Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, Caligula said:

 

 

Tamo mi je drugar sa slomljenim laktom :isuse:

 

pre  više sedam dana su prekinuli sve prijeme na operacije, moja drugarica je čekala  poziv za vrlo komplikovanu reviziju operacije noge posle teškog loma u saobraćajki, rekli su joj da skupi krv i da će je tek tada pozvati, uspeli smo to za par dana i onda je prijem obustavljen . Čeka tu operaciju od proletos i kompletno je očajna. Provela je u celom ovom ludilu 2 dana tamo na pregledima i analizama  za prijem rizikujući  i bila spremna na svaki rizik pa i mogući covid 

Link to comment
3 hours ago, mraki said:

Najmanja smrtnost u regionu a i šire, odmah posle vesti šta je predsednik objavio na svom Instagram nalogu. Kako čovek da ne veruje tim brojkama?

2r7xZ5Y.png

 

Dakle, mi sa 35-40% pozitivnih među testiranima smo navodno najbolji u pronalaženju asimptomatskih i blagih slučajeva jer valjda testiramo više nego dovoljno i pride imamo fenomenalno zdravstvo na koje ne utiče činjenica da bolesnike koji uopšte budu primljeni iz Beograda prevozimo u bolnice udaljene preko 200 kilometara te su nam i ukupna i trenutna smrtnost ispod 1%.

 

Inače, prosečna smrtnost među detektovanim potvrđenim slučajevima u svetu je 2,3% za celo trajanje epidemije. Kod nas je 0,9%, u SAD 2%, u Britaniji 3,6%, u Francuskoj 2,4%, u Nemačkoj 1,6%, u Italiji 3,5%, u Španiji 2,7%, u Kini 5,2%, u Rusiji 1,7%, u Indiji 1,5%, u Brazilu 2,7%, u Turskoj 2%.

Izvor: https://covid19info.live/ (kliknuti na lupu pored natpisa Global za izbor države)

  • +1 3
Link to comment

Srbi su u poslednjih tridesetak godina prosli Milosevica, sankcije, hiperinflaciju, ratove, bombardovanje, etnicka ciscenja, kriminalce u vlasti, sada prolaze Vucica i njegovu gomilu retarda. Verovatno racunaju da bi im bilo malo neprijatno da sve to prezive i na kraju umru od nekog tamo virusa.:D

Link to comment
54 minutes ago, Jozef K. said:

Hvala. I ovo je prvi put da se razvije vakcina na bazi iRNK?

 

35 minutes ago, aram said:

Vakcina da, ali se koristi u mnogim lekovima već dosta dugo. Potraži tekstove Isidore Stanković na tu temu, svi su i na Fejsbuku.

Ima vakcina protiv Ebole na bazi iRNK.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, SNARC said:

Sekler na Radio Beogradu...ne izlazi mi se iz kola dok ga slusam..sedim na parkingu pred zgradom.

 

sad sam otisao na sajt RB samo da ga slušam. Ovo sad je zakovao - prokužavanje je višestruko izlaganje subinfektivnoj dozi, a ne masovno zaražavanje :kecman:

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

jeste zbog shirenja kapacieta. kovid je ionako vec svuda, zato se vishe ne ulazi u sistem na antitela, nego na neki pcr. od ove nedelje.

sent from bubamoto
 

Imali su 30+17 mesta, sve juče popunjeno, svi na kiseoniku.

 

 

Link to comment



Recimo, prema do sada pročitanom i tome koliko sam uspeo da isprocesuiram, Fajzerova vakcina za sada mi deluje najpoželjnije, uopšteno govoreći, i kada bih lično birao, izabrao bih nju.
 
E sada, dolazimo i do jadca; razmišljam da li je u praksi u Srbiji moguće obezbediti da se ista dostavi do centra za davanje kako je propisano, tj na temperaturi od -75 stepeni celzijusa?
 
Budući da će deo tog lanca sasvim sigurno biti i naprdnjački kadrovi, kolika je šansa da se negde u nekom momentu ne napravi zajeb (zbog nestručnosti, nesposobnosti, neznanja ili najprostijeg boljenja kurca za to što se radi) i samim tim vakcina načini neupotrebljivom?
 
Tj. vakcinisan si, a u stvari nisi?


Malopre sam gledao predstavnika Pfizera za Britaniju koji kaže da su vakcine upakovane u kutije koje "podsećaju na pice", koje su napunjene suvim ledom i idu direktno u centre za vakcinaciju. U kutiji mogu da stoje 10 dana, bez dodatnog hlađenja. Koliko videh sa snimla, nisu nesto ni velike, mozda kao poveća kutija za cipele.

