Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Dva posto mrtvih je pickin dim

 

Nece svi dumremo, na recimo grad Paracin to je hiljadu ljudi. Ono, u gradu gde umre covek i cela carsija zna, sta je to da u par meseci ugine hiljadu.

 

 

Edit, prepolovi odmah na 500, nece svi da se zaraze :D

 

Veliki brojevi jbg, drugacije tih 2% izgleda na groblju. Ili u komsiluku, nedajboze porodici.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
4 minutes ago, Caligula said:

 

Kumse brt koja medijska histerija?

pa histerija u medijima

 

kačila pt spočetka neke statističare koji su izbacili neki straobalni podatak o pominjanju covid u elektronskim medijima milioni na enti

 

e sad, to je u svetu, a kod nas kako je?

balansira se između španskog scenarija i šopinga u milanu

 

pa šta je to ako nije histerija

Link to comment

E jebiga sad sta pise ceo svet. Njujorker npr. citam, super su im tekstovi od pocetka krize, pa i u vreme njujorskog pomora sasvim umereni. Kod nas isto, ne znam na koje medije mislis ali ja histeriju vidjao nisam, ukljucujuci i svi ce dumremo narativ.

 

Bilo je histerisanja Vucica pre nekoliko meseci ali njega ne brojim u medije, on je histerik po profesiji i dijagnozi. Mense cini da vise ima ovih sa druge strane, i to iz lekarske struke, ne samo nestor i danica. Da se antimaskerima daje prostor koji ne bi smeli da dobiju.

Link to comment
19 minutes ago, Caligula said:

Dva posto mrtvih je pickin dim

ne serendaj, to nisam rekao

 

rekao sam da su brojevi pokazali da nećemo svi da se zarazimo

 

a obzirom da se razlikujemo od nesrećnih putnika sa kruzera u mnogo čemu, pa i saznanjima o samom virusu, o tome kako se prenosi, a imamo i nešto bolju negu ostaje nam samo da primenjujemo sredstva socijalne i mehaničke zaštite koliko smo u mogućnosti. i da će biti ok

to je fizičko stanje


 

a psihičko, e to je medijska histerija ili histerisanje medija. e to neće biti ok, više nego što covid nije ok

 

e

aman bre, mirsad mulaspajić iz novog šehera mi je dao šlagvort

 

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

Mirsad je prsotina, vrv mu je zbog kovida propao biznis sa uzgojem biljaka koje se jedu bez socijalne distance :fantom: al si naso primer jebo si mu kevu

 

Sto nisi stavio one Spanjolce koji napadaju bolnicu da preuzmu pomrlu rodbinu, i to je neki kovid incident

 

Hocu reci mozemo se dobacivati statistikama, incidentima, reakcijama - ali ostaje cinjenica da je ova posast jedan od kompleksnijih fenomena koji je zadesio covecanstvo. Pisace se o ovome u decenijama koje dolaze.

Edited by Caligula
Link to comment
17 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa gledajući brojeve sa broda(uz sve moguće ograde) oni ne govore da ćemo svi dumremo i da će biti opšti kolaps

naprotiv

 

Pa za to nam nisu potrebni podaci sa broda. Od prvog dana je bilo jasno da nećemo smi umreti. Kineske prve procene su bile 2.5% pa se to postepeno smanjivalo. Taj procenat je sad oko 1%, s tim da je bilo i dosta onih čije procene se kreću oko 0.5%. Pokazatelj brzine širenja virusa R0 u proračunima sa tog Princess broda je ogroman. Dal beše 15.0 ili 18.0, tako neki broj koji je užasno visok. Uglavnom su sve druge procene i proračuni baratali sa mnogo manjim brojevima, otprilike od 2-5 ili tako nešto. Zato ti i kažem da brojevi sa broda uopšte nisu mnogo utešni, nego baš suprotno.

Spominjalo se to ovde na pdf milion puta, tih 2% samo po sebi nije mnogo. Virus nije zajeban zbog CFR od 1%, nego zbog brzine širenja. Ovo je virus koji je u stanju da zarazi milijarde, ako mu se pruži prilika. Bukvalno. A kad imaš toliko zaraženih, onda je i tih "skromnih" 1% postaje veoma zajeban broj i naravno da će doći do kolapsa.

Ovo sve smo apsolvirali još pre po godine, u martu-aprilu i valjda nema potrebe da prolazimo kroz to i sad u septembru/oktobru

 

  • +1 4
Link to comment

Medijska histerija jeste postojala tamo od 10. marta do negde kraja aprila. U tom periodu smo na neki način malo znali kako u borbu protiv ovog virusa, svakojaki kolaps se takođe nazirao. Svako čudo tri dana traje. Posle smo pobedili, letos se prokužili, sada nas boli k., još jedan malo jači grip, mada nam brojke govore drugačije, a i posledice deluju zajebano. Osim maski u zatvorenom, i tu i tamo nekog koji radi od kuće, sve ostalo odaje utisak da je redovno doba.

Link to comment

ja nosim masku vani :fantom:

 

imao sam scene da ljudi navijaju za mene kao da trcim kros...

