Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

tako je. i onda stupa na scenu ideja da se vakcinishu svi koji smeju, da bi se kolektivno i kolateralno zashtili oni koji ne smeju da se vakcinishu uopshte, iz svojih zdravstvenih razloga. manjina. a kod nas se to iz mesta izokrenulo, i odmah se za vakcinaciju ciljaju rizichne grupe uz potpun izostanak informisanja, zato shto armije zdravih balvana imaju mishljenje.

uzgred, urgentno vakcinisanje korisnika usluge lichni pratilac se zavrshilo izvinjenjem gradskog sekretarijata za za izazivanje histerije i panike i objashnjenje da se to ne odnosi na decu mladju od 16. tako to radi ta armija radikalki po gradskim ustanovama, samo oshtro i bez veze, samo daj da se pishu neka neka pisma, samo da se trchi okolo, da izgleda da je neshto ko zna shta :isuse: :ph34r:

sent from bubamoto

  • +1 5
Link to comment
5 minutes ago, Misko said:

izvini ti, ja nza svaki lek proverim da  li smem da  ga pijem, i ja i moja porodica..drugo, u vreme kada sma ja bio dete, primale su se mahom uveliko proverene vakcine, ne moze da se proedi sa  ovim sad..a cak ni tada moaj sestra nije smela da  primis svaku vakcinu..a antivkaserstvo je i nastalo jer su neki ljudi anjebali zbog odrdjenih vakcina, cak i od one protiv variole vere, jer su pelcovali  sve zivo, bez analize i preispitivanja..

Aman - pa uvek je bilo slucajeva koji ne smeju da prime neke vakcine ili piju neke lekove. O tome su odlucivali doktori na osnovu zdravstvenog stanja koje se prati od rodjenja. Cemu inace sluze zdravstveni kartoni? Verovatno je i tvojoj sestri lekar rekao da ne sme da primi sta ne sme, sumnjam da je to cula u piljari ili kod frizera. Nece ni ovu vakcinu primiti svi. Tako je uvek bilo i ne znam zasto bi sad bilo drugacije. 

 

Drugo - sta tebe kvalifikuje da proveravas lekove koje ti doktor daje? Strucniji si od njega? 

 

A sto se tice najebavanja, uvek imas mali broj ljudi koji najebu i od lekova i od vakcina. Ne postoji ni idealan lek ni idealna vakcina. A nesto ne vidim da postoje pokreti protiv antibiotika, insulina, lekova za pritisak.... a svi su oni nekoga kostali zivota. Ali daleko vise zivota kosta odbojanje vakcine ili leka zbog tih marginalnih anomalija.

  • +1 9
Link to comment

Pitam lekara, farmaceuta,citam recept..naravno da ne odlucujem na svoju ruku..mislim se nesto oko tog ovog soja, ako je u Americi bio jos u oktobru, u Britaniji u septembru, ko kaze da  vec mesecima nije kod nas,mi smo s vo vreme pustali  svakoga da dodje bez PCR testa, karantina, ko zna ko je i kad mozda vec uneo taj soj ovde..

Edited by Misko
Link to comment




... ko kaze da  vec mesecima nije...
to je sve shto moze da se kaze o nama i nashim mehanizmima informisanja i posledichnog odluchivanja. da li lazu, da li ne lazu, koliko lazu, da li imaju druge interese, da li nemaju, koji su interesi. a pokazace se na kraju da ispod zamishljanih master planova stoji chista glupost i nesposobnost. sa ovim vakcinama zakivaju poslednje eksere u kovcheg koji ce sahraniti poverenje. do te mere da chitava odeljenja lekara upravo odbijaju vakcinaciju, pa ili su teshke budalchine vecinski ili neshto drugo nije u redu. da proste ovi nashi ovdashnji doktori, dobri su nam bili svakog dana. oko vakcine je kod nas od samog pochetka i u svakom trenutku shum veci od korisnog signala i sistem bukvalno ruinira poverenje svojih ljudi, koji su unutra. zashto, nemam pojma. pri tome niko nije spreman da stane iza svog mishljenja ili rechi. ali ce rado da kaze. u poverenju dry.png





sent from bubamoto


  • +1 3
Link to comment

Ja sma doktorke u gradicu gde sma isao jso u maju, da ne doksujem ustanovu sad, da ne zele d aprime vakcinu, znaci, u vreme kada je vakcina za kovid  bila misaona imenica

Link to comment
pa sta kazu u poverenju?
moje dve poznanice doktorke se uredno prijavile, cekaju da ih pozovu.
lupetaju uglavnom, oni bi, oni ne bi, nikad u zivotu i nece meni niko. otkud znam. zapravo vrlo malo formalno struchnih ljudi zna zaista o mehanizmima. ove koje sam srela se sve iz mesta pretvaraju ili u slavicu iz bajmoka ili mlade klaberke izuzetnog zdravlja i shta moze da se desi [emoji38]ol:

zato shto je cela pricha na vreme postavljena skaredno.

kao pricha o sluzbeniku duboke drzave koji se od lokalne anestezije u zubarskoj stolici raskravi iznenada i ispricha prichu o dva aviona koje presretoshe prekjuche u vazdushnom prostoru republike srbije jer su prskali neshto po nama mamicu im i sad ce da se pokaze da ima neshto u tome. majke mi. ali nemoj da prichash dalje biggrin.png

sent from bubamoto





  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

e da, mnogi lekari imaju antitela, to su mi ove dve rekle. jedna od njih je takodje imala koronu negde na samom pocetku, tako da ce svakako primiti.

 

lekarska profesija ima dosta slavica u svojim redovima. sto ne znaci da slavice ne mogu da funkcionisu prilicno ok u poznatom okruzenju i razradjenoj rutini. ovde treba malo vere u nauku, za koju dr slavica bas i ne mari mnogo.

 

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment

U RS radili serološko istraživanje na 2000+ ljudi i 30% ima antitijela . U pojedinim gradovima i preko 40% poput BL

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока

Link to comment
9 hours ago, dvb-t manijak said:

40% od 7M je 2,8M

A zvanični podaci kažu 337,923

 

Drugo za 20% vakcinisanih treba preko 2,5M doza vakcine.

 

Tako da neće skoro

 

paleSuMaske.gif.970b7673ecfbcff8023a4fab6d362ea5.gif

‚pa sad ako je po konarinom istraživanju u avgustu već petina stanovnika preležala korolu, a tada smo imali zvanično registrovanih 30k ljudi, tj otkriven je bio svaki 45 koronaš, sledi da danas imamo prokuženost od 220% :happy: i da vakcine možemo da štekamo za novembarski talas ove godine ili da ih doniramo zemljama sa inferiornom genetikom :covid19:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
23 minutes ago, gone fishing said:

‚pa sad ako je po konarinom istraživanju u avgustu već petina stanovnika preležala korolu, a tada smo imali zvanično registrovanih 30k ljudi, tj otkriven je bio svaki 45 koronaš, sledi da danas imamo prokuženost od 220% :happy: i da vakcine možemo da štekamo za novembarski talas ove godine ili da ih doniramo zemljama sa inferiornom genetikom :covid19:

sad ozbiljno, cak i ako je verovati zvnicnim brojkama, zemlje Balkana jesu medju najprokuzenijima u svetu, smae brojke su nam to rekle, vec dvaput je Srbija  bila najgora u Evropi, prem atome nije nereealno verovati u visoke procente prokuzenosti, od 35% nagore..ali, naravno, ne mislim da smo vec steklo kolektivni imunitet, daleko od toga, mada, ko ce ga znati vise..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...