Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

kakav užas, 37 godina a sigurno nije ni zakasnio sa lečenjem niti je loše lečen :sad:

 

da li je moguće (obzirom na to da je lekar)da je opredeljujuća  jačina zaražavanja, odnosno količina virusa kojim je zaražen ?

Edited by dùda
Link to comment
17 minutes ago, Jumanji said:

 

 

Sestra mi jutros potpuno pukla, zvala rano, plače ko kiša, ne može da se zaustavi, ne može da krene na posao, dobro je poznavala ovog Nešu, valjda specijalizaciju radio kod nje. Korona će je smlaviti, psihički pre svega.

 

Link to comment

Eq58YyKXIAACB6_?format=jpg&name=4096x409

 

Quote

Vakcinacija protiv korona virusa počeće danas, 5. januara, u Beogradu na 20 vakcinalnih punktova sa 12 ekipa iz domova zdravlja i ekipa iz Kliničkog centra Srbije, izjavio je državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek.

On je najavio da vakcinacija počinje i širom Srbije, posle pripreme "hladnog lanca" za transport vakcina od Instituta "Torlak" do svih kliničko-bolničkih centara u Srbiji.

"Nadam se da će danas i u naredna četiri dana vakcine primiti oko 11.000 ljudi, 8.500 zdravstvenih radnika i 2.500 ljudi u gerontološkim centrima", rekao je Đerlek za TV Prva.

Prema njegovim rečima, kako prenosi agencija Beta, vakcinacija danas počinje i u kliničkim centrima u Novom Sadu, Kragujevcu i Nišu a da se u petak, subotu i nedelju, nastavlja u gerontološkim centrima i u najmanje deset do 15 opštih bolnica.

"Iz nedelje u nedelju pojačavamo tempo, da što više ljudi vakcinišemo, da dođemo do kolektivnog imuniteta", poručio je državni sekretar u Ministarstvu zdravlja.

On je naveo da "prokužavanje u ovom trenutku iznosi 30 odsto" i da je potrebno da se vakciniše najmanje 1,4 miliona ljudi da bi se epidemija korona virusa stabilizovala, a između dva i tri miliona "da bi bili sigurni da smo pobedili COVID-19".

https://www.slobodnaevropa.org/a/31034277.html

Edited by vememah
Link to comment
kakav užas, 37 godina a sigurno nije ni zakasnio sa lečenjem niti je loše lečen :sad:
 
da li je moguće (obzirom na to da je lekar)da je opredeljujuća  jačina zaražavanja, odnosno količina virusa kojim je zaražen ?
Verovatno i to, no biva kod njih da potpuno "blokiraju" da mogu da se razbole, ili fazon "guram dok sam na nogama, sve mi je tu kad padnem dobiću najbolju negu..."
Tuga.
Ja verujem da je dosta doktora vrlo ranjivo i zbog stresa koji će evo maltene godinu dana...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 3
Link to comment
11 minutes ago, Frank Pembleton said:

Verovatno i to, no biva kod njih da potpuno "blokiraju" da mogu da se razbole, ili fazon "guram dok sam na nogama, sve mi je tu kad padnem dobiću najbolju negu..."
Tuga.
Ja verujem da je dosta doktora vrlo ranjivo i zbog stresa koji će evo maltene godinu dana...
 

 

 

Ima i do hronične iscrpljenosti. Ljudi su dovedeni do ivice izdržljivosti

  • +1 3
Link to comment
Quote

 

Direktorka Instituta za javno zdravlje Milan Jovanović "Batut", Verica Jovanović kaže za RTS da je cilj da se ove godine vakcinacijom obuhvati najmanje 20 procenata celokupnog stanovništva, kako bi sa imunitetom koji su postigli delovi populacije koji su preležali kovid, dostigli obuhvat od 60 odsto.

 

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4211150/koronavirus-kovid-19-vakcine-batut-verica-jovanovic.html

Link to comment

Plan vakcinacije deluje razumno, ali mislim da je nefer prema ljudima iz privatnog sektora koji rade u kovid nepovoljnim uslovima, a koji su bitni za npr snabdevanje i sl.

