Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

44 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Recimo, prema do sada pročitanom i tome koliko sam uspeo da isprocesuiram, Fajzerova vakcina za sada mi deluje najpoželjnije, uopšteno govoreći, i kada bih lično birao, izabrao bih nju.

 

E sada, dolazimo i do jadca; razmišljam da li je u praksi u Srbiji moguće obezbediti da se ista dostavi do centra za davanje kako je propisano, tj na temperaturi od -75 stepeni celzijusa?

 

Budući da će deo tog lanca sasvim sigurno biti i naprdnjački kadrovi, kolika je šansa da se negde u nekom momentu ne napravi zajeb (zbog nestručnosti, nesposobnosti, neznanja ili najprostijeg boljenja kurca za to što se radi) i samim tim vakcina načini neupotrebljivom?

 

Tj. vakcinisan si, a u stvari nisi?

 

Potpuno isto sam i ja razmisljao

Link to comment
2 hours ago, Jozef K. said:

Može li neko obrazloženje? Mislim koje su prednosti u odnosu na klasičnu kao što je oksfordska?

 

to je samo informaciona RNK koja se prevodi u protein, druge (i Sputnik i Oksfordska) imaju virusni vektor koji nosi gen koji se onda inkorporira u DNK.. ovo što mlati Nestorović, upravo je suprotno. Ok, bezbedne su i one, ali kad/ako već može da se bira..

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:

Gde Kon nestao, nema ga nekoliko dana emoji849.png

 

Kon: Spreman sam da odgovorim na sva pitanja - kada se epidemija završi

Epidemiolog Predrag Kon kazao je da je spreman da po završetku epidemije virusa korona odgovori na sva pitanja koja mu je uputila strukovna organizacija "Ujedinjeni protiv kovida".

 

idi vidi da li sam iza ćoška:covid19: 

 

  • Haha 2
Link to comment
41 minutes ago, Kelt said:

 

to je samo informaciona RNK koja se prevodi u protein, druge (i Sputnik i Oksfordska) imaju virusni vektor koji nosi gen koji se onda inkorporira u DNK.. ovo što mlati Nestorović, upravo je suprotno. Ok, bezbedne su i one, ali kad/ako već može da se bira..

Hvala. I ovo je prvi put da se razvije vakcina na bazi iRNK?

Link to comment

Najbezbolnije je zatvoriti kladionice. Danas mozes da se kladis a da nikad ni ne krocis u kladionicu, kao sto vecina ljudi i radi, Prava lova se vrti online, a penzioneri i dokolicari sede po ceo dan u istim, sitna riba.

Edited by Krcun
  • +1 2
Link to comment
17 minutes ago, Jozef K. said:

Hvala. I ovo je prvi put da se razvije vakcina na bazi iRNK?

Vakcina da, ali se koristi u mnogim lekovima već dosta dugo. Potraži tekstove Isidore Stanković na tu temu, svi su i na Fejsbuku.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...