Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 hours ago, koksy said:

linija argumentacije će otprilike ići na isti način kao što je i u prethodnim prilikama išla: tražimo oštru primenu higijensko-epidemioloških mera koje su u stvari teško sranje i nije ih trebalo ni uvoditi. :sleep:

 

:D

 

So true.

Link to comment
19 minutes ago, Zlurad said:

 

Vidi, ja odavno pitah ovde sto se klinicke slike razlikuju u Nemackoj i Srbiji. Evo koji su simptomi ovde na uzroku od 234 hiljade ljudi (Robert koch izvestaj). rhinorrhoea je slinavljenje

 

Information on symptoms is available for 233,816 (81%) of the notified cases. Among these, cough (43%), fever (36%), rhinorrhoea (21%) and sore throat (20%) were reported most and 14% had no or no relevant COVID-19 symptoms. Pneumonia was reported in 5,769 cases (2%).Since calendar week 17, cases are reported to the RKI as a distinct COVID-19 surveillance category. Since then, ageusia and anosmia can also be entered as symptoms. At least one of these two symptoms was reported in 14,693 of 89,234 cases (16%).

 

 

Kod nas je drugačije. A i iz ličnog iskustva. Nikada suvlji nisam bio.

Evo šta kaže:

COVID-19 различито делује на људе. Код већине заражених се развију благи до умерени симптоми и опорављају се без болничког лечења.

Најчешћи симптоми:

температура

сув кашаљ

умор

Мање чести симптоми:

бол

упаљено грло

пролив (дијареја)

упала рожњаче

главобоља

губитак чула укуса или чула мириса

осип или промена боје прстију на рукама и ногама

Тешки симптоми:

тешкоће при дисању или недостатак даха

бол или притисак у грудима

губитак способности говора или кретања

Link to comment
6 minutes ago, Jozef K. said:

Kod nas je drugačije. A i iz ličnog iskustva. Nikada suvlji nisam bio.

Evo šta kaže:

COVID-19 различито делује на људе. Код већине заражених се развију благи до умерени симптоми и опорављају се без болничког лечења.

Најчешћи симптоми:

температура

сув кашаљ

умор

Мање чести симптоми:

бол

упаљено грло

пролив (дијареја)

упала рожњаче

главобоља

губитак чула укуса или чула мириса

осип или промена боје прстију на рукама и ногама

Тешки симптоми:

тешкоће при дисању или недостатак даха

бол или притисак у грудима

губитак способности говора или кретања

 

Pratio sam pdf forumasi protiv korone, znam da si bio jedan od zarazenih i izlecenih (insalah) te sam zato i stavio ove podatke iz Nemacke jer se otprilike secam kroz sta si/ste prolazili. Jebemliga, ovde pola grada bilo slinavo i kasljalo, neko sa temperaturom neko ne ali poenta je da su porodicni lekari vecinu slucajeva vracali kuci sa "novi letnji grip" iako je vecina imala barem pola simtoma.

  • +1 1
Link to comment
evo ga doktor kon u pregledu dana... on će jednog dana doći na neku televiziju i reći će, ništa me ne pitajte, nisam pametan
kao u onom vicu shto me niko ne pita kako sam [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
9 hours ago, koksy said:

apropo medijske histerije: ako prošarate malo ovim topikom, lako ćete doći do zaključka da je pogolema histerija vladala i ovde. a uveren sam da će - zdravlja bože - biti ponovljena i u dogledno vreme, jednakim intenzitetom.

Definiši medijsku histeriju.

 

(Ako tu ubrajas zabrinutost i ozlojeđenost ljudi dok je u NP bilo najgore, onda jebiga...)

Link to comment
 
Pratio sam pdf forumasi protiv korone, znam da si bio jedan od zarazenih i izlecenih (insalah) te sam zato i stavio ove podatke iz Nemacke jer se otprilike secam kroz sta si/ste prolazili. Jebemliga, ovde pola grada bilo slinavo i kasljalo, neko sa temperaturom neko ne ali poenta je da su porodicni lekari vecinu slucajeva vracali kuci sa "novi letnji grip" iako je vecina imala barem pola simtoma.
Potvrđujem da ovde kažu da je curenje nosa ZNAK da nije u pitanju Covid. Bilo mi baš čudno...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
10 hours ago, koksy said:

apropo medijske histerije: ako prošarate malo ovim topikom, lako ćete doći do zaključka da je pogolema histerija vladala i ovde. a uveren sam da će - zdravlja bože - biti ponovljena i u dogledno vreme, jednakim intenzitetom.

linija argumentacije će otprilike ići na isti način kao što je i u prethodnim prilikama išla: tražimo oštru primenu higijensko-epidemioloških mera koje su u stvari teško sranje i nije ih trebalo ni uvoditi. :sleep:

 

Možda neki primer?

 

Ako je hisrerija bila opšta želja za zatvaranjem kladionica i kafića i rasturanje noćnih žurki po splavovima u vreme pandemije onda OK.

Link to comment
On 25.9.2020. at 17:27, Zverilla said:

bedak samo sto niko ne umire od gluposti, jer bi svet onda bio mnogo lepse mesto. 

ali umire se. doduše, uglavnom od tuđe, naročito kada je omasovljena.

 

On 25.9.2020. at 21:24, steins said:

PS šta da vam kežem kad se tamo na naučnom™ delu grupe vrlo ozbiljno razmatraju teroije da virus ne postoji i da su maske kontraproduktivne. :isuse:

možda da nam ne kažeš sve, da živimo u iluziji da su stvari među lekarima manje grozne nego što jesu, budući da smo bespomoćni u pogledu te situacije? :(

 

On 28.9.2020. at 17:11, Frank Pembleton said:

Evo ga neki dr Petar Kočović ima softver pa prognozira...

glegle... blast from the past.

firma tehnikom za prodaju računara, ako me sećanje ne vara.

njegov rođeni brat bio suvlasnik firmice u kojoj sam radila nekoliko godina. vesele devedesete.

 

edit. inače sam došla na temu zbog epifanije govnara kona i nemuštog kišenja oko kragujevca da se kaže nešto što staje u 2 rečenice:

1. sve do juna je bilo tri puta više mrtvih nego što se evidentiralo.

2. mi, govna iz KŠ, mesecima smo donosili sve odluke na osnovu debelo potcenjenih podataka.

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...