Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, InvisibleLight said:

Al evo psiho deli penzionerima 5000za ng

Umesto da je zatvorio sve na 2 nedelje(sem prehrane, apoteka..) a to preusmerio za pomoc zatvorenim delatnostima, kupice penzose s 5k

Ko sa on8h 100 evra svakom, mogo je pokriti 3 meseca ugrozenim delatnostima

 

On je covek koji nikada nije radio nesto sto zahteva ozbiljno promisljanje, bojazan od odgovornosti za lose odluke i plan za slucaj neuspeha.

Sve je to uvek na rnjaj, na juris..na ovi su losi mi smo dobri i vidite kakav sam ja car.

 

I zato daje Klintonki milione pa ona izduva..pa se lize sa Rujama i Kinezima, onda trci Trampu na potpisivanje pa izduva..

 

Sve je to logican sled okolnosti kod takvog jebivetra. Mi smo krivi sto nam je jebivetar predsednik.

  • +1 8
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Pa to nema veze s mozgom.

Kakvih 5-7 dana, pa crni petak je bio pre 7 dana jbt :isuse:

Nije bio. Sutra je tek sedmi dan. Ma smrad jedan. Vecina zenske populacije radi u usluznim delatnostima i prosveti i zdravstvu.

  • +1 1
Link to comment
Quote

Novosadski sajam ponovo postaje kovid bolnica

 

Pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković najavio je da će danas pokrenuti proceduru da se Novosadski sajam pretvori u privremenu kovid bolnicu.

On nije precizirao kada će početi prijem pacijenata u ovoj bolnici, navodeći da su pokrenuli proces koji traje 48 sati kako bi se privremena bolnica na sajmu sredila. On kaže da su sadašnji bolnički kapaciteti preopterećeni.

"Svaki dan dolaze novi pacijenti i mi ćemo od danas aktivirati Novosadski sajam. Krenućemo u proceduru koja će zahtevati oko 48 sti da ga pripremimo. Ne želimo da dozvolimo da ijedan građanin ostane bez pomoći, ali i to ima svoje granice", naveo je Gojković za TV Prvu.

Podsetimo, u novosadskim bolnicama se trenutno leči  gotovo 540 pacijenata što je apsulutni rekord i za 200 pacijenta više nego u vrhuncu epidemijskog talasa u julu. U KCV-u je 11 klinika pretvoreno u kovid bolnice, a uz njih radi i Vojna bolnica, kao i deo Instituta za plućne bolesti.

Novosadski sajam se proletos koristio za prijem pacijenta lakše obolelih od Covida19, a tokom julskog talasa nije bilo potrebe da se pacijenti tu smeštaju.

Poslednjih nedelja, pokrajinski i gradski čelnici su navodili da će se Novosadski sajam aktivirati u roku od 48 sati ukoliko to bude potrebno, mada su uvek govorili i da je pitanje da li će biti dovoljno medicinskog i drugog osoblja za rad sa pacijentima u privremenoj bolnici jer su već opterećeni u redovnim bolnicama, a veliki broj zaposlenih je ili na bolovanju ili karantinu zbog Covida19.

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/260008/Novosadski-sajam-ponovo-postaje-kovid-bolnica.html

 

18.4. je na Novosadskom sajmu bilo 192 pacijenata.
http://www.politika.co.rs/sr/clanak/452506/Друштво/Још-304-особе-заражене-коронавирусом-преминуло-седам-пацијената

Edited by vememah
Link to comment
3 hours ago, Zlurad said:


 

 


Malopre sam gledao predstavnika Pfizera za Britaniju koji kaže da su vakcine upakovane u kutije koje "podsećaju na pice", koje su napunjene suvim ledom i idu direktno u centre za vakcinaciju. U kutiji mogu da stoje 10 dana, bez dodatnog hlađenja. Koliko videh sa snimla, nisu nesto ni velike, mozda kao poveća kutija za cipele.

Ali da, u Srbiji se izgubi 300 respiratora što ne bi i par kutijica sa vakcinama

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

 

 

To su olakšavajuće okolnosti, međutim, iskustvo pokazuje da naprdnjaci doslovce mogu da pokvare nakovanj, samo ukoliko im se dozvoli da mu se približe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...