Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

jedno 10 puta sam napisala, al ajde opet: u januaru i februaru je vladao gadan virus koji prepolovio broj dece koja dolaze u vrtice i nize razrede osnovne skole, a zakacio je i dosta starijih. pri cemu su deca imala prilicno dramaticne simptome, kao i odrasli. ne lici na kovid. 

to je prouzrokovalo ono produzenje raspusta od 7 dana u februaru.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam zaista, nemam sve evidentirano u glavi na  kraju  krjaeva  ja ovde samo glasno razmisljam..previse informacija o ovom virusu, od kojih ti vecina ne govori nesto korisno, ali je zato vecina tu da   zaplasi ljude, kontradiktornosti koliko volis, i ako se usudis da nesto dovedes u pitanje, odmah si ovo ili ono..virus o kome svi sve znaju,a u stvari, niko ne zna nista, i najveci  eksperti imaju zapravo i dalje vrlo ograniceno znanje o kovidu..ali su zato tu da svi dele lekcije i predvidjanja, svi naju koliko ce ovo trajati, i svi su tu da plase vec dovoljno potresen svet..

Edited by Misko
Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

 

Zato što smo intenzivno testirali u februaru pa smo tako sigurni? :fantom:

 

Ne kazem da nije bilo sporadicnih slucajeva, kazem nije bilo epidemije jer epidemija kovida, za razliku od gripa, napunii bolnice za kratko vreme a intenzivnu negu okupira do maksimuma. Misko je odgovarao na post koji kaze "u februaru cela firma zakacila nesto gadno" dakle ako je cela firma to znaci da je i oko firme besnela epidemija.

 

A evo i objasnjenja, otac sam deteta koje je tada odsustvovalo iz vrtica pa znam:

 

29 minutes ago, Aleksija said:

jedno 10 puta sam napisala, al ajde opet: u januaru i februaru je vladao gadan virus koji prepolovio broj dece koja dolaze u vrtice i nize razrede osnovne skole, a zakacio je i dosta starijih. pri cemu su deca imala prilicno dramaticne simptome, kao i odrasli. ne lici na kovid. 

to je prouzrokovalo ono produzenje raspusta od 7 dana u februaru.

 

... hocu reci, lepo zvuce te price o prelezanom kovidu ali se ne uklapaju u podatke koje dobijamo iz sveta: ako je epidemija, onda su svi resursi zauzeti.

 

A nulti pacijent, pa mogao je da bude i u januaru prosle godine, ko ce ga znati, tada ni testova nije bilo. Mozda je virus skocio na coveka prvi put u svilajncu. Nikada necemo saznati.

Edited by Caligula
Link to comment
19 minutes ago, Misko said:

Ne znam zaista, nemam sve evidentirano u glavi na  kraju  krjaeva  ja ovde samo glasno razmisljam..previse informacija o ovom virusu, od kojih ti vecina ne govori nesto korisno, ali je zato vecina tu da   zaplasi ljude, kontradiktornosti koliko volis, i ako se usudis da nesto dovedes u pitanje, odmah si ovo ili ono..virus o kome svi sve znaju,a u stvari, niko ne zna nista, i najveci  eksperti imaju zapravo i dalje vrlo ograniceno znanje o kovidu..ali su zato tu da svi dele lekcije i predvidjanja, svi naju koliko ce ovo trajati, i svi su tu da plase vec dovoljno potresen svet..

 

Nova je posast u pitanju. Naravno da ima previse informacija i da ih je tesko filtrirati.

 

Po prvim statistikama iz Vuhana, imali smo novi spanski grip u najavi ako se gledaju procenti umrlih i zaraznost virusa. Pa se setimo kakve su mere tada predlagane i izvodjene (zaprasivali su jebene ulice, ljudi su se kretali gradom sa plasticnim flasama na glavama, Kinezi su u jednom trenutku mislili da uniste i papirne novcanice koje su cirkulisale Vuhanom)...

 

Sada smo dosli do toga da je uglavnom dovoljna maska da bi se virus drzao pod kontrolom. Ne znam koji je kurac generalno histericima koji histerisu nad nekom imaginarnom panikom kada panike jedva da je bilo posle proglasenja pandemije. Naprotiv, vise je bilo incidenata i zarazavanja od strane onih koji "ne bi da se siri panika" i koji ne veruju u virus te se prave kovid zurke.

 

Opreznost (u smislu - stavi bre jebenu masku kada kontaktiras sa ljudima) nije panicenje niti sirenje panike. Mnogo smo ograniceni kao vrsta, to se ovih meseci vrlo jasno videlo.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, djekson said:

Update, nije drugi virus. Fasovala je COVID. Samo osim povisene temperature i podbulosti lica nije imala druge simptome. Sada joj je stanje OK, mozda smo i mi latentni prenosnici, oboleli, ali jos nesvesni. Sve u svemu 10 dana karantina od danas.

 

 

Držte se

Link to comment

Cirkus koji su napravili imbecili iz Ujedinjeni Protiv Kovida je spektakularan. Lončar ih je preveslao na keca i razlebao celu inicijativu. 

Prvo je pristao da se sastane s njima, a onda je tražio da se iz delegacije izbaci Panić, da se otkaže protest koji je trebalo da se održi sutra i koji je unapred najavljen, nije dozvolio uvid u med dokumentaciju vezanu za Kovid i ubacio predstavnike ove opskurne /da ne kažem imbecilne/ grupe u KŠ. 

