseri su se razgalamili u eri interneta sto neko rece, i to najvise oko Mmr vakcine jer su citali ko zna sta. Ludilo je islo do toga da su neki pisali po netu da nece vakcinisati decu protiv tuberkuloze, i uvek su bili najglasniji iako su i oni sami spricani protiv tbca, a nivo pisanja im je kao da su zavrsili vecernju skolu gde su im gledali kroz prste.

 

Link to comment
3 hours ago, Alfa said:

nije od onih sto slusaju gluposti sa youtubea

 

Uz direktan uticaj interneta i drustvenih mreza (koji je nesporan) zanemaruje se i njihov indirektan uticaj, tj. uticaj preko zivih ljudi, drustva. Sta sve ljudi pokupe jedni od drugih u kolektivu, dok rade zajedno, sto "licnih iskustava" i "misljenja", sto sazvakanih internet mudrosti, to je isto bogu plakati. 

  • +1 1
Link to comment

meni kao da nije dosta corone da me smara, masovno me okružuju ljudi sa neverovatnim stavovima :isuse:

e sad, ima tu rođaka, starijih, prosto je nemoguće otkačiti ih kao budale, jednostavno ne ide

 

moja jetrva, koja je odavno udovica, o kojoj muž i ja na neki indiskretan način vodimo brigu, ima sina koji je u kanadi i koji ju je bukvalno zatrovao raznim teorijama

ona recimo misli da su ovi naši na silu poprimali ljude u bolnice (koji jesu i koji nisu za bolničko lečenje) e da bi postigli ''nešto'', što dalje neće da obrazlaže, ali nam je jasno šta misli

 

džaba što smo mi pričali da neki ljudi nisu mogli stići do bolnice, ma to ništa ne vredi

džaba što se čak i na rts-u (koji gleda) priča da su bolnice prepune, ma sve džaba

 

a jedini joj je strah da je neko ne natera da se vakciniše :ph34r:

Link to comment

Da li je neko konkretno umro do sada od vakcine protiv Covida? Dakle ne anafilakticki sok ili preterana reakcija koja je iskontrolisana, nego da li je neko umro od posledica reakcije? 

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

meni kao da nije dosta corone da me smara, masovno me okružuju ljudi sa neverovatnim stavovima :isuse:

e sad, ima tu rođaka, starijih, prosto je nemoguće otkačiti ih kao budale, jednostavno ne ide

 

moja jetrva, koja je odavno udovica, o kojoj muž i ja na neki indiskretan način vodimo brigu, ima sina koji je u kanadi i koji ju je bukvalno zatrovao raznim teorijama

ona recimo misli da su ovi naši na silu poprimali ljude u bolnice (koji jesu i koji nisu za bolničko lečenje) e da bi postigli ''nešto'', što dalje neće da obrazlaže, ali nam je jasno šta mislioda Srbije iz kafića i kafana gde s eigra uz muziku

 

džaba što smo mi pričali da neki ljudi nisu mogli stići do bolnice, ma to ništa ne vredi

džaba što se čak i na rts-u (koji gleda) priča da su bolnice prepune, ma sve džaba

 

a jedini joj je strah da je neko ne natera da se vakciniše :ph34r:

