Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Očigledno je da neće biti rasplamsavanja, jer je tako odlučeno, tako će i cifre pokazivati. Ide se na "pomozi bože" i na pravljenje ludim. Znam jednu ustanovu socijalne zaštite gdje je upao virus a uopšte nikog nisu testirali. Samo par zaposlenih.

Link to comment
22 minutes ago, Caligula said:

Dajmond Princes nije neki uzorak btw. (ne znam na sta tacno mislis kada kazes da treba gledati sta se tamo desavalo?) em je to bilo na samom pocetku epidemije, em je starosna struktura (i finansijska, to su ljudi koji zive u uredjenim drzavama, redovno servisirani) neuporediva sa nasom situacijom.

 

 

koja starosna struktura?! koliko je bilo putnika, nešto manje je bilo staf-a


to što su bilo redovno servisirani ne znači da su bili zdraviji pa opet nije bio opšti pomor, na protiv

 

jedna histerija diže drugu, antimaskera nije bilo u martu/aprilu ili ih ja nisam primećivao. doduše oni dolaze iz istog korpusa iz kog i antivaxeri i ini pitanje je samo bilo kada će prvi izneti tezu o višku co2 u krvi zbog maske

 

narod polagano odlepljuje(videti prilog o tipu koji je svoj led tv razlupao pijukom jer nije više mogao da sluša vesti o covid19). ta “borba” protiv nevidljivog neprijatelja teže će posledice ostaviti na kolektivno psihičko stanje nego na fizičko

 

 

e

 

nije miletm nego mirsadtm

što i nije preterano bitno

više kao ilustracija

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Nisam ukačio to o razbijanju televizora :lol: stvarno bilo?

 

E svašta, u jeku pandemije na TVu vesti o kovidu

 

btw. narod odlepljuje te odlepljuje jer ovo svakako utice na svakoga, što ekonomski što zdravstveno (živci, druge neservisirane bolesti jer kovid etc). Nije lako naročito kad beštija ima par mikrona a narod ne priznaje neprijatelja dok ga ne vidi. Ako neko i padne od virusa, to nije od virusa nego ga prikačili na respirator pa od toga uginuo, ili od srca, tromboze pluća,  Unameit.

 

najnovije što kruži je da nas komplet zaprašuju sarinom i da je to zapravo kovid. Ljudi to dele, veruju skroz, psuju majku korporacijama. Na kraju se ipak sve svede na ovu poslednju rečenicu Borhesovu, nije čovek prorok btw. (napisao ovo 1944te) nego prosto ume da razmišlja

 

4f6c0d11571540cb494af6cf23045111edf0075d

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
13 minutes ago, omiljeni said:

Brt, pa brojke sa tog broda su veoma zabrinjavajuce.
Virus se tamo uzasno brzo sirio.
I umrlo je 2% zarazenih, sto je veoma visok broj.

da jesu, ali ne zaboravi na uslove u kojima su bili i na period izbijanja epidemije i kada je njih zahvatilo

Link to comment

U hotelu Stara planina, osim formalne obaveze da se nose maske unutra u hotelu (koju skoro niko ne poštuje) i za obrocima dok uzimaš hranu sa šveCkog stola (što svi poštuju) nikakvih spec mera nema niti se bilo ko bilo čime opterećuje. U mestima gde sam usput stajao je osećaj kao da nikakva pandemija ne postoji. Korona čak nije više nikome ni tema. Jbm li ga.

Link to comment

pa to se i ja pitam oko ove kumsove tvrdnje o medijskoj histeriji. Meni stric bio bolestan u starackom domu (Niš) ajd što nije bilo na televizor™ i što se mediji ne zamaraju tim sitnicama nego što je moj burazer za to saznao posle nekoliko dana (hvala bobu stricu ništa nije falilo).

 

Hoću reći, da je namera medija i vlade da se diže frka, drugačije bi TV program izgledao.

Edited by Caligula
Link to comment

Da, stvarno je malo panike u medijima bilo do sada, zasto ne bismo malo podigli  atmosferu:fantom:...Od panike niakkve koristi i vajde nema, ko je yastrasen, vec je yastrasen dovoljno, ko ne veruje, nece verovati ni sad, a ako je vec trenutno situacija mirnija u odnosu na leto, treba pustiti malo i ljude da ohlade glavu, sta sas treba, d se zderemo oko korone svako Bozji dan, dok ne stigne vakcina, pa tako cemos tavrno svi i da mremo, bez i da fasujemo kovid, a i za imunitet je to super, nema sta..

Link to comment

Mesas informisanje sa panikom.