Naravno da su maloumnici pristali na sve što im je ovaj servirao i sad kad se sve sabere i oduzme imamo sledeću situaciju - Panić ih je odjebao pošto su ga izbacili iz delegacije i uzgred napravili budalom da poziva zdravstvene radnike na protest koji je otkazan /najbolji štos je što su pojedini mozgovi usred njegovog mazanja govnima na Viberu rešili da mu ponude, ni manje ni više, nego da se njegov sindikat ujedini sa udruženjem :isuse: /

Najavljivani protest je naravno otkazan i tako je uništen kredibilitet udruženja u startu

,Profesori koji su ih podržavali, u prvom redu Delić i Radovanović, su odbili da udju u KŠ, i tako im dodarno sjebali kredibilitet. 

Umesto da traže odgovornost KŠ oni su sa sve talambasima ušli u njega i tako ga legitimizovali. 

 

Sad se medjusobno masivno pičkaraju na Viber grupi 

 

Ja sam više nego mudro procenio da je to skup idiota i nisam se zvanično učlanio, tako da se sad grohotom smejem :D 

 

Nije nama džaba Vučić na vlasti. 

 

PS šta da vam kežem kad se tamo na naučnom™ delu grupe vrlo ozbiljno razmatraju teroije da virus ne postoji i da su maske kontraproduktivne. :isuse:

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Hvala 4
Link to comment
3 hours ago, steins said:

Cirkus koji su napravili imbecili iz Ujedinjeni Protiv Kovida je spektakularan. Lončar ih je preveslao na keca i razlebao celu inicijativu. 

Prvo je pristao da se sastane s njima, a onda je tražio da se iz delegacije izbaci Panić, da se otkaže protest koji je trebalo da se održi sutra i koji je unapred najavljen, nije dozvolio uvid u med dokumentaciju vezanu za Kovid i ubacio predstavnike ove opskurne /da ne kažem imbecilne/ grupe u KŠ. 

Ključna stvar je da je sad stanje mnogo bolje nego kad je osnovana grupa. Zato Lončaru i odgovara da sad pregovara. Sad su zvanične cifre znatno manje nego što su bile. Što je još bitnije tad su lagali mnogo više nego sad. Koliko znam, sad je i sa opremom bolje stanje. Ispravi me ako grešim. Sve ovo verovatno uslovljava da je sad manja zainteresovanost za protest. 

Ne vidim kako može neko da uđe u krizni štab a da nema pristup medicinskoj dokumentaciji, mada kod nas sve može.

Panić se u poslednje vreme žestoko izlupetao s vanrednim stanjem, a i generalno ne sviđaju mi se poslednji nastupi.

 

3 hours ago, steins said:

PS šta da vam kežem kad se tamo na naučnom™ delu grupe vrlo ozbiljno razmatraju teroije da virus ne postoji i da su maske kontraproduktivne. :isuse:

 

Nadam se da u te naučnike ne spadaju lekari, već psiholozi, filozofi, ...

Link to comment
Update, nije drugi virus. Fasovala je COVID. Samo osim povisene temperature i podbulosti lica nije imala druge simptome. Sada joj je stanje OK, mozda smo i mi latentni prenosnici, oboleli, ali jos nesvesni. Sve u svemu 10 dana karantina od danas.
 
Držte se...
Ako se setiš javi.
Pozdravi je i odavde sa PPP [emoji123][emoji123][emoji123][emoji123]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Cirkus koji su napravili imbecili iz Ujedinjeni Protiv Kovida je spektakularan. Lončar ih je preveslao na keca i razlebao celu inicijativu. 
Prvo je pristao da se sastane s njima, a onda je tražio da se iz delegacije izbaci Panić, da se otkaže protest koji je trebalo da se održi sutra i koji je unapred najavljen, nije dozvolio uvid u med dokumentaciju vezanu za Kovid i ubacio predstavnike ove opskurne /da ne kažem imbecilne/ grupe u KŠ. 
Naravno da su maloumnici pristali na sve što im je ovaj servirao i sad kad se sve sabere i oduzme imamo sledeću situaciju - Panić ih je odjebao pošto su ga izbacili iz delegacije i uzgred napravili budalom da poziva zdravstvene radnike na protest koji je otkazan /najbolji štos je što su pojedini mozgovi usred njegovog mazanja govnima na Viberu rešili da mu ponude, ni manje ni više, nego da se njegov sindikat ujedini sa udruženjem :isuse: /
Najavljivani protest je naravno otkazan i tako je uništen kredibilitet udruženja u startu
,Profesori koji su ih podržavali, u prvom redu Delić i Radovanović, su odbili da udju u KŠ, i tako im dodarno sjebali kredibilitet. 
Umesto da traže odgovornost KŠ oni su sa sve talambasima ušli u njega i tako ga legitimizovali. 
 
Sad se medjusobno masivno pičkaraju na Viber grupi 
 
Ja sam više nego mudro procenio da je to skup idiota i nisam se zvanično učlanio, tako da se sad grohotom smejem [emoji3] 
 
Nije nama džaba Vučić na vlasti. 
 
PS šta da vam kežem kad se tamo na naučnom[emoji769] delu grupe vrlo ozbiljno razmatraju teroije da virus ne postoji i da su maske kontraproduktivne. :isuse:
 
Čim sam video da se najavljuje intervju na kurirtv od sat vremena sa Lončarom za subotu, znao sam da je neki manevar odrađen...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...