Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, Jozef K. said:

To mi je jasno. Nego sam stekao utisak da iz nekog posebnog razloga daje prednost Biontech-u. Pretpostavljam zbog tehnologije, a opet nisam stručan za to, pa da pitam.

Koliko kapiram masovno vakcinisanje kod nas teško da je moguće pre početka leta.

 

Samo neka krene pa kako god. Svaki vakcinisani je jedna opasnost manje.

  • +1 3
Link to comment
34 minutes ago, yabadaba said:

Navodno nije danas proradila jer nema vode. Umesto nje opet otvorili Banjicu. Potayto, potahto

pa pre neki dan je rečeno da banjica neće preći u kovid sistem jer je ortopedska i rezervisana za saniranje lomova i slično. gde sad da ide persona koja se skrši?

Link to comment

nikome nije u interesu da se korona razvlaci, pa ni radikalima.  e sad, da li ce radikali nekom omaskom uspeti nesto da organizuju, videcemo. 

logicno je da kod nas nece biti samo jedna vakcina jer mi ocigledno nemamo ugovor za celu populaciju, a svakako ni prednost pri narucivanju. verovatno ce biti manje kolicine raznih vakcina u opticaju.

kazu da se vec pojavila i neka mafija koja prodaje lazne vakcine, samo da vas jos dodatno obradujem :D

Link to comment
Just now, MocaVukotic said:

Kod cice sto namesta koske u smederevu

kod babe cebe da namesti zeludac, kod berberina na vadjenje zuba... sve pokriveno.

a da, ima ovde kod nas  i neka sto "duva" opekotine da brze prodju, dermatologija radi, znaci.

  • +1 2
Link to comment
kod babe cebe da namesti zeludac, kod berberina na vadjenje zuba... sve pokriveno.
a da, ima ovde kod nas  i neka sto "duva" opekotine da brze prodju, dermatologija radi, znaci.
nana hava ce da radi ochi, al mislim da moramo ubosnu.

sent from bubamoto

  • Haha 1
Link to comment
31 minutes ago, MocaVukotic said:

Kod cice sto namesta koske u smederevu

off-topic

ako mislis na onog cicu iz smedereva na kog ja mislim taj je izmislio ortopediju za banjicu...

Link to comment
56 minutes ago, Aleksija said:

 

kazu da se vec pojavila i neka mafija koja prodaje lazne vakcine, samo da vas jos dodatno obradujem :D

 

Garantovano valjaju one ostatke JNA vakcine...:covid19:

Link to comment
Quote

 

Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Bocan-Harčenko kaže ekskluzivno za Kurir da su u toku pregovori između nadležnih institucija Rusije i Srbije o isporuci ruske vakcine "sputnik V" Srbiji. On dodaje da u našu zemlju uskoro stiže partija vakcine za laboratorijsku kontrolu.

- Kao što je naglasio predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin, Rusija se zalaže za to da efikasne i bezbedne vakcine protiv virusa korone budu dostupne svima u svetu, pa je spremna da isporuči drugim zemljama preparate koje su razradili ruski naučnici. Trenutno su pregovori između nadležnih institucija Rusije i Srbije o isporuci u Srbiju ruske vakcine "sputnik V" u razvijenoj fazi. Po njihovom završetku će biti poznati svi modaliteti isporuke, odnosno termini i količina doza - kaže Bocan-Harčenko i dodaje:

- U Srbiju uskoro stiže partija vakcine za laboratorijsku kontrolu. Detaljno su sva ta pitanja, na veoma konstruktivan način, razmotrili predsednica Vlade Republike Srbije Ana Brnabić i ministar industrije i trgovine Ruske Federacije Denis Manturov tokom njihovog razgovora 30. novembra.

Bocan-Harčenko kaže da se razmatra i mogućnost da se "sputnjik V" proizvodi u Srbiji.

- U vezi sa interesovanjem srpske strane razmatra se i mogućnost zajedničke proizvodnje vakcine "sputnik V" u Srbiji. Ali, naravno, to zahteva više vremena, jer se radi i o transferu tehnologija i o pripremi stručnjaka - kaže on.

 


kurir.rs/vesti/drustvo/3578273/bocan-harcenko-ekskluzivno-za-kurir-u-srbiju-stize-ruska-vakcina-za-laboratorijsku-kontrolu

Link to comment

Recimo, prema do sada pročitanom i tome koliko sam uspeo da isprocesuiram, Fajzerova vakcina za sada mi deluje najpoželjnije, uopšteno govoreći, i kada bih lično birao, izabrao bih nju.

 

E sada, dolazimo i do jadca; razmišljam da li je u praksi u Srbiji moguće obezbediti da se ista dostavi do centra za davanje kako je propisano, tj na temperaturi od -75 stepeni celzijusa?

 

Budući da će deo tog lanca sasvim sigurno biti i naprdnjački kadrovi, kolika je šansa da se negde u nekom momentu ne napravi zajeb (zbog nestručnosti, nesposobnosti, neznanja ili najprostijeg boljenja kurca za to što se radi) i samim tim vakcina načini neupotrebljivom?

 

Tj. vakcinisan si, a u stvari nisi?

  • +1 1
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...