 

nadam se da ovo "prosveta" ukljucuje i vrtice.

Link to comment

U vezi teorija zavera i kredibiliteta struke, mislim da je Konovo držanje tu naročito problematično. Ne možeš da prihvatiš da dobiješ nagradu za borbu protiv Kovida ako je istog dana dobija i Nestorović. Prosto, tim činom Kon je pristao na svejetoisto podvalu koju gura Vučić, da je borbi protiv Korone jednako doprineo i onaj koji insistira na naučnom metodu kao osnovama za izradu mera i odgovorno ponašanje stanovništva, i onaj koji daje šarlatanske izjave i poziva stanovništvo na kršenje epidemioloških mera i rizično ponašanje. Kon je trebao da kaže, odbijam da primim nagradu jer je dodeljujete čoveku koji je doprineo širenju epidemije i ne pada mi na pamet da mene i struku ponižavate na takav način i da nas stavljate u isti rang, Nismo isti. (Disklejmer, ovde nije bitno to što su dobili nagrade različitog stepena, prosto, obojica su nagrađeni)

 

Ali jebiga, prihvatanjem nagrade možda zaista jestu isti, Kon i Nestorović?! I tu ne pije vodu argument "ja sam vojni epidemiolog", "dezerterstvo nije opcija" i sl. Pokaži kičmu, odbrani nauku, sačuvaj obraz struke. 

 

Mi ćemo iz Korone izađi ozbiljno osakaćeni ne samo zdravstveno nego i u pogledu kapaciteta da savladamo svaku narednu kriznu situaciju gde se zahteva poverenje naroda u struku. To poverenje je namerno urušeno jer vlast to želi, da se pobrišu bilo kakvi autoriteti izvan sistema koji vlast direktno kontroliše. Ali možda i opasnije od toga, ova epizoda sa Kovidom i medicinskim delom kriznog štaba je pokazala koliko mi i dalje živimo u poltiički kontrolisanom društvu, gde se struka povija pred vlašću, služeći joj, poistovećujući one koji donose odluke sa samom državom, pa onda ispada da svako protivljenje tim političarima znači delovanje protiv države. Na sve to onda dolaze mediji kontrolisani od vlasti koji bljuju najstrašniju propagandu gde se gube sve granice normalnog i istinitog, gde je sve istina, i to da Korona ne postoji i to da postoji ali da su je podmetnuli svetski moćnici u nameri da nas upropaste, i da smo pobedili Koronu i da nikada nismo rekli da smo pobedili Koronu, itd. I tako na kraju istine nema uopšte, ona se oblikuje iz nedelje u nedelju iako je kontradiktorna sa onom istinom od pre nedelju dana, ali je važno da je formira najviši autoritet u zemlji, vrhovni vođa, koji je uspeo da pod svoje skute okupi predstavnike svih suprotstavljenih "istina", samim tim on mora da zna najbolje. Jer istina više nije istina, istina je politika. 

  • +1 2
Link to comment

i shta kazu, 30% 40% prokuzeni.

koje istrazivanje, koja metoda, koja statistika?

ko uradio, kada?


uz rizik da se ponavljam, ideja je da se vakcinishu zdravi bilmezi, kako bi bolesni mogli da se provuku na kolektiv. znachi to nishta.



sent from bubamoto



Link to comment
5 minutes ago, pacey defender said:

"dezerterstvo nije opcija" i sl.


Gde sme starog ratnika komandanta Vulina da razocara...

Stvarno koja je fora s ovim “dezerterstvom”? Niti smo u ratu niti u vanrednom stanju, cemu drama? 

 

Link to comment
6 minutes ago, Mos said:


Do jaja, mogli su odmah da spoje hronične i ostalo stanovništvo, nije morao poseban broj za nas. Konačno u društvu sa pilotima i vaterpolistima. :heart:

Ali drzavni sluzbenici pre hronicnih bolesnika

 

Znači svaka sns šuša koja smrdi u opštini će dobiti vakcinu pre nekog kom je potrebnija(hronicne bolesti)

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...