Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

20 hours ago, radisa said:

Juče mi bio komšija na kafi...

 

Objanio™ da nas zaprašuju iz vazduha, pa kako se kome zalomi, neko dobije, neko ne... I onda će nam staviti čipsove™ pod izgovorom vakcine...

 

Ja sam ustao od stola i otišao, a hanuma je probala da se svađa... Jbt, napustio sam sedeljku u sopstvenoj kući, da se ne bi svađao... :(

 

Nadam se da kad stave te čipsove™, da će ljudi postrati makar malo pmetniji, inače sve će da ode u kurac krasni...

 

 

pa kad živiš na klisi...

  • +1 1
Link to comment

apropo medijske histerije: ako prošarate malo ovim topikom, lako ćete doći do zaključka da je pogolema histerija vladala i ovde. a uveren sam da će - zdravlja bože - biti ponovljena i u dogledno vreme, jednakim intenzitetom.

linija argumentacije će otprilike ići na isti način kao što je i u prethodnim prilikama išla: tražimo oštru primenu higijensko-epidemioloških mera koje su u stvari teško sranje i nije ih trebalo ni uvoditi. :sleep:

  • +1 2
Link to comment

PPP je po formi i nameni predvidjen za histeriju nije javno glasilo. Ovde se govorilo o histeriji u medijima a u stvari (sem marta aprila i vucicevih histericnih istupa) imali smo upravo kontra situaciju, laziranje stvarnog stanja i opste zataskavanje. Ali izgleda je i to previse, treba ukinuti koronu skroz kao pojam i uvesti prosto "umiru ljudi svakako, sve nas ceka smrt, nismo besmrtni" i ostala jeftina relativizovanja.

 

edit: mislim da bi i ppp drugacije pisao kada se ne bi skrivali podaci i minimalizovale posledice, jer to ide pod ruku sa opustanjem stanovnistva i nepostovanjem mera. Inace se jos u junu ovde sa pravom upozoravalo na jul dok je u medijima slavljena pobeda kaki qratz histerija. Nikako da se razume da nekima od nas nije do lutrije.

Edited by Caligula
Link to comment
4 hours ago, nisam ja said:

ja sam imo korolu u julu. misim nemam napismeno al brajo ko se u julu razboljeva. 

 

iliti sto bi rekla pedijatrica u Berlinu, na 30 stepeni u julu kad je pregledala dete koje je slinavilo, bolelo grlo, naduli se krajnici, kasljalo: "ma to je samo novi letnji grip, samo caj sa medom i sve ok"

Link to comment
19 hours ago, Paul Gompitz said:

O vaznosti nosenja maski smo slusali od  one nesretne zene iz Vince na primjeru hrcaka.

zlatni sirijski hrčci sa maščicama za hrčke - meni je to jedna od najlepših scena srpskog korona imaginarijuma.

Link to comment

@ zlurad

moj klinja imao tako nesto pre manje od metar dana, pokupio iz skole u kojoj su svi slinavili, kasljali i slicno. roditelji, naravno, uredno slali decu u skolu, a cak je i uciteljica dolazila u skolu i kasljala. testirali ga, na preporuku pedijatra, nije bila korona. zena nazvala direktora skole i objasnila znacaj pridrzavanja mera u pandemiji. jedva cekamo da pocne skola ponovo za 10 dana, pa da krene zurka (trenutno jesenji raspust).

 

Edited by precog
Link to comment
9 minutes ago, precog said:

@ zlurad

moj klinja imao tako nesto pre manje od metar dana, pokupio iz skole u kojoj su svi slinavili, kasljali i slicno. roditelji, naravno, uredno slali decu u skolu, a cak je i uciteljica dolazila u skolu i kasljala. testirali ga, na preporuku pedijatra, nije bila korona. zena nazvala direktora skole i objasnila znacaj pridrzavanja mera u pandemiji. jedva cekamo da pocne skola ponovo za 10 dana, pa da krene zurka (trenutno jesenji raspust).

 

Kakv sad jesenji raspust:unsure:

Link to comment
4 minutes ago, Misko said:

Kakv sad jesenji raspust:unsure:

nisam u srbiji, nadovezao sam se na zluradov post o berlinu. a i da kazem da, generalno, situacija nije idealna ni van srbije.

Link to comment
3 hours ago, Jozef K. said:

Slinavljenje nije simptom korone.

 

Vidi, ja odavno pitah ovde sto se klinicke slike razlikuju u Nemackoj i Srbiji. Evo koji su simptomi ovde na uzroku od 234 hiljade ljudi (Robert koch izvestaj). rhinorrhoea je slinavljenje

 

Information on symptoms is available for 233,816 (81%) of the notified cases. Among these, cough (43%), fever (36%), rhinorrhoea (21%) and sore throat (20%) were reported most and 14% had no or no relevant COVID-19 symptoms. Pneumonia was reported in 5,769 cases (2%).Since calendar week 17, cases are reported to the RKI as a distinct COVID-19 surveillance category. Since then, ageusia and anosmia can also be entered as symptoms. At least one of these two symptoms was reported in 14,693 of 89,234 cases (16%).

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...