 

Bilo bi najbolje da se ne testira i da u medijima prosto nema vesti o ovome, onda ne bi ni postojalo. Moj komsija i kasnije komsika izginuli na respiratorima, 53-54 godina starosti. Sta je bilo, nemamo pojma. Meni najbolja ova kvalifikacija "zastraseni" :lol: jebiga u nekom konacnom zbiru ti zastraseni drze ovo govno pod kakvom takvom kontrolom e da bi ovi sto neveruju™ bili u pravu :isuse:

 

Rekoh vec, sumrak covecanstva. Nauka se ovde pokazala inferiornom jer ima svoje procedure i ne moze da tvrdi nesto dok se procedure ne ispostuju, kvalitativan i kvantitativan uzorak, vreme provedeno u proucavanju, uocavanje paterna, dokazivanje i ostalo. Za to vreme svaka budala na jytjubu je jaca od nauke jer procedura nema, samo udri po ZAVERI

 

I to su onda dve ravnopravne strane u diskusiji. Pa mora da propadnemo, globalno.

 

 

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

Bilo bi najbolje da se ne testira i da u medijima prosto nema vesti o ovome, onda ne bi ni postojalo. Moj komsija i kasnije komsika izginuli na respiratorima, 53-54 godina starosti. Sta je bilo, nemamo pojma. Meni najbolja ova kvalifikacija "zastraseni" :lol: jebiga u nekom konacnom zbiru ti zastraseni drze ovo govno pod kakvom takvom kontrolom e da bi ovi sto neveruju™ bili u pravu :isuse:

 

Rekoh vec, sumrak covecanstva. Nauka se ovde pokazala inferiornom jer ima svoje procedure i ne moze da tvrdi nesto dok se procedure ne ispostuju, kvalitativan i kvantitativan uzorak, vreme provedeno u proucavanju, uocavanje paterna, dokazivanje i ostalo. Za to vreme svaka budala na jytjubu je jaca od nauke jer procedura nema, samo udri po ZAVERI

 

I to su onda dve ravnopravne strane u diskusiji. Pa mora da propadnemo, globalno.

 

 

Juče mi bio komšija na kafi...

 

Objanio™ da nas zaprašuju iz vazduha, pa kako se kome zalomi, neko dobije, neko ne... I onda će nam staviti čipsove™ pod izgovorom vakcine...

 

Ja sam ustao od stola i otišao, a hanuma je probala da se svađa... Jbt, napustio sam sedeljku u sopstvenoj kući, da se ne bi svađao... :(

 

Nadam se da kad stave te čipsove™, da će ljudi postrati makar malo pmetniji, inače sve će da ode u kurac krasni...

 

 

  • +1 2
  • Haha 4
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

 

 

Nadam se da kad stave te čipsove™, da će ljudi postrati makar malo pmetniji, inače sve će da ode u kurac krasni...

 

 

ako nisu rebrasti čipsovi, meni to ne treba :lol:

  • Wub 1
Link to comment
42 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da jesu, ali ne zaboravi na uslove u kojima su bili i na period izbijanja epidemije i kada je njih zahvatilo

ne razumem na šta tačno misliš.

podaci sa tog broda su dobri, tj ohrabrujući ako ih posmatraš kao pojedinac, jer ispada da i prosečan metuzalem ima solidne šanse da preživi zarazu, čak i da bude asimptomatski. ali kad te podatke ekstrapoliraš na velike populacije onda vidiš koliko je korona ustvari zajebana i da će umreti milioni. 

globalno, juče je umro milioniti pacijent. to je po zvaničnim statsima. verovatno ih je još bar toliko podletelo pod bas. a ja mislim da nam tek sledi najgore kad dođe kraj jeseni/početak zime i temperatire padnu jer će virus tad mnogo brže da se širi i bojim se da će dogoditi totalni raspašoj na severnoj hemisferi.

Link to comment

Mene fascinira taj pristup da se bolesti, odnosno virusu o kojem se ne zna dovoljno pristupa sa manjkom pažnje, a ne sa pojačanom brigom. Valjda kad ideš kroz mrak treba da paziš gde staješ i više nego inače, a ne da se zaletiš i trčiš jer "neće tebe".

 

 

Drugar koji ima 31 godinu je ležao u bolnici dve nedelje, sedam dana je imao temperaturu preko 39, konstantno je bio na kiseoniku i još uvek ima tragove na plućima. Njegova devojka je preležala kod kuće samo zbog toga što nisu imali gde da je smeste i evo jutros mi je javila da ima probleme sa srcem zbog kojih joj je lekar naložio strogo mirovanje u naredna tri meseca, dodavši da su razne posledice vrlo česte kod onih koji su odbolovali kod kuće, zbog toga što nisu imali adekvatnu lekarsku negu. Inače se još od jula ili početka avgusta, tj. od trenutka kada je dobila negativan rezultat, umarala lakše nego inače i primetila je da je postala zaboravna, da joj se dešava da usred rečenice zaboravi šta je htela da kaže itd. Doktor kaže da je to zbog toga što joj je korona napala CNS.

 

Svako ko je preležao ovo treba da ode na kontrole, a posebno oni kojima su se javili slični problemi.

 

 

Edited by napadaj
  • +1 4
Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...