Ali da, u Srbiji se izgubi 300 respiratora što ne bi i par kutijica sa vakcinama

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, Kelt said:

 

sad sam otisao na sajt RB samo da ga slušam. Ovo sad je zakovao - prokužavanje je višestruko izlaganje subinfektivnoj dozi, a ne masovno zaražavanje :kecman:

 

 

citala txt na nspm i odslusala nova s intervju

u timu sam ljubitelja veterinara sto se tice atrucnosti i poverenja, krajnje subjektivna iskustva

 

i sad, mislim se, kako da improvizujem tu subinfektivnu dozu, ako znam sve parametre, po sto imam druga koji lezi s blagom upalom pluca, 4.dan

otprilike ovako:

udjem mu u dnevnu sobu, koja ima 90 kubnih metara (prethodno provetrenu, dakle neopterecenu infektivnim jedinicama), stanemo bez maski na razdaljinu od 3m i on samo dise 15,5minuta. to bi trebalo da izbaci tih  famoznih 500 jedinica, dovoljnih za reakciju imunog sistema, nedovoljnih da se zarazim. i tako 4 puta, s tim sto se svaki put priblizimo za 9cm jer svakim danom on izlucuje sve manje virusa kroz disanje

 

 

zezam se, al malo mi smesno sto je sve izracunao pod konac, ne znam jel to izvodljivo tako, zivot je drugo.

al ok, poenta je nositi maske i primati tu i tamo te subinfektivne doze, po zakonu verovatnoce

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

 

 

citala txt na nspm i odslusala nova s intervju

u timu sam ljubitelja veterinara sto se tice atrucnosti i poverenja, krajnje subjektivna iskustva

 

i sad, mislim se, kako da improvizujem tu subinfektivnu dozu, ako znam sve parametre, po sto imam druga koji lezi s blagom upalom pluca, 4.dan

otprilike ovako:

udjem mu u dnevnu sobu, koja ima 90 kubnih metara (prethodno provetrenu, dakle neopterecenu infektivnim jedinicama), stanemo bez maski na razdaljinu od 3m i on samo dise 15,5minuta. to bi trebalo da izbaci tih  famoznih 500 jedinica, dovoljnih za reakciju imunog sistema, nedovoljnih da se zarazim. i tako 4 puta, s tim sto se svaki put priblizimo za 9cm jer svakim danom on izlucuje sve manje virusa kroz disanje

 

 

zezam se, al malo mi smesno sto je sve izracunao pod konac, ne znam jel to izvodljivo tako, zivot je drugo.

al ok, poenta je nositi maske i primati tu i tamo te subinfektivne doze, po zakonu verovatnoce

 

ne znam ja da li bi sa koronom na kasicicu uspelo. sa korona pivom sa kasicicom bi bilo vrlo gadno :)

Link to comment
36 minutes ago, Zlurad said:


Malopre sam gledao predstavnika Pfizera za Britaniju koji kaže da su vakcine upakovane u kutije koje "podsećaju na pice", koje su napunjene suvim ledom i idu direktno u centre za vakcinaciju. U kutiji mogu da stoje 10 dana, bez dodatnog hlađenja. Koliko videh sa snimla, nisu nesto ni velike, mozda kao poveća kutija za cipele.

Ali da, u Srbiji se izgubi 300 respiratora što ne bi i par kutijica sa vakcinama

 

 

Vec vidim kako neki SNSovac bivsi vlasnik pecenjare narucuje liniju za punjenje ampula obicnom infuzijom i brendira ih "Fajzer"... cijena sitnica

Link to comment
31 minutes ago, InvisibleLight said:

 

 

citala txt na nspm i odslusala nova s intervju

u timu sam ljubitelja veterinara sto se tice atrucnosti i poverenja, krajnje subjektivna iskustva

 

i sad, mislim se, kako da improvizujem tu subinfektivnu dozu, ako znam sve parametre, po sto imam druga koji lezi s blagom upalom pluca, 4.dan

otprilike ovako:

udjem mu u dnevnu sobu, koja ima 90 kubnih metara (prethodno provetrenu, dakle neopterecenu infektivnim jedinicama), stanemo bez maski na razdaljinu od 3m i on samo dise 15,5minuta. to bi trebalo da izbaci tih  famoznih 500 jedinica, dovoljnih za reakciju imunog sistema, nedovoljnih da se zarazim. i tako 4 puta, s tim sto se svaki put priblizimo za 9cm jer svakim danom on izlucuje sve manje virusa kroz disanje

 

 

zezam se, al malo mi smesno sto je sve izracunao pod konac, ne znam jel to izvodljivo tako, zivot je drugo.

al ok, poenta je nositi maske i primati tu i tamo te subinfektivne doze, po zakonu verovatnoce

 

Sacekas akciju u Zari..i udri..maska malo pod nos :)) 

 

Ili kao ja..odes na buvljak..opremljen sa KN95, pazis da zaobilazis ljude...trazeci bolje sijalice za kola. I onda vidim 2/3 tezgi zatvoreno. Mislim se..koji je bre andrak, pozovem zenu da vidim jel neka slava danas, kaze jok. Pitam nekog lika, gde su bre svi ovi ljudi koji su radili ovde, jel ih inspekcija poterala.

 

Kaze...Ne, zakacili koronu svi.

 

Mislim se...jebale te sijalice, idiote.

 

 

  • +1 1
  • Haha 7
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...