 

sto nosim masku. jako bizarno, da

 

i gledaju me oni sto ne nose maske, onako bulje i salju mi talase "skidaj to!"

 

nije da ja njih gledam, ja se trudim da ih ne gledam ali vidim ih perifernim vidom kako... okrecu glave za mnom :fantom:

 

a oni sto nose su dobri, oni ne bulje

 

:fantom:

 

(pa ti sad reci da nisam poludio u ovih par meseci)

Link to comment
50 minutes ago, omiljeni said:

 

Pa za to nam nisu potrebni podaci sa broda. Od prvog dana je bilo jasno da nećemo smi umreti. Kineske prve procene su bile 2.5% pa se to postepeno smanjivalo. Taj procenat je sad oko 1%, s tim da je bilo i dosta onih čije procene se kreću oko 0.5%. Pokazatelj brzine širenja virusa R0 u proračunima sa tog Princess broda je ogroman. Dal beše 15.0 ili 18.0, tako neki broj koji je užasno visok. Uglavnom su sve druge procene i proračuni baratali sa mnogo manjim brojevima, otprilike od 2-5 ili tako nešto. Zato ti i kažem da brojevi sa broda uopšte nisu mnogo utešni, nego baš suprotno.

Spominjalo se to ovde na pdf milion puta, tih 2% samo po sebi nije mnogo. Virus nije zajeban zbog CFR od 1%, nego zbog brzine širenja. Ovo je virus koji je u stanju da zarazi milijarde, ako mu se pruži prilika. Bukvalno. A kad imaš toliko zaraženih, onda je i tih "skromnih" 1% postaje veoma zajeban broj i naravno da će doći do kolapsa.

Ovo sve smo apsolvirali još pre po godine, u martu-aprilu i valjda nema potrebe da prolazimo kroz to i sad u septembru/oktobru

 

ih odavno imamo bolji uzorak, smrtnost u mjaujorku je 1,4%, sećamo se da su bili na ivici kolapsa u aprilu, sahranjivanje po 3 sanduka jedan preko drugog u masovnim grobnicama na ostrvu, leševi u kamionima hladnjačama ispred bolnica itd

- i to sve dok je sistem mogao da zbrine gotovo sve kojima je bila potrebna intezivna nega, da je guverner kuomo zakasnio sa lockdown-om samo desetak dana tamo bi bio potpuni raspad sistema, sa dvostruko ako ne i trostruko većim letalitetom

- to je ono čega se krizni štabovi širom sveta boje, naglo prokuživanje u roku od 2 do 3 meseca koje bi naprosto paralisalo zdravstveni sistem, a onda ne bi stradali samo oni sa korolom, već i pacijenti koji su dobili infarkt ili doživeli povredu u saobraćaju, pa umirali bi i ljudi od banalnih stvari poput pucanja čira ili upale slepog creva jer ne bi bilo nikoga da ih operiše za vreme tih par meseci u kojima bi korola harala

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, James Marshall said:

Očigledno je da neće biti rasplamsavanja, jer je tako odlučeno, tako će i cifre pokazivati. Ide se na "pomozi bože" i na pravljenje ludim. Znam jednu ustanovu socijalne zaštite gdje je upao virus a uopšte nikog nisu testirali. Samo par zaposlenih.

 

Iskustvo nas uči da se pravo stanje ne može sakriti kad virus eskalira. Vrlo brzo se primete redovi ispred ambulanti, slučajevi u neposrednoj okolini, a nisu ni svi medicinski radnici spremni da poštuju omertu.

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, omiljeni said:

 

Pa za to nam nisu potrebni podaci sa broda. Od prvog dana je bilo jasno da nećemo smi umreti. Kineske prve procene su bile 2.5% pa se to postepeno smanjivalo. Taj procenat je sad oko 1%, s tim da je bilo i dosta onih čije procene se kreću oko 0.5%. Pokazatelj brzine širenja virusa R0 u proračunima sa tog Princess broda je ogroman. Dal beše 15.0 ili 18.0, tako neki broj koji je užasno visok. Uglavnom su sve druge procene i proračuni baratali sa mnogo manjim brojevima, otprilike od 2-5 ili tako nešto. Zato ti i kažem da brojevi sa broda uopšte nisu mnogo utešni, nego baš suprotno.

Spominjalo se to ovde na pdf milion puta, tih 2% samo po sebi nije mnogo. Virus nije zajeban zbog CFR od 1%, nego zbog brzine širenja. Ovo je virus koji je u stanju da zarazi milijarde, ako mu se pruži prilika. Bukvalno. A kad imaš toliko zaraženih, onda je i tih "skromnih" 1% postaje veoma zajeban broj i naravno da će doći do kolapsa.

Ovo sve smo apsolvirali još pre po godine, u martu-aprilu i valjda nema potrebe da prolazimo kroz to i sad u septembru/oktobru

 

Quote

 

Procenat smrtnosti je 2,24 odsto.

http://rs.n1info.com/Vesti/a654644/Zvanicno-30-novih-slucajeva-zaraze-jedna-osoba-preminula.html

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...