Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ovoliki broj vec inficiranih bi svakako trebalo da utice na to da sledeci talasi budu mnogo manje ozbiljni. uz kakvu-takvu vakcinaciju, situacija ce se smiriti do leta, mislim - ali virus nece nestati.

  • +1 1
Link to comment

Niko to i ne kaze, rekao sam da je pitanje u kakvom ce obliku, i u kolikoj virulenciji ostati..i spanska groznica, za koju neka prica ko sta hoce, ali je  bila pedeset puta veca posast od ovoga, je posle tri talasa, postala sporadicna bolest..

Link to comment
10 minutes ago, Misko said:

..i spanska groznica, za koju neka prica ko sta hoce, ali je  bila pedeset puta veca posast od ovoga, je posle tri talasa, postala sporadicna bolest..

ja mislim da grešiš

i špansku groznicu su ljudi preživljavali, samo ih je preživljavalo malo

a sada zamisli covid na siromaštvo, neuhranjenost, totalnu iscrpljenost  (svet izašao iz rata), nema dovoljno ni hrane, a ne antibiotika i raznoraraznih suplemenata, kiseoničke podrške itd

Edited by dùda
  • +1 1
Link to comment

Pa da, ali to ti kazem, ali je i to pored svega proslo,a ni vakcina nije pronadjena, ni lek, nista..umirali su ljudi nekada davno masovno, neces verovati, i od obocnih prehlada, ne od gripa, sad je nezamislivo da neko umre od prehlade..

Edited by Misko
Link to comment

To i mene zanima..da li ce se ici dalje prirodnim epidemijskim tokom despite praznicima, ili ce naglo skociti brojke..ocekuejm da utorak, sledeca subota i utorak posle toga budu poazatelji..

Edited by Misko
Link to comment

Vakcine su previse kompleksna tema, d abismo mgli da kazemo  tek tako, ne necu, ali i da tek  tako, na poverenje, svi zavrcu rukav, bez obzira na zdravstvenu sliku, godine, sortu vakcine u ovom slucaju..kao  sto lekovi nisu bombone, nisu ni vakcine..

Edited by Misko
Link to comment
3 hours ago, Misko said:

Ti stvarno mislis da su te zvanicne  brojke tacne, pa koliko se samo u julskom talasu krilo, koliko je bilo neotkrivenih asimptomatskih, oni koji se nisu testirali, zvicno negaivnih,a u stvari pozitivnih, za koliko njih nije ni bilo testova..da li bas ye zvanicne brojkemzemo da  mnozimo sa 10, ne znam, ali, sa 5 mozemo komotno...a i ono, svako ko je so far fasovao koronu u Srbiji zna bar njih desetak koji jesu, jedino ako ne zivi bas u pecini..

 

2 hours ago, steins said:

 

Ja ne kapiram gde nalazite 7 miliona stanovnika u Srbiji. 

Ako uzmemo da BG ima 2 miliona, da zajedno Novi Sad i Niš imaju 1,5 miliona, da ima još deset gradova u Srbiji sa 100k stanovnika - to je 5 miliona. 

Dočim ja ne verujem da BG ima tih 2 miliona, a znam zasigurno da u Srbiji nema 10 gradova sa 100k ljudi, tako da, ukoliko ima 6 miliona, to je da se šutamo nogom u dupe.

Dalje broj zaraženih komotno možete da pomnožite sa 4 ili 5 i to je onako optimistična cifra, pošto u cifru od 337k ulaze samo oni kojima je dokazan COVID, a fali broj onih koji su imali simptome ali su testovi ostali negativni, kao i oni koji se nikad nisu testirali. 

Kad se sve sabere, moja procena je da je najmanje 25% a verovatno 30+% stanovnika Srbije imalo kontakt sa COVIDom.

Процене становништва | Републички завод за статистику Србије (stat.gov.rs)

Broj stanovnika i broj upisanih u Birački spisak je večita tama, ali mislim da sam broj stanovnika nije mnogo manji od prikazanog. Problem je što ima puno onih koji su "na privremenom radu". Imaju državljanstvo a nisu tu. Takođe ima dosta ljudi sa dvojnim državljanstvom. 

Sve u svemu ima bar 5,5M.

 

1 hour ago, AcaRadio said:

Ako se nastavi antivakserska kampanja koja sve više dobija prostora i na nacionalnim frekvencijama, država uopšte ne mora da se cima sa nekim većim količinama vakcine. Evo baš sad na Hepiju tri antivaksera predvođena  :covid19: iznose sve svoje zavereničke fantazije, a voditeljka debilka oduševljeno podgreva vatru. 

 

Poenta je da naše mudro rukovodstvo nije uspelo da kupi količinu vakcine koja bi uticala na epidemiju. Ovo je količina za neku fazu kliničkih istraživanja.

 

U tom slučaju je jedina metoda prokužavanje, pa ko preživi. 

 

Upravo zbog toga se forsira priča o 30% preležalih. Ja mogu da kažem u tom slučaju da i nije loše jer smo negde na pola broja, a vremenski pri kraju.

Da, i da je ima 30% preležalih, treba još toliko da se zarazi kako bi došli do tih nekih 60% kada počinje epidemija prirodno da jenjava.

Ako su optimistične procene da je umrlo 10k ljudi od ili direktno zbog korone, znači još toliko i gotovo.

 

super.

 

 

Link to comment
11 minutes ago, Misko said:

ispravka, cak i  ljudi koji nisu do sada   fasovali  koronu znaju bar desetak njih koji jesu.. 

eto moj slučaj tj nisam prebolovala 

mogu da nabrojim ne 10 nego najmanje 30 što iz porodice što prijatelja i poznanika.

u široj porodici nažalost dvojica preminula.

Link to comment

Mislim da će se situacija smirivati, zvanično i nezvanično, sve do ponovnog otvaranja škola. Posle bi trebalo da ponovo uđemo u ciklus sličan ovome i to će nam se periodično dešavati dok vakcine ne učine svoje.

Link to comment

i ja mislim slicno, i da bas zato treba produziti raspust, pa se drzati iskljucivo online nastave bar do proleca..

Edited by Misko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...