Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Vidim ja da se sve oko kovida pausalno radi,svaka procena, svaka analiza, pa i posle evo vec ima 7 meseci...na gloablnom nivou..tako da, ne cudim se vise nicemu, pa ni Konu, ni ovoj listi..pre neki dan videh istrazivanje da su  socijalna distanca i nosenje maski pomogle da  virus bude zarazniji, pa vi vidite..

Link to comment
Vidim ja da se sve oko kovida pausalno radi,svaka procena, svaka analiza, pa i posle evo vec ima 7 meseci...na gloablnom nivou..tako da, ne cudim se vise nicemu, pa ni Konu, ni ovoj listi..pre neki dan videh istrazivanje da su  socijalna distanca i nosenje maski pomogle da  virus bude zarazniji, pa vi vidite..
u pravu su, kad nema na koga da predje, virus ogladni i osili se josh vishe.

sent from bubamoto

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
On 28.9.2020. at 22:38, Krošek said:

ja nosim masku vani :fantom:

 

imao sam scene da ljudi navijaju za mene kao da trcim kros...

 

sto nosim masku. jako bizarno, da

 

i gledaju me oni sto ne nose maske, onako bulje i salju mi talase "skidaj to!"

 

nije da ja njih gledam, ja se trudim da ih ne gledam ali vidim ih perifernim vidom kako... okrecu glave za mnom :fantom:

 

a oni sto nose su dobri, oni ne bulje

 

:fantom:

 

(pa ti sad reci da nisam poludio u ovih par meseci)

 

Veći deo avgusta i septembra sam nosila masku i napolju jer je to bio jedini način da sprečim napade gušenja usled alergije na ambroziju.

I zaista, zveraju - kao što su zverali u pre-covid eri u turiste iz Azije sa maskama u javnom prevozu, u fazonu, vidi ovu budalu, zašto bi to iko radio.

 

Neverovatno koliko je pamćenje kratkotrajno. Zaboravismo nenormalnu paniku iz marta i aprila (diskusije na fejzbuku dal je uopšte bezbedno izaći na trčanje napolje jer šta ako zgaziš virus i uneseš u gajbu), zaboravismo šta nam je donelo raspuštanje, zaboravismo šta je uopšte COVID.

 

Meni su inače za jedan te isti modus operandi u periodu te prolećne panike razni ljudi govorili da sam neodgovorna (što ne držim domestos krpu ispred vrata, što blejim unutra 1 na 1 sa osobama koje se razumno čuvaju), a sada da preterano paničim (jer i dalje smatram da je virus opasan i da bi trebalo svi da nosimo maske u međugradskom autobusu, ili neću da blejim u kafiću unutra npr, a bilo je i ko se durio što neću na žurku jbt). Kao da kategorija razumnog opreza ne postoji, samo sve ili ništa, pa ovi koje zabole tuki za ronu čitaju oprez kao paniku. I razumem, kognitivna disonanca, nije lako recimo morati na posao a ne smeti u izlazak (ja privilegovana radim od kuće), dojadilo pa je lakše praviti se da nije strašno, a ima i faktor srama jer ti što su tebe pokušavali da posrame, Krošek, neke druge jesu uspeli da posrame  pošto je sad blam čuvati se od nezanemarljivo smrtonosne bolesti o kojoj i dalje ne znamo dovoljno, ali znamo recimo da neretko ostavlja dugoročne posledice. Zato treba nekada i njih šejmovati, smarati, insistirati, pa pička ti materina ako može hirurg da operiše s maskom pola dana možeš i ti da sediš u troli s njom.

 

Devedesetih sam bila dete, tako da mi je ovo prva velika prilika da vidim koliko je lako isprati mozak iz ekstrema u ekstrem i koliko se lako sve zaboravlja.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...