to što imamo lokalne trovače tipa Stojković i ekipa je jedno , to što i neki  naši ljudi iz inostranstva, ne svi naravno, dodatno truju svoje u Srbiji i zemljama naokolo saznanjima kakvo je stanje u Srbiji jer oni izdaleka znaju suštu istinu ... ne znam kako da opišem. Sin tvoje jetrve je moja drugarica iz Amerike :D. I da ne bude zabune, ona je više nego obrazovana i pametna , magistar elektrotehnike i pre par godina završila četvorogodišnje studije kineske tradicionalne medicine gde je imala i gomilu predmeta  iz klasične med, ima licencu za rad i svoju privatnu ordinaciju. To kao da joj je medjutim dodatno oštetilo mozak. probala sam da je pitam ko inženjer inženjera da mi objasni suludost čipa u vakcini, ne ide. Sledeća je bila o na silu nateranim ljudima u bolnicu koju i ti pominješ. Šalje mi link sa nekog portala o očajniku koji je hteo da skoči sa sprata a onda umro na respiratoru  gde su ga držali jel, silom, inače bi bio živ od 2 doze hlorokina. Pošaljem joj sliku reda ispred infektovne kad je bilo najgore, pitam da li ona stvarno misli da ti ljudi čekaju na minusu od vrućih kolača po 5 sati. Ne , oni su uplašeni i da se ne priča o virusu i ne testira nebi ga ni bilo, pošaljem na kraju sliku koleginicinog muža koji se onesvestio čekajući  prijem jesenas... tu kometar prestane . Ok , izmedju sam joj na konstantne poruke i mailove sa linkovima raznih doktora koji su se pobunili u svetu i pobunjeni i na će srušiti duboku državu i veliki reset rekla da ne jede govna i ne zatrpava me više u situaciji kad sedi u kući , muž joj radi za veliku banku a ja se svaki dan naguravam u prepun bus. Poenta je da se uopšte nije naljutila, opsednuto , kao da ima misiju  nastavlja... kao ne negira ona virus, postoji ali je grip , smrtnost je mala a ja ako se baš plašim dobro bi bilo da idem taksijem i izbegavam prevoz  :D Letos je bila u bgu mesec i kusur , u prevoz naravno nije ulazila, kačila fotke slobodnog naroda Srbije iz kafića i restorana gde se pleše stiskavac po ponoći i oslobodjeni ljudi ne nose maske  :D Odustala sam a ona je polako stekla poštovaoce na mreži :D

Da po svetu postoje potpuno sumanuta rešenja , zabrane i preporuke je jasno, da i tamo elita ne poštuje sopstvene preporuke jer im se može,  i to je jasno . Zabrane hodanja po prirodi ako su tačne, sedenja na plažama na suncu ako su tačne ... su sludjivanje sludjenih , uopstalom imali smo sve u martu i ovde al ljudi bunite se tamo gde jeste i tražite objašnjenja,  ne trujte naokolo 

  • +1 5
Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Nije, pisali smo vec o tome. Neko ko ne razume sta je vakcinacija nije ni pametan ni obrazovan. To spada u znanja iz opste kulture, ona znanja za koje nas vec decenijama ubedjuju da su nepotrebna, smaranje i sluze samo da se "deca u skoli opterecuju besmislenim informacijama" a zapravo su fundament iz kojeg se na uredan nacin razvijaju specificna interesovanja koja definisu karijerni izbor i specijalizaciju. Destrukcijom tog procesa dosli smo do toga da nam svaki "fah idiot" izgleda kao pametna i obrazovana osoba jer je stekao neku vrstu pecatirane potvrde da je u svom fahu dostigao odredjeni nivo. Pamet i obrazovanje te tvoje prijateljice je ocigledno nista drugo do iluzija, opasna iluzija zbog koje je gomila tih fah idiota nezasluzeno stekla privilegiju da se njihovo misljenje smatra relevantnim.

 

 

Bojim se da nije tako jednostavno, obrazovanje/opšta kultura i ćao, rešen problem. Dovoljno je pogledati samo onog Nestorovića, koji je nesumnjivo i obrazovan (škoolovao se u "Onoj Jugoslaviji") i ima znanje iz opšte kulture i čak je i iz struke i šta sve ne, decenijsko iskustvo, pa opet smo dobili "najsmešniji virus" i pri tom iza njega ministar i državni vrh kao sve ok, ništa se ne bojte, više smo zabrinuti za autoput nego za neki bez veze virus.

Link to comment
6 minutes ago, Time Crisis said:

 

Bojim se da nije tako jednostavno, obrazovanje/opšta kultura i ćao, rešen problem. Dovoljno je pogledati samo onog Nestorovića, koji je nesumnjivo i obrazovan (škoolovao se u "Onoj Jugoslaviji") i ima znanje iz opšte kulture i čak je i iz struke i šta sve ne, decenijsko iskustvo, pa opet smo dobili "najsmešniji virus" i pri tom iza njega ministar i državni vrh kao sve ok, ništa se ne bojte, više smo zabrinuti za autoput nego za neki bez veze virus.

 

Naravno da nije tako jednostavno, postoji gomila individualnih slucajeva koji su iz nekih drugih motiva ogrezli u te budalastine i ta gomila bi postojala sa ili bez ovog sistemskog problema da se znanje tumaci, cesto i iskljucivo, kao preduslov za obavljanje nekog konkretnog posla i izgradnje neke konkretne karijere. S tom razlikom sto bi bila manja, sto bi proizvodila manje "autoriteta" i sto bi non-stop visila na stubu srama. Sto sada nije slucaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...